Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#649
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014
La Microsoft Lumia 535, deschiderea si actualizarea pentru "Stocarea Inteligenta" dureaza cam 3 secunde. Nu stiu cum dureaza la voi 1 minut...

#650
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Nația' lui de W10M, când apare? Zăpăciții astia de la m$f dacă mai întârzie mult riscă să mai piardă din utilizatorii mai vechi.... Din ce aud/citesc eu pe aici tot mai multi s-au saturat si i-au calea androidului. Doar cativa noi utilizatori care isi fac iluzii de moment, se auto îmbărbătează si ei ca la orice început...
Ce măsa build a mai apărut, cat e de stabil? Voi mai mult off topic pe aici... 😠😝
Dacă într-adevăr ne prinde ianuarie, februarie fără WM, in mod sigur m$f are să renunte la idea tel cu win, probabil se vor axa pe tab...

Edited by sir_irwin, 03 October 2015 - 07:30.


#651
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe 10.10.2015(numai zece...simpla coincidenta) cica s-ar lansa Lumia 950 impreuna cu windows mobile 10 . Daca se lanseaza telefonul cu noul sistem de operare inseamna ca WM 10 este gata . Sa mai avem putintica rabdare...

Edited by MembruAnonim, 03 October 2015 - 07:31.


#652
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012
Personal nu cred ca wp10 este gata. Eu l-am incercat si am avut mici probleme dar sper sa se lansese cat mai repede,sa fie cat mai stabil si sa rupa gura targului.

#653
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Răbdare sigur nu mai am dar n-am încotro, am dat ceva bani pe 830, am umplut de fapt casa de WP... Dacă tot te lansezi nene ultimul pe piața cu un "concept vechi" da-i bătaie si pune-te la punct, este normal să te persifleze concurența atunci când o labaresti...
Mama lui de Windows 😠

Edited by sir_irwin, 03 October 2015 - 07:54.


#654
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Mda, cata importanta dau unii unui amarat de telefon. Am WP de la W7m si nu m-am saturat Wm, cand o sa lanseze W10m atunci o sa ma "bucur" de el, pana atunci sunt multumit de W8.1m, este doar un telefon cu un sistem de operare ce imi satisface nevoile mele. Daca w8.1 nu va satisface sa nu va asteptati la minuni de la W10m, este tot un Windows mobile usor imbunatatit.

#655
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

 CGDBZ, on 03 octombrie 2015 - 07:55, said:

Mda, cata importanta dau unii unui amarat de telefon. Am WP de la W7m si nu m-am saturat Wm, cand o sa lanseze W10m atunci o sa ma "bucur" de el, pana atunci sunt multumit de W8.1m, este doar un telefon cu un sistem de operare ce imi satisface nevoile mele. Daca w8.1 nu va satisface sa nu va asteptati la minuni de la W10m, este tot un Windows mobile usor imbunatatit.

Problema era când apare, cat timp mai avem de asteptat? Irelevant cum te numești ios, android, wp/m...
Enervantă este această lungă așteptare, nu ce stie sau cat poate să facă os-ul wp...

#656
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Bre, voi nu vă uitați decât la știrile de la 17.00 sau la Antene:


Microsoft is kicking its holiday season off with a press event in New York City next week. Normally you’d expect the company to announce a couple of devices, but this event is going to be unusually huge for Microsoft. The dream of Windows 10 running across multiple devices is finally coming alive, and Microsoft’s event is all about new hardware for its new operating system.
This is going to be a big event. We’re expecting to hear about Microsoft’s Lumia 950 and Lumia 950 XL handsets, a new Surface Pro 4, Microsoft Band 2, and perhaps some surprises from the Xbox and Surface teams. For all of the details on what to expect — including which of these announcements are guaranteed — we've put together a full preview of the event below. The event itself kicks off Tuesday, October 6th at 10AM ET / 7AM PT. As always, you'll be able to follow along with our live blog for immediate updates on Microsoft’s announcements.

http://www.theverge....se-lumia-950-xl

Edited by iladi, 03 October 2015 - 08:08.


#657
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
La ce vă puteți aștepta de la prezentarea de marți (marțea viitoare ;) ):

http://www.windowsce...n&utm_source=wp

#658
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 iladi, on 03 octombrie 2015 - 08:42, said:

La ce vă puteți aștepta de la prezentarea de marți (marțea viitoare Posted Image ):

http://www.windowsce...n&utm_source=wp

pai bun , se lanseaza lumia 950 cu windows mobile 10 ; se poate trage concluzia ca noul sistem de operare este gata ...

#659
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

 MembruAnonim, on 03 octombrie 2015 - 09:15, said:

pai bun , se lanseaza lumia 950 cu windows mobile 10 ; se poate trage concluzia ca noul sistem de operare este gata ...

Gata pentru lumia 950... dar pt restu mai asteptam Posted Image
Remember lumia 640.. 8.1 update 2 :)

Edited by AEROAQUA, 03 October 2015 - 09:41.


#660
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 AEROAQUA, on 03 octombrie 2015 - 09:33, said:

Gata pentru lumia 950... dar pt restu mai asteptam Posted Image
Remember lumia 640.. 8.1 update 2 Posted Image
teoretic asteptarea nu ar trebui sa fie prea mare

#661
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 18.10.2007
No hai sa vedem cat va astepta lumea dupa android 6? Cu exceptia a cateva telefoane de anul asta si a catorva flagship de anul trecut din toamna il va astepta lumea mult si bine........

Daca al meu lumia 925 (mai 2013) il primeste in primul trimestru 2016, wm 10,  sunt multumit si zic bogdaprospe deoarece galaxy s4 (martie 2013) suge la lolipop 5.0 pana i se strepezesc dintii.............

#662
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

 CGDBZ, on 03 octombrie 2015 - 07:55, said:

Mda, cata importanta dau unii unui amarat de telefon. Am WP de la W7m si nu m-am saturat Wm, cand o sa lanseze W10m atunci o sa ma "bucur" de el, pana atunci sunt multumit de W8.1m, este doar un telefon cu un sistem de operare ce imi satisface nevoile mele. Daca w8.1 nu va satisface sa nu va asteptati la minuni de la W10m, este tot un Windows mobile usor imbunatatit.

Ai dreptate dar cum spui tu ca e usor imbunatatit ce le trebuie atat? |Stiu ca e o alta manacare de peste dar tot dureaza.
Ca functii ma deranjeaza ca nici pana acum nu le da in cap sa implementeze videocall via retea (n ma luati cu skype sau alte aplicatii ), Otg, functia de bluetooth sa fie mai perfomanta .( acum te vede cineva doar daca ai disply-ul aprins sau asociat) inainte sau la android indiferent de situatie si plus de asta ai si optiunea de a te ascunde sau nu, ma deranjeaza ca nu ai posibulitatea la dial pad sa trimiti sms/mms direct de acolo...acum cum cu dialpad=ul nou sunt cat de cat multumi ca e mai mic si un pic mai placut fata de cel vechi dar mai tebuie multe chestii lucrate la el, de ex. functia apel ar trebuii unita cu agenda, adica acoloo unde intrii la apel unde apare istoricul, dialpadul sa apara si agenda cand dai swipe.
O alt functie sa fie inregistrare convorbire adica implementata in dialpad cand apelezi( adica un buton in plus la dial pad alaturi de cel apel video.
Profil de vibratie..si sa vibreze pe toata durata cat te suna cineva .
Alarrma sa sune si daca telefonul este oprit chiar si cu bateria consumata ( se stie ca telefonul se opreste cu ceva timp ca bateria sa se descarce deci ar mai avea putere ptr. a se deschide macar o data sa sa-si faca treaba)
Posibilitatea de incarcare pe tel oprit
La primire sms/email/mms sa ai optiune de repetare notificare..reamintire ( la un 30 secunde la 1 minut la 2 minute etc.) plus vibrare ...cam astea ar lipsurile in restul ce tine de aplicatii e bine , nu inteleg de messenger yahoo nu au aplicatie pe WP, Fb e in urma fata de restul ...nici acum nu poti apela...iar separarea de messengerului de aplicatia fb e aiurea..., si ar mai fi multe chestii ce tin de detalii utile.
O aplicatie meteo mai buna , MSN acum nu-mi place cum e ..mai ales .in tile .  



Acum pe ultimul build insider w10 nu0mi apare aplicatia glance ...nu inteleg de ce nu apare desi cica ar fi instalata , sper ca pe oficial sa apara.

 bullterrorist, on 03 octombrie 2015 - 11:56, said:

....

Daca al meu lumia 925 (mai 2013) il primeste in primul trimestru 2016, wm 10,  sunt multumit si zic bogdaprospe deoarece galaxy s4 (martie 2013) suge la lolipop 5.0 pana i se strepezesc dintii.............
Nokia 925 e printre cele mai dotate telefoane, sa zicem ca daca ram mai mare e ra cel mai bun, adica eu nu vad alt telefon de pe piata sa fie peste in afara de 1020 si asta ca are camera mai buna in rest sa-mi spuneti voi care e ala mai sus decat nokia 925, sa nu veniti ca are mai mult ram si guadcorePosted Image daca tot tinem cont ca Wp se foloseste de putine resurse.

#663
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Daca  pentru mine avea toate acele "lipsuri" care le consideri tu aveam de mult un telefon cu alt sistem.

#664
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014

 bullterrorist, on 03 octombrie 2015 - 11:56, said:


Daca al meu lumia 925 (mai 2013) il primeste in primul trimestru 2016, wm 10,  sunt multumit si zic bogdaprospe deoarece galaxy s4 (martie 2013) suge la lolipop 5.0 pana i se strepezesc dintii.............

Pentru domnul Android exista opțiunea ROOT.Am un prieten cu Samsung S2(2011) care are 5.1 Lollipop bine mersi :))

#665
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 18.10.2007

 tudorrr92, on 03 octombrie 2015 - 15:10, said:


Pentru domnul Android exista opțiunea ROOT.Am un prieten cu Samsung S2(2011) care are 5.1 Lollipop bine mersi :))

Asa si cata lume sta sa facă root?
E pomenit de el pe undeva pe pagina oficială android, sau a producătorilor?

#666
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
drept e ca dureaza cam doua zile rootarea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate