Chirurgia spinală minim invazivă
Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical. Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale. www.neurohope.ro |
Comparații între hărțile iGO ale celor 3 furnizori
Last Updated: Jul 18 2018 11:36, Started by
Rhesus
, May 11 2014 17:45
·
0
#37
Posted 12 July 2014 - 14:32
Depinde de hartă.
Here maps m-a lămurit complet ieri cu rutarea (România). Numai el știe ce vrea și de ce dracu alege traseele alea. Noroc că mai cunosc în mare drumurile. |
#38
Posted 12 July 2014 - 14:34
Sygic are punctul de trecere de la Makaza si iti ruteaza si pe acolo daca ii dai sa-ti afiseze mai multe trasee alternative. Probabil va aparea si in Primo la urmatorul update de la tomtom
|
#39
Posted 12 July 2014 - 14:51
nu vorbeam de makaza, i-am dat punct de plecare dupa, in grecia. nu ruteaza pe A23, nu exista
PS. intreb si aici: De ce pentru aceeasi ruta Buc - Lozengradsi (Makaza): - igo primo zice 456 km si 7h 19 min - navigon zice 457 km si 8h 48 min ??? Ambele softuri pe un iphone. Drumul ales pare acelasi in ambele cazuri (e mai greu de vazut in Navigon ca arata toata harta Bg in chirilice) Edited by SwatKat, 12 July 2014 - 15:01. |
#40
Posted 12 July 2014 - 15:16
Km sunt în esență tot ăia, numai informațiile despre viteze și eventual trafic diferă. De exemplu Here maps are pe A1, porțiuni cu 80, deși evident că acolo nu există nici o limită de acest gen.
|
#41
Posted 12 July 2014 - 15:19
din cate stiu atat navigon cat si igo (din appstore) folosesc aceleasi harti here. cum naiba da asa o diferenta nu stiu....
|
#42
Posted 12 July 2014 - 15:39
s-ar putea sa imi raspund singur. am dat din nou acelasi traseu si de data asta, fata de dimineata, a aratat un timp de 7 ore si 48 min. Poate o folosi in calculare si date live de pe traseu....
|
#43
Posted 12 July 2014 - 15:39
c6t9, on 12 iulie 2014 - 14:32, said:
Depinde de hartă. Here maps m-a lămurit complet ieri cu rutarea (România). Numai el știe ce vrea și de ce dracu alege traseele alea. Noroc că mai cunosc în mare drumurile. Renunta la Here sau foloseste alt soft de rutare.Renunta si la IGO PRIMO.Pe mine in Romania, intrun oras de 130.000 de locuitori harta CN EUROPE NTU 2015.10 m-a dus la nr de imobil lucru imposibil in urma cu 3 ani.Ce as putea acum sa ii reprosez acestei harti? |
#44
Posted 12 July 2014 - 15:44
Dacă nu știi nimic traseu, evident că este cel mai bun. Este vorba despre rutare, nu altceva.
|
#45
Posted 12 July 2014 - 16:57
SwatKat, on 12 iulie 2014 - 15:19, said:
din cate stiu atat navigon cat si igo (din appstore) folosesc aceleasi harti here. cum naiba da asa o diferenta nu stiu.... S-ar putea sa nu aiba pt. ambele aceeasi verisune a hartii. fredy2007, on 12 iulie 2014 - 15:39, said:
Renunta la Here sau foloseste alt soft de rutare.Renunta si la IGO PRIMO.Pe mine in Romania, intrun oras de 130.000 de locuitori harta CN EUROPE NTU 2015.10 m-a dus la nr de imobil lucru imposibil in urma cu 3 ani.Ce as putea acum sa ii reprosez acestei harti? Nu-i recomanzi harta de la Here, nu-i recomanzi Primo, in schimb ii recomanzi CN EUROPE NTU 2015.10, ce are harta tot de la Here. Bun asa... |
#46
Posted 12 July 2014 - 18:59
gumball3000, on 12 iulie 2014 - 16:57, said:
Nu-i recomanzi harta de la Here, nu-i recomanzi Primo, in schimb ii recomanzi CN EUROPE NTU 2015.10, ce are harta tot de la Here. Bun asa... Nu i-am recomandat sa foloseasca CN EUROPE NTU ci doar i-am relatat experienta mea folosind un navigator dedicat marca Garmin avand aceasta harta.Softul de rutare instalat pe Garmin este diferit de softul IGO PRIMO.Pe unde am umblat eu, este adevarat, foarte putin in tara, mai mult in afara tarii, in vest(Ungaria, Slovenia, Austria, Germania, Italia), viteza legala afisata de navigator era corecta. Edited by fredy2007, 12 July 2014 - 19:04. |
|
#47
Posted 12 July 2014 - 23:58
#48
Posted 13 July 2014 - 09:53
Daca aveai netul deschis si nu știu ce opțiuni activate, ține cont. Vezi în setări la circulație - floating data.
|
#49
Posted 13 July 2014 - 10:36
#50
Posted 13 July 2014 - 14:29
Primul meu post s-a referit la harta din septembrie. Acuma voi face referire la Q4 din 2013.
TomTom: - continuă seria îmbunătățirilor - rutarea este net superioară hărții HERE - realitatea drumurilor (starea lor) - un mare + - din păcate, anumite drumuri care au două-trei benzi pe sens, și care sunt despărțite de linie dublă continuă sunt cartografiate separat (ca la autostrăzi, fiecare sens cu drumul lui) UN MARE MINUS pentru locurile unde există linie discontinuă și se poate intoarce Here: - rutare jalnică, nerecunoașterea ca drum prioritar minim DJ-urile, DC-urile - rutarea se poate face pe drumuri neastfaltate, secundare, care nu sunt DJ/DC - denumiri mai multe la străzile de la țară, TomTom la capitolul denumiri în cătune e slab. - starea drumurilor NU este cea reală (drumuri astfaltate apar ca neastfaltate si invers) - limite de viteză prost puse (in unele locuri). O combinare între cele două hărți ar aduce o hartă aproape perfectă pt. România. Dacă se continuă în felul acesta, TomTom va surclasa usor Here din toate punctele de vedere. |
#51
Posted 13 July 2014 - 15:13
Eu am mers cu ea în teste chiar și prin Europa, de curiozitate mai mult. Te duc toate la destinație cumva, dar dacă nu cunoști, s-ar putea ca unele să te ducă cine știe pe unde.
|
|
#52
Posted 13 July 2014 - 23:49
@rotnic : normal ca am netul deschis dar era deschis si la igo. asa ca ori igo nu foloseste date real time ori e altceva.
|
#54
Posted 14 July 2014 - 22:23
Cum să nu. Își ia date dacă ele sunt disponibile. Cred că am și scris pe aici că-mi dădea în Austria alternative în timp real la blocaje.
|
Anunturi
▶ 0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users