Second Opinion
Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale. Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit. www.neurohope.ro |
Comparații între hărțile iGO ale celor 3 furnizori
Last Updated: Jul 18 2018 11:36, Started by
Rhesus
, May 11 2014 17:45
·
0
#145
Posted 27 June 2018 - 15:47
TomTom are mari carente de rutare si recalculare traseu. In tarile cu apa mai calda e ok.
Here are carente de detaliu. TomMap/NNG sunt vechi. OSM e bataie de joc a tuturor glumetilor. |
#146
Posted 02 July 2018 - 09:47
kretzu77, on 27 iunie 2018 - 15:47, said:
TomTom are mari carente de rutare si recalculare traseu. In tarile cu apa mai calda e ok. Here are carente de detaliu. TomMap/NNG sunt vechi. OSM e bataie de joc a tuturor glumetilor. |
#147
Posted 05 July 2018 - 15:44
jadcomp, on 02 iulie 2018 - 09:47, said:
Si HERE are fenomene ciudate, observate in Bucuresti. Pentru cei ce folositi HERE care e setarea optima pentru Bucuresti? Daca pun cel mai rapid, ma baga pe bulevarde (unde, pe destule din ele, si si limita de 60 in loc de 50). Ca sunt aglomerate, nu mai este problema hartii. Si nici problema iGo-ului ca nu avem si noi un Ro un serviciu TMC bine pus la punct. Edited by kretzu77, 05 July 2018 - 15:45. |
#148
Posted 05 July 2018 - 15:56
Face niste rutari extrem de ciudate. Pe setarea "Verde" in iGo pe un drum intre zona de N si Berceni la intersectia Dimitrie Cantemir cu Marasesti m-a rutat pe Marasesti-Splaiul Unirii-Cal. Vacaresti-P-ta Sudului in locul rutei drepte si directe prin Dimitrie Cantemir-Tineretului-Vacaresti-Sudului.
Pe setarea "Rapid" intre Cal. Grivitei si CET Sud m-a dus pe Titulescu-P.ta Victoriei-Lascar Catargiu- Magheru-Balcescu in locul rutei directe Grivitei-Cal. Victoriei-Dem Dobrescu-Balcescu. |
#149
Posted 05 July 2018 - 23:53
Ce zona verde man?
Tu visezi frumos. Zonele verzi sunt marcate cum trebuie pe harta in tarile cu apa calda, nu la noi. De cand nu ai mai vazut tu masinute HERE/TomTom (Garmin am mai vazut) pe strazile si soselele patriei? Inca ceva: vorbim de harti si soft legit, da? Nu de exe-uri/apk-uri si harti tratate de diferiti doctori. Ruta directa nu inseamna si rapida. Depinde de limitele de viteze, de numarul de intersectii cu alte strazi, de DA-urile pe care le ei (prin cate intersecti treci unde ai cedeaza). Edited by kretzu77, 05 July 2018 - 23:55. |
#150
Posted 06 July 2018 - 10:46
"Verde" inteleg ca e vechea setare "economic". Dar chiar si asa un traseu mai ocolit si cu 2 semafoare in plus nu vad cum ar asigura un consum mai mic decat ruta directa. De aia spuneam ca face rutari ciudate uneori.
|
#151
Posted 12 July 2018 - 12:46
Poarte harta e buna, dar iGO nu stie sa o intepreteze (tratat, netratat, vechi etc).
Aici vorbim strict de harti, cum o vezi tu in Map View, fara sa fie bagata oe un iGO anume. |
#152
Posted 13 July 2018 - 21:56
#153
Posted 18 July 2018 - 11:36
jadcomp, on 13 iulie 2018 - 21:56, said:
Ce este Map View si la ce este util? Poarte harta este buna, dar vesiunea iGO nu stie sa o citeasca (ca e v veche, ca e apk/exe "doctoricit", ca md5-ul este al unei versiune de acum 3 ani dar apare ultima versiune la properties etc etc etc) Edited by kretzu77, 18 July 2018 - 11:36. |
Anunturi
▶ 0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users