Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

elicopter care nu se mai ridica in aer

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,673
  • Înscris: 07.02.2003
Bateria probabil. La sol mai sta din cauza efectului de portanta suplimentara in apropierea pamantului.

#20
pic_cip1980

pic_cip1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2014

View Postandreic, on 03 ianuarie 2014 - 11:14, said:

Pai misti de flansa rotorului superior si vezi daca de tine doar in legaturile de la flybar sau are conexiune si cu axul in 2 puncte diametral opuse. De obicei conexiunea cu axul se rupe la unele busiri si atunci nu mai lucreaza bine, nu mai poate face unghiul de atac al eliciei. Uite un ax reparat cu cupru dupa o rupere, piesa de sub surub, acolo trebuie prinsa flansa cu elicia, a doua imagine este cand s-a rupt si celalalt:
Salutare am citit si verificat tot , problema persista (se invarte in loc),ambele motoare trag full bateria tine in jur de 5 minute , totul e perfect , nu se ridica deloc. Alta ideie ??

#21
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Aceeasi problema o am si eu la un Falcon x-20 luat de la Jumbo, in prima seara m-am jucat vreo 3-4 minute, se ridica pana la tavan in 3-4 secunde, ziua urmatoare nu a mai vrut mai mult de 20 de cm sa se ridice.Aparatul e practic nou, a mers 5 min maxim...ce sa fie?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate