Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C
 Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN
 Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 

prelucrare video - am nevoie de sfaturi!

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
ok, nu m-am infoiat ;) ma gandeam ca nu aveam tupeul sa dau lanici un client, chiar si la o banala nunta sau botez, o caseta trasa de  pe un Tv-out, arata foarte nasol. miroDC30 cred si eu ca este mai buna pe partea de captura, la capitolul dotari prefer marvel, pentru ca pot viziona un clip facut pe un secondary-TV in timp ce pe computer refac bucata daca nu imi place cum iese si ecnomisesc timp (ecranul e disponibil 100%), asta e aur pt pre-randat tranzitii pe orice time-line de soft de montaj

arty, nu mi-ai dat inca un pret la dc30-ul la de vanzare..inca te mai astept sa stii....

#38
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
pai miroDC30 nu scoate DECAT pe TV/monitor contzinutul :) nu scoate pe ecran ... nu am pretzul la placa inca, nu mi'a raspuns omul

#39
amms

amms

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2009

View Postarty, on Feb 3 2002, 19:52, said:

GunX: dar totushi, cu un Marvel nu eshti in elite, trust me ! nu zic ca nu se pot face treburi cu el, dar parca nu e deloc solutzia serioasa. cu riscul sa te enervez din nou, spun ca astfel de video INuri sunt puse pe astfel de placi pentru a avea ocazia de a face o captura mica, sau sa pui o camera pentru o videoconferintza. sa nu crezi ca placile serioase costa cat costa numai asha, de "sanchi" shi ar exista alternative la 200$. e o pacaleala, itzi spune ca potzi sa faci editare video cu ele, da, chiar potzi dar la alt nivel.

inca ceva, TVouturile care sunt pe placi gen Marvel sau altele cu dual screen, etc sunt ca sa potzi sa joci jocurile pe un TV shi sa ai better gaming experience, eventual sa'tz vezi DVD'urile pe un ecran altul decat al monitorului.

nu am lucrat cu Marvel niciodata, pentru ca nu mi'a cazut in mana, are compresie hardware ?
Ma poate ajuta cineva am ceva probleme cu imaginea de pe PC scrisul se vede cu umbre si are tendinta sa faca valuri help pls!!!placa video este: NVIDIA GeForce 8600 GT

#40
MosIonRoata

MosIonRoata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.10.2007
Salut! Am si eu nevoie de niscaiva indrumari. Am de facut rezumatul unei nunti, un colaj de circa 30-45 min si as dori ceva sfaturi de la cineva care a mai fct, ca sa nu muncesc aiurea. Precizez ca vreau sa-l fac in Premiere Pro. Multumesc!

#41
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007

View PostMosIonRoata, on 3rd July 2009, 13:46, said:

Salut! Am si eu nevoie de niscaiva indrumari. Am de facut rezumatul unei nunti, un colaj de circa 30-45 min si as dori ceva sfaturi de la cineva care a mai fct, ca sa nu muncesc aiurea. Precizez ca vreau sa-l fac in Premiere Pro. Multumesc!


Nu vreau sa par nesimtit...dar nu ti se pare ca exagerezi cu asta?

#42
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Contacteaza-ma pe mes (ai id meu) si discutam acolo ce si cum.

#43
MosIonRoata

MosIonRoata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.10.2007

View Postxkos, on 3rd July 2009, 17:03, said:

Nu vreau sa par nesimtit...dar nu ti se pare ca exagerezi cu asta?
Mii de scuze dar nu inteleg de ce exagerez?   :huh:

#44
sayoc

sayoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.04.2007

View PostMosIonRoata, on 3rd July 2009, 22:03, said:

Mii de scuze dar nu inteleg de ce exagerez?   :huh:



nu exagerezi deloc...e foarte simplu...ia si taie...monteaza ...randeaza .arde pe dvd..si gata ai scapat... ce mare scofala...si mai ales ca il faci cu un soft de profi..succes ...cu placere omule ca sigur o sa-mi multumesti!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate