Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

Cine, ce, cat, unde, de ce ?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
strangelove91

strangelove91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.01.2003
Peter Jackson sigur a vazut tot, heh :). Eu n-am vazut decit primele doua filme - desi, daca ma gindesc bine, probabil ca versiunea lunga (DVD Special Edition) a "The Two Towers" va fi mult mai bine inchegata decit ce a aparut pe ecrane.

#20
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by strangelove91
e mai important sa pui filmul pe DVD intr-o versiune cit mai completa si exhaustiva decit sa te axezi exclusiv pe succesul din cinematografe

nu vreau sa crezi ca vreau neaparat sa te contrazic...

dar, filmul pe DVD este altfel din mai multe motive:

A) Trebuie sa aibe BONUSURI pt a atrage userii... experientze noi fatza de ce ai in teatre.

B) Tehnologic DVD e un suport excelent pt o experientza mai interactiva, deci, un suport excelent pt BONUSURILE de la pct A

C) Daca urmareshti incasarile saptamanale (zeci de milioane) pe care le au filmele la boxoffice intzelegi ca teatrul e departe de a fi epuizat ca forma de divertisment. DVDul devine deci (urmeaza o concluzie) forma complementara de incasari, dupa ce incasarile din teatre incep sa scada.... asha numita "DVD factor" ... cu cat e filmul mai repede pe DVD cu atat a avut viatza mai scurta in teatre.

#21
strangelove91

strangelove91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.01.2003
Corect. Incasarile din cinematografe inca trag greu in balanta. Dar ia sa ne uitam la esecul ingrozitor al lui "Blade Runner", la faptul ca nimeni nu s-a dus sa vada "The Duellists" (nu ca il iubesc pe Ridley Scott, dar asta e adevarul) si vedem ca se intimpla si altfel decit ar vrea industria. In plus, cui o sa-i pese in doi ani ca noul "Spider-Man" a facut 200 milioane la box-office, cind filmul va fi uitat, si pe buna dreptate.

Am fost foarte placut surprins sa-l aud pe Peter Jackson dind glas ideii ca ar vrea ca, in final, colectia lui de "Lord of the Rings" sa aiba aceeasi traiectorie ca romanul - si anume ca fanii sa revina la filme din cind in cind, asa cum revcitesc cartea. Nu stiu altii cum simt, dar sistemul asta "taie si fugi" (si in fiecare saptamina se lanseaza in SUA filme pin genul asta, de exemplu "Kangaroo Jack") prin care realizatorii incearca sa faca bani rapizi, a inceput sa-mi fie odios.

#22
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
filme se fac shi se vor face. bani aduc multe filme proaste decat putzine shi "la marea arta" cum e LOR.

prostimea vrea comedii romantice gen Sweet Home Alabama sau Two Weeks Notice, predictibile de la inceput pana la sfarshit fara nici o chestie speciala. shi 3-4 filme d'astea fac incasari mai multe decat LOR.

Spiderman a fost un film ATAT DE PROST incat nu'mi vine sa cred ca a facut atat cat a facut... nu 200 ci 403 milioane in USA shi de cand cu DVDul s'au vandut 40 milioane... e drept ca in toata lumea. deci Spiderman a fost un profit de cateva zeci bune de milioane.... so, e cu plus. daca masele il vor shi le place, asta este. vorba lu brancoveanu... proshti, proshti, da' multzi. gloatele formeaza standardele indiferent cat ne convine noua. spun asta considerandu'ne un grup mai... cum sa zic ... "elitist" hehehehe

sunt curios rau de tot ce gust o sa'mi lase "the Recrut" cu Pacino... pare saptamana asta.. sau asha... am avut invitatzie la vizionare dar n'am apucat sa merg....

legat de bani... ca sa faci LOR ai nevoie de bani ... de la inceput... nu te potzi baga fara un buget solid shi totodata elastic la neprevazut la astfel de productzii. so, ca sa ai bani constant... bagi "shushe" gen Kangoroo Jack and Co....

apropos.. ia sa vad ce e la noi la AMC acum....
25th Hour R   2 hrs. 14 min.

About Schmidt R   2 hrs. 04 min.

Biker Boyz PG-13   1 hr. 30 min. Starts on Friday, Jan 31  

Catch Me if You Can PG-13   2 hrs. 20 min.

Chicago PG-13   1 hr. 40 min.

Confessions of a Dangerous Mind R   1 hr. 53 min.

Darkness Falls PG-13   1 hr. 25 min.

Final Destination 2 R   1 hr. 40 min.

Gangs of New York R   2 hrs. 44 min.

Guy Thing, A PG-13   1 hr. 41 min.

How to Lose a Guy in 10 Days PG-13   1 hr. 50 min.

Just Married PG-13   1 hr. 35 min.

Kangaroo Jack PG   1 hr. 34 min.

Lord of the Rings: The Two Towers, The PG-13   2 hrs. 59 min.

Maid in Manhattan PG-13   1 hr. 43 min.

Narc R   1 hr. 45 min.

National Security PG-13   1 hr. 31 min.

Recruit, The PG-13   1 hr. 45 min. Starts on Friday, Jan 31  

Two Weeks Notice PG-13   1 hr. 40 min.

hmm, daca e ceva de vazut realmente este Gangs of NY ... in rest... shushe...

The Two Towers, comedii romantice, alte "casual movies" about nothing shi trei thrilere indoielnice.

daca te uitzi la boxoffice... incremeneshti :)

http://movies.yahoo....atest/rank.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate