Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad
 

Apartamente ARED - Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#1
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
Sunt in cautarea unui apartament in Arad si cautand prin ziarul local cu anunturi am dat peste mai multe reclame ale celor de la ARED si suna foarte tentanta oferta lor de apartamente in rate pe 7 ani, doar pe baza buletinului. Stiam si blocurile de la UTA si mi s-au parut ca arata tare bine in comparatie cu vechile blocuri ceausiste si cu tot ce se mai gaseste prin Arad.Am intrat pe site-ul lor si am gasit o gramada de informatii care m-au facut sa ma gandesc tot mai mult la a cumpara un apartament de la ei, deoarece au centrala proprie si blocurile fiind izolate cheltuielile nu sunt mari (asta o stiu pt ca am fost intr-un bloc si am tras cu ochiul la lista de cheltuieli  :D ), apoi au clima, alarma, interfon, design-uri pt o gramada de gusturi si foarte multe tipuri de apartamente asa ca am avut ce cauta pentru a gasi ceva ce sa ne placa atat mie, cat si sotului. Sotul a ales un apartament cu vedere inspre stadion deoarece este mare fan UTA si a zis ca face economie la bilete  :lol: . Preturile mi se par ok, pentru ca raportand la ce am gasit pana acum in piata locala se pare ca preturile la apartamentele vechi sunt la acelasi nivel cu cele de la apartamentele noi, asa ca nu vad de ce as cumpara un apartament vechi unde oricum schimb gresie, faianta, geamuri, etc., unde tevile si instalatia sunt majoritatea vechi si nu un apartament nou cu garantii la absolut tot ce e acolo?!
Ce ma intereseaza sa stiu este daca vreunul dintre voi are apartament cumparat la ARED si daca e multumit sau nu?

#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,696
  • Înscris: 13.10.2003
am intrat pe site-ul lor si nu sunt afisate preturile.
tu zici ca sunt OK, deci le stii.
zine-le si noua, please.

#3
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009

 radumiki, on 17th December 2009, 18:32, said:

am intrat pe site-ul lor si nu sunt afisate preturile.
tu zici ca sunt OK, deci le stii.
zine-le si noua, please.
Da, nu au preturi afisate, eu am discutat cu un reprezentant de-al lor si am cerut oferta pentru cateva apartamente care mie mi-au placut. Pe mine m-a interesat apartament de 2 camere cu balcon si am gasit in 3 blocuri ce mi-a placut, dar sotul opteaza pt cel cu vedere spre stadion, inca mai negociem  :D . La 2 camere si 80 mp cu balcon am gasit la 50.000. Privelistea e superba, spre stadion si Calea Victoriei, living-ul are 26 mp, are vedere pe 2 parti, soarele bate pe o parte dimineata si pe cealalta dupa-amiaza. Trebuie sa dam 25% avans pana in septembrie cand va fi gata blocul, ceea ce e un mare avantaj pt noi ca nu avem inca toti acei 25%, iar rate vom plati abia dupa ce ne mutam. La banca nu putem si nici nu vrem sa ne bagam, nu avem cum dovedi venitul si nici nu vrem sa platim o viata apartamentul, asa macar stim ca sapte ani e mai greu, dar sunt doar 7 ani nu 25-30. Si partea buna e ca poti oricand plati mai repede, iar daca faci asta platesti dobanda doar pana in anul in care ai platit tot, nu platesti ca si la banca, unde uneori iti ia primele rate dobanda si apoi platesti bunul, astfel incat daca vrei sa scapi mai repede te trezesti ca de fapt nu te ajuta la nimic ca ai platit mai repede (e o chestie patita la BRD cu un credit pt masina).
Am mai ochit un apartament cum ne-ar placea, doar ca nu e spre stadion si e mai mic, 65 mp si e 38.000 euro, tot asa, cu vedere pe doua parti.

#4
Sylverix

Sylverix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 17.03.2009

 rodar, on 18th December 2009, 11:12, said:

La 2 camere si 80 mp cu balcon am gasit la 50.000.
80 mp totali, adica cam 45-50 mp reali (utili)?

#5
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009

 Sylverix, on 18th December 2009, 18:16, said:

80 mp totali, adica cam 45-50 mp reali (utili)?
Are utili 64 mp si utili totali (adica si balcon) 68,31.

#6
Didy1

Didy1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2009
Eu am apartament cumparat in unul din blocurile facute de maghiari si pana in acest moment sunt multumita de achizitia facuta. Cheltuielile sunt mici, ratele pe 7 ani sunt ok, foarte acceptabile avand in vedere ca am rate pe 7 ani si nu pana ies la pensie   :confuzzled:  si nu e nevoie de hartie care sa ateste un anumit venit cum se cere la banca de ex. In perioada cand a fost frig eram curiosi sa vedem daca se simte si in casa, dar nu s-a simtit. Avem toate conditiile si nici nu se compara cu un apartament intr-un bloc vechi.
Mi-a placut foarte mult si felul in care am putut discuta cu persoana care ne-a fost consultant, care, normal, e platita pt asa ceva, dar oricum se vede diferenta intre ei si altii.
Acum de sarbatori am primit cadou un Ared Gold Card cu care putem face cumparaturi in foarte multe magazine, putem merge la spa, la centre medicale si avem discount doar pentru ca am cumparat de la Ared. Adica ai niste avantaje si dupa ce cumperi nu numai atunci.

Asa ca eu iti spun ca merita sa-ti iei apartament la Ared.

#7
freud1982

freud1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.01.2010
Si eu consider o solutie buna apartamentele de la Ared.

#8
Buburuza_mica

Buburuza_mica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2010
Sunt interesata de un apartament la ARED si am auzit zvonuri ca anul asta incep sa construiasca si peste drum de Kaufland, in spate la OMV, si am vazut si  http://www.ared.ro/red3kaufland/ aici cate ceva despre proiect. Stiti careva ceva mai mult? Eu vad ca sunt seriosi, nu numai ca nu s-au oprit din construit si vandut in plina criza ci au si proiecte noi de inceput.  :thumbup:
Abia astept sa vad schite si de la apartamentele de acolo pentru ca zona mi se pare foarte buna.

#9
bond_ar

bond_ar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.01.2010

 Buburuza_mica, on 16th January 2010, 11:47, said:

Sunt interesata de un apartament la ARED si am auzit zvonuri ca anul asta incep sa construiasca si peste drum de Kaufland, in spate la OMV, si am vazut si  http://www.ared.ro/red3kaufland/ aici cate ceva despre proiect. Stiti careva ceva mai mult? Eu vad ca sunt seriosi, nu numai ca nu s-au oprit din construit si vandut in plina criza ci au si proiecte noi de inceput.  :thumbup:
Abia astept sa vad schite si de la apartamentele de acolo pentru ca zona mi se pare foarte buna.

Intamplator, iesind din Kaufland, am vazut ca au pus un panou publicitar mare la locul unde vor construi apartamentele si din cate am vazut terenul e gol deja, asa ca pot doar sa banuiesc ca vor incepe cat de curand. Si eu tot urmaresc ce mai construiesc cu toate ca avem deja un apartament, dar ar fi o investitite buna sa cumparam un apartament si sa-l dam in chirie. Ne tot socotim cu sotia mea ce sa facem pentru ca avem un copil si sa incercam sa-i lasam ceva mostenire. Varianta asta de 7 ani e buna, pentru ca noi avem avansul pt un apartament mai mic si in 7 ani s-ar plati aproape singur daca l-am da in chirie. Ne-am tot uitat la cateva apartamente de la UTA si pe cand ne-am hotarat s-au vandut asa ca acum asteptam si noi fie sa apara alte apartamente la UTA, pentru ca mai sunt blocuri de terminat, fie Kaufland.

Ca si un plus, zilele astea am vazut pe site-ul lor o stire noua, cum ca R9, care trebuia sa fie gata la sfarsitul lunii martie, e gata deja. Asta inseamna 2 luni mai devreme  :thumbup: . Se vede ca e serioasa firma maghiara cu care se lucreaza ... oare de ce nu pot fi si firmele romanesti asa?  :thumbdown:

#10
fernando_34

fernando_34

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2010

 Didy1, on 30th December 2009, 13:14, said:

Eu am apartament cumparat in unul din blocurile facute de maghiari si pana in acest moment sunt multumita de achizitia facuta. Cheltuielile sunt mici, ratele pe 7 ani sunt ok, foarte acceptabile avand in vedere ca am rate pe 7 ani si nu pana ies la pensie   :confuzzled:  si nu e nevoie de hartie care sa ateste un anumit venit cum se cere la banca de ex. In perioada cand a fost frig eram curiosi sa vedem daca se simte si in casa, dar nu s-a simtit. Avem toate conditiile si nici nu se compara cu un apartament intr-un bloc vechi.
Mi-a placut foarte mult si felul in care am putut discuta cu persoana care ne-a fost consultant, care, normal, e platita pt asa ceva, dar oricum se vede diferenta intre ei si altii.
Acum de sarbatori am primit cadou un Ared Gold Card cu care putem face cumparaturi in foarte multe magazine, putem merge la spa, la centre medicale si avem discount doar pentru ca am cumparat de la Ared. Adica ai niste avantaje si dupa ce cumperi nu numai atunci.

Asa ca eu iti spun ca merita sa-ti iei apartament la Ared.

Sunt si eu in cautarea unui apartament si am tot studiat ziarul vand si cumpar in ultimele zile in cautarea a ceea ce vreau... un apartament de 3 camere, in jur de 80 mp, etaj intermediar, ocupabil imediat, fara sa mai fac investitii majore... sunt aproape de vanzarea garonierei in care stau cu sotia si cu ce mai avem si ce primim din vanzare am face aprox 30000 euro... spune-mi te rog cum ai procedat tu cand ai vrut sa-ti cumperi apartamentul? ai fost in bloc si ti-ai ales ceea ce ti-a placut? sau blocurile sunt in constructie si trebuie sa astepti pana cand e gata apartamentul? poti sa ti-l personalizezi cum vrei? cu cine as putea sa iau legatura in cazul in care vreau sa vad si eu un apartament? Am intrat pe site-ul Ared si mi-au placut mai multe compartimentari in blocul R13. Am vazut ca majoritatea blocurilor sunt vandute si m-am cam ingrijorat... multumesc anticipat... saptamana asta mi-as face timp sa trec pe la biroul de vanzari, dar as vrea sa fiu instruit inainte de tine...daca poti...

Fern-ando

#11
raul69

raul69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2010

 bond_ar, on 30th January 2010, 11:25, said:

Intamplator, iesind din Kaufland, am vazut ca au pus un panou publicitar mare la locul unde vor construi apartamentele si din cate am vazut terenul e gol deja, asa ca pot doar sa banuiesc ca vor incepe cat de curand. Si eu tot urmaresc ce mai construiesc cu toate ca avem deja un apartament, dar ar fi o investitite buna sa cumparam un apartament si sa-l dam in chirie. Ne tot socotim cu sotia mea ce sa facem pentru ca avem un copil si sa incercam sa-i lasam ceva mostenire. Varianta asta de 7 ani e buna, pentru ca noi avem avansul pt un apartament mai mic si in 7 ani s-ar plati aproape singur daca l-am da in chirie. Ne-am tot uitat la cateva apartamente de la UTA si pe cand ne-am hotarat s-au vandut asa ca acum asteptam si noi fie sa apara alte apartamente la UTA, pentru ca mai sunt blocuri de terminat, fie Kaufland.

Ca si un plus, zilele astea am vazut pe site-ul lor o stire noua, cum ca R9, care trebuia sa fie gata la sfarsitul lunii martie, e gata deja. Asta inseamna 2 luni mai devreme  :thumbup: . Se vede ca e serioasa firma maghiara cu care se lucreaza ... oare de ce nu pot fi si firmele romanesti asa?  :thumbdown:

Si eu am vazut bannerul celor de la ARED cum ca vor construi un CARTIER NOU in zona KAUFLAND. Sunt interesat de zona deoarece stau in chirie in apropiere si fac pana la servici, la farmacia unde lucrez maxim 10 minute mers pe jos. Daca afla cineva preturi si compartimentari, cum vor arata apartamentele noi de la ARED KAUFLAND, rog postati pe acest site. Zilele urmatoare trec si eu pe la ARED sa vad ce si cum... pana atunci am ramas si eu cu informatiile postate pe http://www.ared.ro/r...1630-localizare

Daca aflu si eu mai multe va anunt.

Raul

Edited by raul69, 11 February 2010 - 10:07.


#12
Didy1

Didy1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2009

 fernando_34, on 31st January 2010, 20:39, said:

Sunt si eu in cautarea unui apartament si am tot studiat ziarul vand si cumpar in ultimele zile in cautarea a ceea ce vreau... un apartament de 3 camere, in jur de 80 mp, etaj intermediar, ocupabil imediat, fara sa mai fac investitii majore... sunt aproape de vanzarea garonierei in care stau cu sotia si cu ce mai avem si ce primim din vanzare am face aprox 30000 euro... spune-mi te rog cum ai procedat tu cand ai vrut sa-ti cumperi apartamentul? ai fost in bloc si ti-ai ales ceea ce ti-a placut? sau blocurile sunt in constructie si trebuie sa astepti pana cand e gata apartamentul? poti sa ti-l personalizezi cum vrei? cu cine as putea sa iau legatura in cazul in care vreau sa vad si eu un apartament? Am intrat pe site-ul Ared si mi-au placut mai multe compartimentari in blocul R13. Am vazut ca majoritatea blocurilor sunt vandute si m-am cam ingrijorat... multumesc anticipat... saptamana asta mi-as face timp sa trec pe la biroul de vanzari, dar as vrea sa fiu instruit inainte de tine...daca poti...

Fern-ando
Noi am intrat prima data pe site si am citit tot ce s-a putut citi ca sa mergem cat de cat cu temele facute la fata locului. Apoi am fost la biroul de pe centru, dupa Libelula inspre Primarie, la semofor pe colt), pentru ca era mai aproape de servici (lucrez aproape de biroul de acolo) si am stat de vorba cu o d-na de acolo. I-am spus ce ne intereseaza si a cautat ce se potrivea cu cerintele noastre, ne-am uitat pe schite si am stabilit o intalnire pentru a merge pe teren. Cand am ales noi apartamentul blocul era in constructie, dar am fost la fata locului si am putut sa ne dam seama de cum va arata efectiv, avand si schita listata. Este adevarat ca se vand, pentru ca se vand anticipat, noi ne-am ales apartamentul cu mai mult de 6 luni inainte. Apartamentul il poti personaliza cum vrei, noi am vazut si apartamente la cheie, finisate si mobilate, foarte dragute, dar ei fac asa doar pentru model, insa daca doresti iti pot amenaja ei apartamentul.

#13
bobo_75

bobo_75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2010
Ce ma bucur ca v-am gasit.   :thumbup:

Sunt fericita cumparatoare a unui apartament de 1 camera in unul din blocurile celor de la Ared si abia astept sa fie gata ca sa ma mut. Stau in chirie si m-am saturat sa platesc chiria aiurea asa ca am facut un efort financiar atat eu cat si parintii mei care m-au ajutat si am semnat actele pentru un apartament cu 1 camera. Este mare, are 45 mp si pot sa fac 2 camere din el. Va fi gata in iunie, dar eu am tot fost sa vad cum se lucreaza si cred ca va fi gata mai repede, asa cum am vazut ca au fost gata si alte 3 blocuri facute de firma maghiara. Am avut noroc ca am semnat ciar saptamana asta pentru ca de luni au promotie la blocul in care mi-am cumparat si m-am facut si cu o plita, un cuptor si hota pt bucataria mea.
Astept cu nerabdare si alti cumparatori sa ne impartasim impresiile.

#14
chrome78

chrome78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.12.2008

 rodar, on 18th December 2009, 11:12, said:

Da, nu au preturi afisate, eu am discutat cu un reprezentant de-al lor si am cerut oferta pentru cateva apartamente care mie mi-au placut. Pe mine m-a interesat apartament de 2 camere cu balcon si am gasit in 3 blocuri ce mi-a placut, dar sotul opteaza pt cel cu vedere spre stadion, inca mai negociem  :D . La 2 camere si 80 mp cu balcon am gasit la 50.000. Privelistea e superba, spre stadion si Calea Victoriei, living-ul are 26 mp, are vedere pe 2 parti, soarele bate pe o parte dimineata si pe cealalta dupa-amiaza. Trebuie sa dam 25% avans pana in septembrie cand va fi gata blocul, ceea ce e un mare avantaj pt noi ca nu avem inca toti acei 25%, iar rate vom plati abia dupa ce ne mutam. La banca nu putem si nici nu vrem sa ne bagam, nu avem cum dovedi venitul si nici nu vrem sa platim o viata apartamentul, asa macar stim ca sapte ani e mai greu, dar sunt doar 7 ani nu 25-30. Si partea buna e ca poti oricand plati mai repede, iar daca faci asta platesti dobanda doar pana in anul in care ai platit tot, nu platesti ca si la banca, unde uneori iti ia primele rate dobanda si apoi platesti bunul, astfel incat daca vrei sa scapi mai repede te trezesti ca de fapt nu te ajuta la nimic ca ai platit mai repede (e o chestie patita la BRD cu un credit pt masina).
Am mai ochit un apartament cum ne-ar placea, doar ca nu e spre stadion si e mai mic, 65 mp si e 38.000 euro, tot asa, cu vedere pe doua parti.

Doar o intrebare as avea pt dvs: cand v-au facut acele oferte erau cu apartamentele finisate( wc, cada baie, chiuvete, centrala pe gaza conectata, usile interioare, etc), ca am citit pe site cum ca apartamantele se livreaza fara asa ceva(usi interioare, wc, chiuveta, gresie , faianta, parchet, etc.... Merci anticipat.

#15
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009

 chrome78, on 12th March 2010, 10:03, said:


Doar o intrebare as avea pt dvs: cand v-au facut acele oferte erau cu apartamentele finisate( wc, cada baie, chiuvete, centrala pe gaza conectata, usile interioare, etc), ca am citit pe site cum ca apartamantele se livreaza fara asa ceva(usi interioare, wc, chiuveta, gresie , faianta, parchet, etc.... Merci anticipat.
Nu, nu erau finisate, adica erau cum zici tu, fara gresie, faianta, obiecte sanitare, parchet si usi, dar are centrala proprie. Mie imi convine asa pentru ca prefer sa-mi aleg eu ce imi pun in casa si sa nu fie la fel apartamentul meu cu al vecinului. Am vazut si un apartament amenajat, mobilat si utilat si era frumos (2 camere cu 2 balcoane, bucatarie separata si hol mare), dar fiecare cu gusturile lui asa ca mai bine varianta asta. Au toate instalatiile facute, peretii sunt in lavabil alb, pe jos e sapa, asa ca nu ai decat de pus una alta ce iti place tie.
Din cate am inteles daca faci cu ei ai avantajul ca iti intra in rate si finisarile, chiar si mobila si aparatura, practic ei iti pot preda apartamentul in asa fel incat tu sa vii numai cu hainele in valize si atat si sa platesti totul in cei 7 ani de rate, asa ca pentru cine nu are bani pusi separat pentru amenajari sau pentru cine nu se pricepe sa le faca singur cred ca e mai avantajos sa faca totul cu ei.

#16
chrome78

chrome78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.12.2008

 rodar, on 12th March 2010, 16:42, said:

Nu, nu erau finisate, adica erau cum zici tu, fara gresie, faianta, obiecte sanitare, parchet si usi, dar are centrala proprie. Mie imi convine asa pentru ca prefer sa-mi aleg eu ce imi pun in casa si sa nu fie la fel apartamentul meu cu al vecinului. Am vazut si un apartament amenajat, mobilat si utilat si era frumos (2 camere cu 2 balcoane, bucatarie separata si hol mare), dar fiecare cu gusturile lui asa ca mai bine varianta asta. Au toate instalatiile facute, peretii sunt in lavabil alb, pe jos e sapa, asa ca nu ai decat de pus una alta ce iti place tie.
Din cate am inteles daca faci cu ei ai avantajul ca iti intra in rate si finisarile, chiar si mobila si aparatura, practic ei iti pot preda apartamentul in asa fel incat tu sa vii numai cu hainele in valize si atat si sa platesti totul in cei 7 ani de rate, asa ca pentru cine nu are bani pusi separat pentru amenajari sau pentru cine nu se pricepe sa le faca singur cred ca e mai avantajos sa faca totul cu ei.
Ok, iti multumesc frumos pt raspuns, si as mai avea 2 intrebari:
1- cat a costat apartamentul inainte de amenajari?
2- cat a costat impreuna cu amenajarile de rigoare?
3- cat platesti rata lunara(daca e in rate)


#17
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009
Chrome, noi ne-am tot invartit si pana la urma am luat apartamentul mai mic, ala de 65 mp si pretul initial a fost 38.283 euro, finisarile au mai fost 3.000 euro si ratele incep de la 448 euro si pana la 496 euro in ultimul an. Apartamentul finisat ne va fi predat in iulie, mai spre sfarsit am optat noi, ca sa putem sa adunam tot avansul. Abia astept sa ne mutam si atunci va spun impresii ca si locuitor. Daca te mai pot ajuta cu ceva sa-mi spui.

#18
chrome78

chrome78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.12.2008

 rodar, on 18th March 2010, 12:15, said:

Chrome, noi ne-am tot invartit si pana la urma am luat apartamentul mai mic, ala de 65 mp si pretul initial a fost 38.283 euro, finisarile au mai fost 3.000 euro si ratele incep de la 448 euro si pana la 496 euro in ultimul an. Apartamentul finisat ne va fi predat in iulie, mai spre sfarsit am optat noi, ca sa putem sa adunam tot avansul. Abia astept sa ne mutam si atunci va spun impresii ca si locuitor. Daca te mai pot ajuta cu ceva sa-mi spui.

Va multumesc frumos pt precizari, as mai dori totusi sa-mi spuneti(bineanteles, daca nu e confidential) ce finisari au intrat in cei 3000 euro. Multumesc inca o data!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate