Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

elicopter care nu se mai ridica in aer

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003
Bateria probabil. La sol mai sta din cauza efectului de portanta suplimentara in apropierea pamantului.

#20
pic_cip1980

pic_cip1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2014

View Postandreic, on 03 ianuarie 2014 - 11:14, said:

Pai misti de flansa rotorului superior si vezi daca de tine doar in legaturile de la flybar sau are conexiune si cu axul in 2 puncte diametral opuse. De obicei conexiunea cu axul se rupe la unele busiri si atunci nu mai lucreaza bine, nu mai poate face unghiul de atac al eliciei. Uite un ax reparat cu cupru dupa o rupere, piesa de sub surub, acolo trebuie prinsa flansa cu elicia, a doua imagine este cand s-a rupt si celalalt:
Salutare am citit si verificat tot , problema persista (se invarte in loc),ambele motoare trag full bateria tine in jur de 5 minute , totul e perfect , nu se ridica deloc. Alta ideie ??

#21
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Aceeasi problema o am si eu la un Falcon x-20 luat de la Jumbo, in prima seara m-am jucat vreo 3-4 minute, se ridica pana la tavan in 3-4 secunde, ziua urmatoare nu a mai vrut mai mult de 20 de cm sa se ridice.Aparatul e practic nou, a mers 5 min maxim...ce sa fie?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate