Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Crimele democratiei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
55 replies to this topic

#55
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View Posttoto_riina, on 24 ianuarie 2015 - 21:48, said:

Nu domnule, nu exista justificare. Nu poti sa justifici bombele atomice prin faptul ca aia erau kamikaze si dispusi sa moara pana la ultimul, dar in acelasi timp sa dezavuezi crime ca atentatele de la Londra, Madrid sau Paris, sau Boko Haram. Crima nu se justifica prin alta crima, Prien. Tot crima se cheama si una si alta si ar trebui cantarite cu acelasi taler.
Din pacate, talerul a fost demult furat din mana doamnei legate la ochi, stim noi de catre cine...

Strict declarativ suna fain ce zici tu.
Dar daca de maine bulgarii declara razboi Romaniei (caz fictiv, presupunem ca nu suntem in alianta etc) si de la un moment in razboi se apuca sa vina cate unu sa se arunce in aer, pun bombe peste tot etc tu te duci soldat eroic cu pieptul dezgolit la intampinare? SAu ai prefera ca generalii tai sa de decida sa le dea in gura de la distanta si sa te tina in viata?
Eu cred ca Japonia ar fi capitulat oricum, rusii se puteau deja concentra pe frontul acela si ar fi preferat japonezii sa faca pace cu americanii decat razboi cu rusii. Dar asta e ceea ce cred eu, nu realitatea pe care o stiu eu din front (ca evident nu am fost acolo).

View Postshefu_de_combinat, on 24 ianuarie 2015 - 23:27, said:

N-o dati in dinastea, ca urmatorul va pune poze cu orfani din irak si saracie si ghetouri. Asa cum si la ne-democratici poti sa pui si poze cu gulaguri si blocuri gri, si poze cu Sputnik, Gagarin si Buran. Din doua sisteme concurente, asta de acum este cel mai putin de rahat. In virtutea unui viol nelubrifiat ce a durat 45 de ani, balanta inclina totusi in favoarea "raului" de acum. Chiar si doar pentru ca putem sa comentam chestiile astea pe internet de pe computerul personal.

Cel mai echilibrat post din tot thread-ul.

Edited by SCORILO-CORYLLUS, 27 January 2015 - 14:30.


#56
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
E copil. Si vorba aia "cine pana la 20 de ani nu e comunist, nu are inima. Cine dupa 20 mai e, nu are cap"
Tinerete, sper ca pot sa iti zic asa. Eu am 51 de ani. Si am facut cateva fapte reprobabile la vremea cand aveam si eu 20...
Adica, cum sa zic, am imprumutat trandafiri din parc, ca sa le duc catorva fete. Si cam stiam ca nu o s ama intoc sa ii relipesc..
Si cand organul s-a prins, nu am stat.sa imi inghit papara si sa platesc amenda...
Am fugit. as putea spune, de mi-au scaparat calcaiele. Culmea e ca una dintre fete fata a sesizat
Si cand i-am confirmat, adevarul, ce dracu, nu era chiar cretina, mi-a zis ca nimeni nu mai considerase ca merita sa isi puna pielea in bat pt ea.. ... Asa ca aplicat metoda "jos textila" ..
Dupa un timp o alta mi-a zambit. Eu ca un porc am inteles altceva. Asa ca tup pe covor..
Cele 2 fapte sus pomenite arata ca uneori in viata un tip care se crede barbat procedeza cam neconform cu anumite uzuante.
Sa te intreb pe dta de cate ori ai avut succes spunandu-i unei tipe vreau sa ..? Eu mi-am incercat sansa si in general a mers.
Evident ca inainte pregatisem terenul, cu exceptia fazei cu covorul..Jur ca ma dusesem sa ii repar televizorul, ca un electronist ce eram..

Asa e si in viata politica a unor state. Cineva are mai mult curaj decat altii. Si incearca.stiind ca are o armata in spate.
Sau doar tupeu. Hitler a avut. La ce i-a folosit?
Pe de alta parte, experienta mea de 26 de ani si o luna traita sub comunisti, pana in dec 89, ma face sa spun din traite ca "democratia e raul cel mai mic"..
Acum cateva zile am deschis o discutie despre filmul "1984". Ia cauta-l matale si comenteaza-l dupa priceperea matale.
Ca de detectat copy paste ponta ma pricep..Sa vezi ce viata draguta aveau aia..Si scrie aici cu mana pe inima, da, imi doresc sa traiesc intr-un asemenea sistem .
Daca citesc asa ceva, jur ca strang niste bani pt ca sa ai bilet de avion in Corea de Nord. Evident numai dus. Ca sa ramana aici doar aia care mai si gandesc.
Ca unii sunt sau nu de acord cu mine, asta-i altceva. Asta-i dez/avantajul democratiei.

Edited by Prien, 27 January 2015 - 18:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate