Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Bucureºti - cel mai congestionat trafic din Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Mai, voua cred ca va cam place sa va vaicariti. Daca te incadrezi in peisaj nu are nici dracu treaba cu tine si cu numerele pe care le ai la masina. Numai sa nu fii vreun moscait nehotarat care sa tina 2 benzi in loc pana te hotarasti pe unde vrei sa te duci (am mers si cu altii in masina, ca pasager).
Personal n-am avut nicio problema sau neplacere niciodata desi am numere de GL. In schimb in Iasi imi vine sa o iau pe jos de fiecare data cand ajung pe acolo.

Parere personala. Se circula greu la orele de varf dar nu atat de greu cum zic unii iar indicele care face obiectul topicului, nu este obtinut atat din viteza mica cu care se circula la orele de varf ci mai mult din viteza mare cu care se circula in afara orelor de varf. Daca s-ar circula cu maxim 50 in afara orelor de varf, nu ar exista nicun Bucuresti in clasamentul de care se vb in topic.

Chiar, cum vine asta?
"... o călătorie de 30 de minute prin capitala României durează cu 41% mai mult..."
Se dilata timpul?

Ma gandesc ca o calatorie de 30 de minute dureaza fix jumatate de ora oriunde si in orice situatie.

#74
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Paris, Roma, Praga, Istanbul, mi se par de zeci de ori mai dificile ca Bucurestiul
Ati traversat vreodata Parisul? Dar Roma?

SI apropo pentru intiatorul subiectului, si Moscova si Istanbulul se afla in Europa
Mi-ar fi placut sa stiu si cum a ajuns la concluzia ca Bucurestiul e cel mai cel

#75
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View Postunderb, on 04 aprilie 2015 - 18:41, said:

"... o călătorie de 30 de minute prin capitala României durează cu 41% mai mult..."
Se dilata timpul?
30 de minute in masina personala , la AC , muzica , fumat , scarpinat in nas sau fund ...ma rog , ce face fiecare prin masina lui , sint 30 de minute ....
Ma gindesc ca 30 de minute in RATB , la caldura , in picioare si inghesuit , cu nasul in subratul unuia sau uneia care n-a descoperit apa si sapunul si se sterg la fund cu chilotul ...30 de minute sint o eternitate .....
nota / aveti idee ca si noi sintem FOARTE vinovati de traficul greu din Bucuresti ?????

Edited by maximg, 05 April 2015 - 08:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate