Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

myx domain

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Marco8

Marco8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.12.2009
Salut, am vazut ca s-a schimbat site-ul de la myx domain ( vodafone ) , are cineva de acolo domain ? imi poate explica si mie unde ma pot loga la cont ? sa creez subdomenii, adrese e-mail etc ...

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
in contul myvodafone

#3
Marco8

Marco8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.12.2009
Pai eu aveam un domeniu inregistrat de la ei ... nu ma pot loga cu datele acelea ? Si am incercat sa creez un cont myvodafone acolo dar eu nu am nr. de vodafone, cum fac sa imi acces domainul pentru plata/subdomenii etc ?

#4
likudio

likudio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 02.09.2005
Am sunat eu la ei. Mi-au zis ca pana pe 23, nu te poti loga. (pana atunci se muta ei pe o noua platforma). Dupa aceea, ai 2 luni de gratuitate pentru pachetul PrePay pe care-l aveai inainte, iar dupa, trebuie sa alegi sa cumperi unul din pachetele oferite de ei.

#5
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

Quote

Mai multe posibilitati pentru afacerea ta


Salut!

Asa cum tu evoluezi in fiecare zi pe plan personal, la fel se intampla si cu site-ul companiei tale. Este si normal, pentru ca tehnologiile devin tot mai bune, iar asteptarile clientilor tai cresc. De aceea si site-ul tau trebuie sa devina tot mai bun. Sa se transforme intr-o casa noua, moderna si spatioasa, care sa atraga tot mai multi vizitatori.

Si, pentru ca tot vorbim de casa noua, am creat pentru tine 4 pachete de gazduire cu beneficii numeroase, pe care te rugam sa le analizezi pe www.vodafone.ro/mydomain.

Iar vestea cea mai buna este ca incepand cu 18 Iunie te mutam automat in noua ta casa!

Pregatirile pentru mutare vor incepe pe 16 iunie, moment din care schimbarile de parola, modificarile de contacte, de filtre, adaugarile de alias-uri precum si accesul FTP nu se vor mai putea realiza. Site-ul si email-urile tale vor fi migrate automat pe noua platforma incepand cu data de 18 iunie 2010, iar timp de 2 zile (pana pe 20 iunie) accesarea email-ului nu se va putea realiza.

La casa noua, reguli noi
Noile servere de email se modifica, iar tu va trebui sa le treci in aplicatia cu care verifici email-urile, dupa cum urmeaza:
        
New settings for POP3: pop.vhsmail.vodafone.com
        
New settings for IMAP: imap.vhsmail.vodafone.com
        
New settings for SMTP: mail.vhsmail.vodafone.com
Webmail.mydomain.ro este noua ta interfata webmail, cu ajutorul careia poti termite si primi email-uri, oriunde te-ai afla.
Important!
Din 16 iunie vechiul MyDomain Prepaid nu va mai fi disponibil. Vrem insa ca tu sa te convingi singur de avantajele noii tale case, de aceea iti facem o oferta speciala: vei putea folosi gratuit serviciile pana pe 1 septembrie!

Vino pana pe 1 septembrie 2010 in magazinele noastre sau suna la  0372 02 4444 si ia-ti noul pachet myDomain. Dupa aceasta data, domeniul si continutul site-ului tau vor fi sterse.

Daca nu sunteti de acord cu modificarile propuse, aveti posibilitatea de a denunta unilateral contractul pentru serviciul myDomain fara plata de despagubiri.

Din email-ul primit de la ei se intelegea ca pana pe 20.Iunie.2010.
Acuma e pana pe 23 ?? Asa poate sa fie si pana in septembrie...
Se muta toate website-urile 1 to 1  sau se transfera doar ns.dr.myx.net ???
Oricum nu mai inteleg nimic din toata treaba asta ... noi ne mutam sau isi muta ei toate ns-urile ? Ca sunt 10 la numar ...
Daca ne muta pe toti din ro, in germania 1 to 1, o sa asteptam dupa rotld 10 ani sa modifice la mii de site-uri noile ns-uri ...
Vad la ei pe site totul e ceata...ca sa nu spun varza... apoi niste preturi per mailbox de te doare mintea!
Lamuriti-ma si pe mine !

#6
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Nimeni, nimic? Se face 25 Iunie si inca nimic?
Macar daca lasau FTP-ul liber sa pot sa fac un update ceva, asa o sa stau dupa ei pana cand se trezesc sa-mi dea drumul ? Si doar am platit pentru acel serviciu! De ce nu m-au lasat pana in 10 Iulie cu acces la vechiul ...myx  ???
Uite, asa se baga dracu` in ei si isi mamanca omenia, o sa fug cat de tare pot de ei de acum incolo!!!

#7
likudio

likudio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 02.09.2005
Fa ca mine. Demareaza procedurile de trecere a domeniului pe numele tau.

#8
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postlikudio, on 25th June 2010, 01:58, said:

Fa ca mine. Demareaza procedurile de trecere a domeniului pe numele tau.

Ups! Se pare ca ... nu pot acum. Reinregistrarea + webhosting nou pe un an de zile, al naibii daca pot sa scot 500 ron urgent!
Apropo, cat costa transferul pe numele meu? Stiu de existenta celor 61$. Dar Vodafone nu percepe nimic in plus fata de acesti 61$ ?
Ok. Alta problema: daca vreau sa-mi mut site-ul in alta parte, nu o sa am nevoie de acces la site-ul curent ? Cum imi mai recuperez fisierele de pe serverul myx?
Pfff... de`a dracu` in ei ce nervi am... mai ales ca site-ul meu e site sezonier si am nevoie de update-uri in fiecare zi la el, in plus de asta eu fac bani multi din AdSense, vizite, si reclame doar vara!
Ce castig mai am eu daca scad 500 ron urgent de acolo ? La faza asta.... Vodafone a murit definitiv pt. mine!

#9
likudio

likudio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 02.09.2005
Daca nu ai hosting-ul domeniului mutat in alta parte, si e pe serverele lor (si cred ca este in urma celor spuse de tine), poti sa-l muti. Ideea e sa nu ai pagini server-side, ci doar fisiere HTML. Pana in momentul de fata, nu mi-a cerut nimeni nimic in afara de cei 61USD. Sper sa fie asa in continuare, revin cu detalii. Cred ca iesi mai ieftin de 500RON. Cumperi domeniul (61$) si hosting gratuit, care poate e mult mai bun decat ce oferea VF.

#10
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Merci pentru informatii!

Dupa o jumatate de noapte de nervi, si incercari de "toate tipurile" am reusit sa ma loghez!

pentru cei care nu stiu, va dau si voua raspunsul: ftp://numele_domeniului_tau.com  user si pass pe care le-ai avut inainte.
Inainte era: ftp://www.numele_domeniului_tau.com:21 user si pass.

La e-mail: https://webmail.nume...niului_tau.com/  adresa de email completa:   [email protected] si pass.
Inainte era : http://webmail.numel...niului_tau.com/   id adresa (fara @numedomeniu.com) si pass.

Si da.... De ce nu au anuntat schimbarile acestea la ei pe site, asa babeste sa inteleaga toti prostii??? De m-a facut sa ma tot chinui ca nu ma pot loga la actualul meu site!

#11
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Stie cineva cum se poate crea un subdomeniu la un domeniu existent in noua interfata de la vodafone?

#12
Un_pupik

Un_pupik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 17.05.2005
asta caut si eu, nu mai pot accesa controlul panel din mydomain

#13
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005

View Postrickysyv, on 11th July 2010, 18:04, said:

Stie cineva cum se poate crea un subdomeniu la un domeniu existent in noua interfata de la vodafone?


- https://www.vodafone...n/ring/#webapps
- selectezi domeniul
- in meniul din stanga -> domeniu
- click pe "Adiministrare DNS"
- "modifica fisierul de zona"
- la sfarsit adaugi subdomeniul (numele si IP-ul)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate