Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

LG G4

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6348 replies to this topic

#5887
divine13

divine13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 15.09.2014
Deci, cum aflu daca telefonul meu este rootat?

#5888
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016

 divine13, on 16 martie 2017 - 14:24, said:

Deci, cum aflu daca telefonul meu este rootat?
Ai Root Checker in Google Play.

#5889
divine13

divine13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 15.09.2014
"Sorry! Root access is not properly installed on this device" . Asta inseamna ca nu am root sau ca nu este rootat corespunzator?

Cei de la ESD mi-au anulat garantia pe motiv ca telefonul este rootat, fara sa-mi ofere vreo proba.. De aceea vreau sa aflu..

Oricum le fac plangere la ANPC

#5890
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016
Attached File  Screenshot_2017-03-16-14-35-47.png   184.46K   67 downloads

#5891
divine13

divine13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 15.09.2014
Asta imi apare mie..ei imi zic ca telefonul este rootat!

#5892
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016
Al meu nu e rootat.Eu am bagat doar versiunea de uk si tot l-au facut.Attached File  Screenshot_2017-03-16-14-41-29.png   59.14K   56 downloads

#5893
floradu2001

floradu2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2014

 Bluadu, on 05 martie 2017 - 15:07, said:




Centru de actualizări. Acolo e, laolaltă cu alte aplicații (calculator,descărcări, ceas etc)


Nu exista  aplicația FM radio niciunde  dezactivata,nunai dacă sa șters  din greșeală..nu apare kitul.. Nu Pare rămășițe  din ea.. Nimic!


#5894
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016
Voi ce incarcator fast charging folositi?

#5895
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 11.12.2007
Eu am cumpărat unul din China, dar se găsește și în alte părți: [Qualcomm Certified] BlitzWolf® BW-S2QC QC2.0+2.4A 30W Dual USB EU Charger Adapter With Power3S Tech. Sunt foarte mulțumit de el, nu mai spun că e are un design frumos.

#5896
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 30.01.2008
Eu nu mai folosesc QC decat cand sunt foarte grabit. Merge ok, dar dupa ce folosesc QC bateria se descarca in ritm alert, trebuie sa ii dau un restart sa isi revina. De obicei incarc telefonul noaptea, tot a 2-a noapte si merge cu un incarcator de 600ma si dureaza cam 5h de la 0 la 100%, ceea ce nu ma deranjeaza avand in vedere ca ii noapte. Am observat ca tine bateria cam cu 0,5 - 1h SOT mai mult decat cand il incarc rapid.

#5897
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
Am întâlnit o situație cu noul meu G4. Pierde rețeaua, când vreau să sun nu pot decât apeluri de urgență, s-a întamplat asta de două ori în ultimele 4-5 zile. Prima oara nici nu am știut ca nu am rețea, eram acasă, net aveam... Mă căuta un curier de câteva ore, până m-am trezit cu el la ușă, să îmi zică ca mă sună și am telefonul închis, atunci am văzut că nu pot să sun nici eu. Nu mai aveam rețea de la ora 8 dimineața și eu abia pe la ora 15 am aflat, când au început să curgă mesajele cu apeluri pierdute.
Mă gândesc acum, dacă devine o problemă frecventă și îl trimit în service, cum constată ei că am o problemă reală dacă la ei va functiona normal?


#5898
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016

 vasileo, on 22 martie 2017 - 16:55, said:

Am întâlnit o situație cu noul meu G4. Pierde rețeaua, când vreau să sun nu pot decât apeluri de urgență, s-a întamplat asta de două ori în ultimele 4-5 zile. Prima oara nici nu am știut ca nu am rețea, eram acasă, net aveam... Mă căuta un curier de câteva ore, până m-am trezit cu el la ușă, să îmi zică ca mă sună și am telefonul închis, atunci am văzut că nu pot să sun nici eu. Nu mai aveam rețea de la ora 8 dimineața și eu abia pe la ora 15 am aflat, când au început să curgă mesajele cu apeluri pierdute.
Mă gândesc acum, dacă devine o problemă frecventă și îl trimit în service, cum constată ei că am o problemă reală dacă la ei va functiona normal?
Asa mai patesc si eu uneori.Il dau pe modul avion il scot si isi revine.

#5899
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

 vasileo, on 22 martie 2017 - 16:55, said:

Am întâlnit o situație cu noul meu G4. Pierde rețeaua, când vreau să sun nu pot decât apeluri de urgență, s-a întamplat asta de două ori în ultimele 4-5 zile. Prima oara nici nu am știut ca nu am rețea, eram acasă, net aveam... Mă căuta un curier de câteva ore, până m-am trezit cu el la ușă, să îmi zică ca mă sună și am telefonul închis, atunci am văzut că nu pot să sun nici eu. Nu mai aveam rețea de la ora 8 dimineața și eu abia pe la ora 15 am aflat, când au început să curgă mesajele cu apeluri pierdute.
Mă gândesc acum, dacă devine o problemă frecventă și îl trimit în service, cum constată ei că am o problemă reală dacă la ei va functiona normal?

Primul pas ar fi sa mergi la un magazin al operatorului tau si sa schimbi SIM-ul. S-au dus vremurile cand un SIM tinea 10 ani. Astea noi tin vreo 2 si incep sa faca fite.

Edited by wolfmanro, 23 March 2017 - 08:00.


#5900
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
Sim-ul este nou, abia l-am schimbat. Până acum o lună am avut un P8 la care am avut nevoie de nano sim și a trebuit să îmi schimb sim ul.
Cu siguranță este de la telefon.

#5901
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007
Daca folositi digi, e de la retea.
Am avut si alte simuri in el, insa numai cu asta de la digi mi se mai intampla sa piarda reteaua.

#5902
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
Digi folosesc, dar este prima data cand patesc asta, adica doar cu telefonul asta. Am mai avut diverse telefoane, chiar si un alt g4 si nu mi s-a mai întâmplat.

#5903
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
Si eu am patit acum cateva dimineti. Îmi arata ca aveam semnal dar la numele operatorul aparea "doar apeluri de urgenta"  Eu il am pe Vodafone. Cand eram pe Digi nu am patit.

#5904
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
Este de la telefon garantat!
Sunt la Digi de mai bine de 3 ani, perioadă în care am schimbat vreo 4-5 telefoane și cu niciunul nu am mai patit așa.
Acum reteaua Digi este mai bună ca niciodată, deci nu de la operator este.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate