Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 Construirea de Linkuri in Forumur...

geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid
 Caut site-uri vechi unde postam p...

Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...
 

Cer Ajutor Urgent ... Problema Angajat fara care de munca

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
black_alienware

black_alienware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 26.08.2007
Am urmatoarea problema: Am lucrat intr-o sala de jocuri mai exact supraveghetor jocuri ( ruleta ) si pot sa spun k am fost inconstient bagand unui client credite pe datorie mai exact bani virtuali acesta din urma neavand suma pe care trebuia sa mi-o achite astfel eu am fost obligat sa platesc aceasta suma. Vreau sa stiu daca in momentul cand firma m-a pus sa platesc aceasta suma eu neavand inca cartea de munca incheiata era necesar sa platesc aceasta suma si daca acest lucru este legal. Cred k mi-am luat o mare teapa platind aceasta suma chiar daca nu aveam voie sa bag credite pe incredere ne-avand carte de munca cred k puteam sa scap neplatind suma respectiva.... Astept pareri..

#2
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Da, teoretic nu aveai nici o obligatie fata de angajator, a doua zi puteai foarte bine sa nu te mai prezinti la servici si cel care te-a angajat nu avea nici o dovada ca tu ai facut ce ai facut, tu neavand semnat nici un contract.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 24.02.2006
teoria ca teoria, dar practica te omoara....
ce parere ai de o amenda data firmei pentru ca n-a incheiat contractul de munca, simultan cu un dosar penal pentru black_alienware, pentru furt sau la ce l-or incadra aia? faptul ca aia n-au repsectat legea nu te scuteste pe tine de consecintele nerespectarii ei.

#4
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
E bine ca ai rezolvat asa. Te-ai scutit singur de eventuale neplaceri. Pe viitor ai mai multa grija cu oamenii!

Toate cele bune!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate