Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Violare de domiciliu

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007
Ce usor e sa strigi de la balcon "da-i la glezne!"...
A explicat destul de clar care e situatia...

Edited by Gabi73C, 27 September 2008 - 21:51.


#20
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007
Esti victima unui sistem idiot si a unei mari greseli a mamei tale (avertizata dinainte cu ce fel de poama se incurca).

Variante:
1. Sunat la 112 cand nebunul da cu picioarele in usa.
2. Consultat avocat si mers pe plangere penala. Se gasesc o groaza de incadrari in care sa-l bage.
3. Discutie foaaaaarteeeee serioasa  :) Daca te tine fizicul, evident  -_-

Edited by Maresalul, 27 September 2008 - 22:02.


#21
KodrutZ

KodrutZ

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 17.05.2006

 Maresalul, on Sep 27 2008, 23:02, said:

Esti victima unui sistem idiot si a unei mari greseli a mamei tale (avertizata dinainte cu ce fel de poama se incurca).

Variante:
1. Sunat la 112 cand nebunul da cu picioarele in usa.
2. Consultat avocat si mers pe plangere penala. Se gasesc o groaza de incadrari in care sa-l bage.
3. Discutie foaaaaarteeeee serioasa  :) Daca te tine fizicul, evident  -_-
Daca nu te tine fizicul, aduci un prieten din lemn, de-ala de juma' de metru. Dar trebuie mare grija sa nu ii dai in cap, ca moare naibii si ai pus-o. II invinetesti picioarele, vreo 2 pe spate cit sa nu ii rupi naibii vreo coasta, si sanatate! :)

#22
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
eu am senzatia ca nu s-a facut nici o plangere penala cu privire la violare de domiciliu... probabil toate incidentele au fost tratate ca violenta domestica, tulburarea linistii publice sau ceva de genul asta...

#23
BoYd

BoYd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 30.04.2008
Situatia a continuat, mai exact individul era plecat la munca in strainatate si nu am mai facut plangere impotriva sa pana acum cand s-a intors in tara si si-a adus aminte de vechile obiceiuri :) . A fortat clanta (pumni, picioare in usa tot tacamu si a trebuit sa ii dau drumu fiinda altfel spargea usa a inceput sa ameninte ca baga cutitu a pus mama pe o farfurie si a vrut sa arunce. Am sunat la 112 si in scurt timp au venit 2 ofiteri care l-au luat la sectie cu forta, bineinteles ca s-a opus. Politistul a zis ca are interdictie sa mai intre in apartament dar cum as putea sa fac o cerere de punere sub interdictie ? Banuiesc ca trebuie in instanta. Acum ma tem pt siguranta mea si a mamei ca nu cumva sa vina eu stiu noaptea si sa se intample o nenorocire doamne fereste. Individul e foarte agresiv a trebuit sa iasa cu forta din casa si avea o privire de puteam sa jur ca era in stare de crima. Va rog am nevoie de niste sfaturi, nu cred ca pot sa dorm noaptea cu gandul ca o sa vina si o sa iasa o nenorocire.

Multumesc anticipat.

#24
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Fa neaparat o plangere penala la procuratura, individul asta nu prea are ce cauta in libertate.

#25
BoYd

BoYd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 30.04.2008
Acu 10 minute a venit cu politia sa isi ia bunurile. Dupa ce am deschis usa s-a repezit la bataie dar l-au tras repede ofiterii de politie. Ma gandesc acum pai daca cu politia a facut asa ce face cand nu e. Precizez ca este beat si cand e treaz poate o sa se poata vorbi cu el. Ofiterul de politie sta exact langa mine si a zis ca daca e acasa il aude cum bate si iese daca nu sa sun la 112.

Multumesc pt sfaturi ! :)

#26
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Intre timp nu ti-ar strica un spray lacrimogen, e vreo 10 lei unul. Sa nu iei cumva o bata de baseball sau ceva de genul ca poate fi folosita impotriva ta daca nu stii ce faci.

#27
BoYd

BoYd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 30.04.2008

 marius_stp, on 10th June 2010, 21:42, said:

Intre timp nu ti-ar strica un spray lacrimogen, e vreo 10 lei unul. Sa nu iei cumva o bata de baseball sau ceva de genul ca poate fi folosita impotriva ta daca nu stii ce faci.
M-am gandit la varianta asta si nu e rea. Ce trebuie sa fac este sa il declar la politie si sa imi dea o adeverinta cred.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate