Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#703
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
Incet incet se rezolva cererile de pe insider.Eu am inca 356 parca da am inteles ca daca vrei sa instezi 549 trebuie sa revii la 8.1 prima data si numai dupa aia poti instala 549..raman deocamdata la build-ul asta

Incet incet se rezolva cererile de pe insider.Eu am inca 356 parca da am inteles ca daca vrei sa instezi 549 trebuie sa revii la 8.1 prima data si numai dupa aia poti instala 549..raman deocamdata la build-ul asta

#704
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
Cu lag-ul cum sta?ms anticipat

#705
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009

 coradux, on 15 octombrie 2015 - 23:49, said:

E ok dar se mișcă ca un flagship Android sau ca un iPhone 6 cu iOS 9. Am revenit la 8.1, fac o pauză de lag până la următorul build, încă se simte că e doar un preview.

Citeste ce zicea cineva aici :)

#706
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Sta bine, l-am instalat si eu acum. Atentie merge numai cu fast ring imediat dupa 8.1..

#707
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014


 piton, on 16 octombrie 2015 - 14:20, said:

In orice caz, avand in vedere ca ,,10-le'' ofera o experienta, la modul general, superioara fata de 8.1 imi este greu sa mai revin la acesta din urma.

Si mie îmi este foarte greu sa mai revin la 8, tocmai de aceea am trecut android :P

#708
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014

 Hitmaker, on 17 octombrie 2015 - 01:01, said:




Si mie îmi este foarte greu sa mai revin la 8, tocmai de aceea am trecut android :P
Si ce legătură are trecerea ta la android cu thread-ul ăsta? Înafară de dorinta de a provoca Flame?

 piton, on 16 octombrie 2015 - 14:20, said:

Singura meteahna este ca nu se descarca predictia pentru tastatura in limba romana.

Ca să se descarce Flow în limba română trebuie să ai instalat Windows Insider si activat.

PS: meteahnă înseamnă obicei prost.

Edited by coradux, 17 October 2015 - 04:19.


#709
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Multumesc! Acum scriu deja mai repede. Nu știam. Si m-am lovit de acest aspect de mai multe ori pentru ca după update Windows Insider nu este instalat. La 10536 am folosit un backup si WI s-a instalat la un moment dat dupa care a funcționat tastatura in limba romana cu predictie si flow dar eu nu am făcut legătura intre WI si tastatura. Deci m-am mai lovit de acest aspect. De aceea i-am spus meteahna. Uite ca nici predictia nu stie cuvântul si a trebuit sa-l tastez!
Înainte sa instalez WI am constatat ca se actualizează live tile-ul pentru persoane. De aceea revenisem pe forum. Eu unul mă declar mulțumit de acest build.

#710
valentin47

valentin47

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.08.2015
Bateria tine mai mult decat celalalt build? Ca ma tinea decat o zi...

Edited by valentin47, 17 October 2015 - 07:48.


#711
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Eu am gasit un bug urat. Mi s-a intamplat de 2 ori sa lad telefonul la încărcat si sa descopăr s-a descărcat de fapt.
Azi dimineata telefonul pur di simplu frigea si bateria era la 27%. A trebuit sa-i dau si un soft reset ca sa-l pot folosi pentru ca răspundea foarte greu la comenzi. Sunt pe 10356.

#712
valentin47

valentin47

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.08.2015
356 consuma in draci bateria, mai bn schimbi in 8..

#713
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Nu cred ca poți spera la mai mult de o zi. Aici ar mai fi de lucrat. Eu am un încărcător wireless  iar daca sunt plecat îl utilizez mult mai puțin si atunci ține.

#714
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Stiu ca tine putin dar sa gasesti dimineata telefonul pus la încărcat frigând si aproape descărcat e cam aiurea 😊

Mai rezist o saptamana-doua. Pana atunci poate apare si un nou build pentru care sa nu fie necesara întoarcerea la 8.1

#715
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

 LauCalin, on 15 octombrie 2015 - 00:44, said:

Dar constant ati observat o imbunatatire a lui WP 10, de la o instalare la alta? Asta in cazul in care l-ati instalat de mai multe ori dupa o perioada mai lunga de timp.
Sunt diferente in bine de la build la build dar asta ultimul adica ...36 rupe bateria...chiar si fara sa fie folosit  cu toate serviciile dezactivate.

 piton, on 16 octombrie 2015 - 18:21, said:

Si am mai constatat ceva : cand esti sunat vibreaza intermittent pe tot apelul si nu doar o data la inceput ca la 8.1. Mai vibreaza o data si atunci cand iti raspunde cel apelat.
Vb serios, au rezolvat aceasta chestie foarte enervanta ?

Sa le fie rusine ca nu facut in asa fel incat sa se poate face update de la ..36 la ultim,ul build prin Winsider, ...36 rupe bateria.

La ..36 am mai descoprit un bug astazi, e vb de hospot, se conecteaza la pc. apoi da net asa cum este normal doar atat timp cat tin disply-ul aprins la telefon, daca ecranul se blocheaza se taie legatura intre dispozitive.

Edited by cypryan1, 17 October 2015 - 10:01.


#716
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Cu noua varianta nu mai avem here, avem harti ce include si navigatia, facute de here☺. Este un pic mai ciudat, ca si interfata. Nu am testat-o inca.

#717
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
La ce varianta te referi ?

#718
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Nu mai apare here in magazin, este numai harti, aplicatie facuta de here/microsoft care contine navigatia. Este un pic ciudata, nu-i găsesc vocea si avertizările de viteza. O testez azi.

#719
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
La 549 exista HERE, HERE Maps si inca o aplicatie Maps care include si navigatie (nu am folosit-o inca). La ,,About this app'' apar : Microsoft si HERE. Cred ca in final aceasta va fi aplicatia pentru harti+navigatie oferita de Microsoft+HERE.

#720
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Nu exista aplicatie Microsoft+Here ci doar aplicatie Microsoft care foloseste hartile Here. Nu are nimic in comun cu Here drive, din pacate. Sper totusi ca aplicatia Here drive(care se gaseste in magazinele pentru Android si IOS) sa fie bagata si in magazinul W10m.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate