Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad
 

Sony-Ericsson Vivaz

- - - - -
  • Please log in to reply
675 replies to this topic

#667
Joseph S

Joseph S

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 23.07.2007
Nu reusesc nicicum sa fac GPS-ul sa mearga pe Vivaz. La voi merge?

#668
t1grul

t1grul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2012
De 3 zile mi-am cumparat si eu Vivaz Pro, in mare parte sunt multumit de el, dar cum ati zis si voi mai sus se aude cam incet (alarma dimineata nici nu o aud), se misca bine pe internet, cu toate ca are un meniu greoi, nu ma asteptam. Pt inceput va intreb daca are cumva screen-saver cu ceasul cum au celelalte Sony-E (am avut w810i, w880 si C510)
astept raspunsurile voastre si sfaturile voastre

#669
Motorhead

Motorhead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 17.12.2006
Domnilor vin si eu la voi cu o intrebare: cum se descurca ecranul rezistiv? Merge greu sau e acceptabil. Pentru ca in general ce rezistive am vazut trebuia sa apesi destul de tare pe ele si nu prea reuseam sa scriu mesaje sau nu stiu ce exemplu sa mai dau, sa ma joc un joc gen fruit ninja. Va multumesc.

#670
dan16g

dan16g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.12.2010

View PostJoseph S, on 21st June 2012, 17:08, said:

Nu reusesc nicicum sa fac GPS-ul sa mearga pe Vivaz. La voi merge?
La mine merge, dar dureaza vreo 10-15 minute pana gaseste satelitii.

View PostMotorhead, on 28th June 2012, 23:03, said:

Domnilor vin si eu la voi cu o intrebare: cum se descurca ecranul rezistiv? Merge greu sau e acceptabil. Pentru ca in general ce rezistive am vazut trebuia sa apesi destul de tare pe ele si nu prea reuseam sa scriu mesaje sau nu stiu ce exemplu sa mai dau, sa ma joc un joc gen fruit ninja. Va multumesc.
Mi se pare acceptabil, nu e greu sa scriu mesaje.

#671
body2

body2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2005
ce program navigatie recomandati pt vivaz pro?de unde il pot descarca gratis?harti?stima

#672
lucyanrapid

lucyanrapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 13.02.2012

View Postbody2, on 30 august 2012 - 09:31, said:

ce program navigatie recomandati pt vivaz pro?de unde il pot descarca gratis?harti?stima
Am intekles ca ar merge garmin.
Cei care sunteti in posesia unui SE vivaz u5i spuneti-mi si mie cum e sunetul in casti ..se aude tare ,puternic,?are bass?pe gsm are o nota bunicica la capitolul audio quality 86 parca in conditiile in care am ascultat muz la un htc wildfire si se auze destul de bine acesta avand 84 nota pe gsmarena...nu prea ma intereseaza sunetul pe speaker ca nu ascult muz la speaker ci la handsfree...si daca se aude bine ce casti mi-ati recomanda...cele originale de la sony sau altele?

#673
dan16g

dan16g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.12.2010

View Postbody2, on 30 august 2012 - 09:31, said:

ce program navigatie recomandati pt vivaz pro?de unde il pot descarca gratis?harti?stima

Vezi pe http://sonyericsson-vivaz.blogspot.ro/

#674
vali911

vali911

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 08.06.2010
Pentru vaioooo, la mn merge QT si jocurile/aplicatiile care nu mergeau inainte si cereau QT
Intai faci hack la Vivaz si nici n=o sa mai trebuiasca certificate la programe


How to hack?
1. install NortonSymbianHack.sisx
2. Launch
3. Go Options- Anti-Virus - Quarantine list
4. Go Options - Restore, accept prompt
5. Exit application, delete from App manager (Symantec Symbian Hack). Also delete c:shared folder.
6. Install RomPatcherPlus_3.1.sisx from hack archive
7. Launch and apply patches:
-bifez alea2 sa se faca verzi -> Open4all for full access to file system
- Installserver for installing any unsigned applications ( if red cross - get installserver.exe here )
Important: Set patches to auto if needed (Options - Add to auto)
(este si filmulet cu instalarea pas cu pas) k s-ar putea sa fi gresit eu ceva sus sau sa nu fie atat de clar

vezi k astea doua le da intr-un fisier pe un blog ceva,nu mai stiu exact link-ul,dar le cauti dupa nume si dai de link

apoi instalezi QT
4.7.3 Repacked By M.Hegazy.sis
QT 1.1.3 by myr3l.sis

si pe astea le gasesti tot pe net iar tutorial la ele e pe youtube cu o melodiutza portugheza/braziliana interesanta


Bafta

iar pentru procesul care consuma bateria "peninputserver"  eu am instalat alta tastatura virtuala si o inlocuieste pe cea a vivazului dar aceasta nu merge pe internet

#675
alindrgn

alindrgn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 30.11.2007
am un sony ericcson vivaz cu ecranul decalibrat, are cineva idee cum se poate calibra?

#676
SarajeVo

SarajeVo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 12.05.2010
As dorii anumite informatii referitoare la decodarea unui Vivaz U5i,daca exista vreo modalitate de a-l decoda fara a apela la Gsm.Mentionez ca am fost la un GSM iar pretul cerut a fost de 15 euro.Din punctul meu de vedere  este foarte mult ,face mai mult decat pretul telefonului,de aceea apelez la dumneavoastra.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate