Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Cer Ajutor Urgent ... Problema Angajat fara care de munca

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
black_alienware

black_alienware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 26.08.2007
Am urmatoarea problema: Am lucrat intr-o sala de jocuri mai exact supraveghetor jocuri ( ruleta ) si pot sa spun k am fost inconstient bagand unui client credite pe datorie mai exact bani virtuali acesta din urma neavand suma pe care trebuia sa mi-o achite astfel eu am fost obligat sa platesc aceasta suma. Vreau sa stiu daca in momentul cand firma m-a pus sa platesc aceasta suma eu neavand inca cartea de munca incheiata era necesar sa platesc aceasta suma si daca acest lucru este legal. Cred k mi-am luat o mare teapa platind aceasta suma chiar daca nu aveam voie sa bag credite pe incredere ne-avand carte de munca cred k puteam sa scap neplatind suma respectiva.... Astept pareri..

#2
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Da, teoretic nu aveai nici o obligatie fata de angajator, a doua zi puteai foarte bine sa nu te mai prezinti la servici si cel care te-a angajat nu avea nici o dovada ca tu ai facut ce ai facut, tu neavand semnat nici un contract.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
teoria ca teoria, dar practica te omoara....
ce parere ai de o amenda data firmei pentru ca n-a incheiat contractul de munca, simultan cu un dosar penal pentru black_alienware, pentru furt sau la ce l-or incadra aia? faptul ca aia n-au repsectat legea nu te scuteste pe tine de consecintele nerespectarii ei.

#4
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
E bine ca ai rezolvat asa. Te-ai scutit singur de eventuale neplaceri. Pe viitor ai mai multa grija cu oamenii!

Toate cele bune!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate