Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Reziliere contract la Telekom România.

- - - - -
  • Please log in to reply
2297 replies to this topic

#1387
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
URAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Este BAAAAAAAAAAAAAA!
Toate rudele sotiei (cele 3 surori) din Gornet Cricov PH,au reziliat contractul cu Telekom, "mirifica" tehnologeala bazata pe ADSL! Bine BAAAAAA! Stiu,ma bucur ca pe maidan!
Le-au urmat exemplul si multe alte familii din comuna/sat.
UPC-ul, a luat abonatii Telekom-ului pe banda rulanta,la "pachet" si la "snop"!
Spunem un sincer "pa" sarmei comuniste,tehnologiei ancestrale a ADSL-ului.
Rezilierile s-au facut usor,nesperat de usor. Oficiantele de la Relatii cu clientii,nici nu au mai incercat vreo contraoferta,vreo renegociere sau ceva.Pur si simplu, au aprobat INSTANT rezilierea.Deja se cunoaste situatia din Gornet, lagaturile Internet pe ADSL au devenit instabile.Nu mai mergeu decat cu deconectari si nervi.Acum am scapat.
Miercuri,vine echipa UPC si la ultima dintre surori care a reziliat (cea la care mergem noi,eu si sotia si de unde va scriam mereu) si instaleaza Internet si TV.
Am reusiiiiiit ,iu-huuuuuuu!
Gornet-Cricov PH,campioana pe Prahova la rezileri Telekom!!!Posted Image  UPC,face de acum legea acolo! Asa DA!Posted Image Posted Image

#1388
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
Probabil vor inchide reteaua acolo, daca nu mai au niciun client.
Bine ca ati reusit rezilierea. Ati portat numerele de fix, sau pur si simplu le-ati inchis?

#1389
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Salut Rao!
Da,in ritmul asta,clar isi vor pierde toti musterii!
Numerele de telefon le-am anulat pe toate si avem numere noi de fix, in noua retea.
Acum este altceva,netul este OK,viteza si stabilitate,TV-ul are programe bune si este ok si acesta.
Cam astea sunt vestile.
Sa ai o duminica placuta!

#1390
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010
Managementul lui Beckers o sa aibă repercursiuni pe termen lung la Telekom. Chiar dacă slovacul a ieșit la rampa cu oferte soc, va mai dura 2-3 ani sa recapeți încrederea în clienți. În plus, nici de ai naiba nu vor sa tarifeze diferit netul prin ADSL.

#1391
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 aris86, on 05 noiembrie 2017 - 12:10, said:

va mai dura 2-3 ani sa recapeți încrederea în clienți.
Adica 10-15 ani sa recapeti tu client incredea in companie.

#1392
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 02.05.2008
Zilele trecute am facut o cerere de portare din telekom in rds. Toate bune si frumoase, au venit baietii de la rds au tras noua linie telefonica, urmand sa se realizeze si portarea. Azi primesc sms cum ca cererea a fost respinsa pe motiv "adresa de instalare necorepsunzatoare"... S-a mai lovit cineva de problema asta? Mi se pare o aberatie, ce poate fi gresit la un telefon fix...

#1393
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Am reziliat si eu de vreo luna.Nu exista termen de comparatie intre adsl si fibra optica.

#1394
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010
[ https://s17.postimg.org/avdqjir5b/IMG_20171127_233531.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu ANPC se rezolva și taxa de reziliere emisa abuziv.

#1395
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 aris86, on 27 noiembrie 2017 - 23:38, said:

[ https://s17.postimg.org/avdqjir5b/IMG_20171127_233531.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu ANPC se rezolva și taxa de reziliere emisa abuziv.
Asa merita, ...-le muma-n kour de panarame! Sa dai cu ei de asfalt,la ce servicii de bau ofera si cum tin cu dintii de abonamente,fac sicane peste sicane! La astia,trebuie sa ai ANPC-ul pe aproape fiindca... si la rezilierile la termen,fac figuri... mama lor!
La noi in familie,au fost 3 rezilieri simultane... toate aprobate INSTANT,fara macar o contra-oferta! In Gornet-Cricov PH,s-a reziliat pe banda rulanta si cavalcada continua! ADSL instabil in toata comuna/satul, a venit alt operator,le-a "suflat" abonatii de sub nas! Asa merita!

#1396
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,999
  • Înscris: 14.10.2008
Probabil a fost mai usor la mine sa reziliez inainte de termen in ambele cazuri, cu taxa de reziliere asumata, prea comod pentru ANPC sau Krukuri-Eos Ksi-uri sau pentru instante, am dat un ban dar am scapat, aia era tot ce doream, sa scap de sarme cu orice pret.

#1397
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Ai procedat foarte bine in cazul tau!

#1398
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010
Le-as fi dat 9 euro+tva pe reducerile primite, dar cum nu au vrut, n-au mai primit nimic =)))

#1399
katerix

katerix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 05.03.2010
Pot rezilia contractul telekom internet + voce zero aflat in aproape ultimele 6 luni de contract in perioada minima, cu echimpent inchiriat, fara plata unor despagubiri?

#1400
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010
Dacă ai echipament în custodie de la contract trebuie sa achiți cv echipamentului.

Edited by aris86, 02 December 2017 - 20:16.


#1401
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 aris86, on 02 decembrie 2017 - 20:15, said:

Dacă ai echipament în custodie de la contract trebuie sa achiți cv echipamentului.
sau se preda după desființarea serviciilor într-un magazin Telekom.

#1402
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 08.09.2006
Telekom facturează serviciile in avans, ca toți ceilalți, sau nu? In factura apare perioada precedenta emiterii, dar mi se pare ca inițial am plătit in avans. Nu mai am acces la facturi mai vechi de un an si vreau sa știu daca nu e o confuzie la mijloc...
Mai exact, la reziliere, ultima factura (cea pentru cele 30 de zile preaviz) nu ar trebui sa fie zero, pentru ca ai platit in avans la abonare1 luna?

Edited by lucext, 28 December 2017 - 00:24.


#1403
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 30.01.2003
Când faci cererea de reziliere nu mai plătești factura curentă, aștepți să treacă perioada și să îți genereze ultima factură în care se va face reglementarea și vei avea de plătit doar ce este peste abonament.
Sau plătești normal și ultima factură va fi cu minus și te duci la un sediu să-ți recuperezi banii.

#1404
paul_nt

paul_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.04.2008
Am făcut un abonament la TELEKOM pentru servicii de internet și televiziune pe data de 15 decembrie 2017. Luna asta pe data de 9 ianuarie am văzut oferta de portare a lor și anume telefon J5(2017) la 1 leu și abonament nelimitat pentru 11 euro/lună (aplicată o reducere de 2 euro pentru că aveam serviciile fixe deja instalate).
Când am sunat la dispecerat și am făcut portarea și noul abonament, ”duduia” mi-a explicat că trebuie să se updateze și vechiul contract semnat pe 15 decembrie 2017. Doar atât mi-a zis și că nu se poate adăuga serviciu de telefonie suplimentar contractului existent. Am zis ok, fie, dacă ziceți dumneavoastră. Acum mă trezesc cu o taxă de 450 lei de reziliere a primului contract. Menționez că nu m-a informat în momentul ”update-ului” că ar exista o taxă de reziliere și mi se pare abuziv deoarece eu am decis să continui cu telekom doar că pe lângă tv și net mai vroiam și abonament mobil. În fond îmi cer 450 lei rezilierea serviciilor de internet și tv(doar acestea erau pe contractul din 15 decembrie 2017). Am crezut că îmi prelungesc serviciile cu încă o lună dar se pare că au reziliat vechiul contract și au făcut altul nou cu fix aceleași beneficii la care s-a adăugat și abonamentul mobil.
Este abuziv ceea ce au făcut? Momentan am sunat la telekom și m-au pus să aștept. Aștept o părere/sfat și ce îmi recomandați să fac. Mulțumesc!

Edited by paul_nt, 15 January 2018 - 22:54.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate