Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

PHP-Nuke?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Salut!
Am un forum si acuma vreau sa imi fac ceva de genul cum are softpedia pe homepage. News, Reviews etc. PHP-Nuke e varianta cea mai buna in cazul asta? De asemenea, as vrea ca PHP-Nuke sa fie direct la www.domeniu.com nu la www.domeniu.com/folder . Pot sa fac asa ceva sau trebuie cu Redirection? Acolo pe PHP-Nuke am o optiune care zice Forums, dar eu am deja un forum facut la www.domeniu.com/forum. Pot cumva sa fac cand omul apasa pe Forums la PHP-Nuke sa fie dus la forumul meu facut la www.domeniu.com/forum? Multumesc!

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
incearca sa folosesti e107 http://e107.org/news.php

#3
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006

View Postgumball3000, on Oct 22 2006, 08:41, said:

incearca sa folosesti e107 http://e107.org/news.php
Am instalat e107 dar tot nu stiu cum pot sa imi pun link de la www.domainname.com/e107 sa apese omul pe un buton forum si sa il duca la www.domainname.com/forum (un forum care deja l-am facut). Cand incerc sa fac link, ma duce la www.domainname.com/e107/forum (locatie inexistenta) in loc de www.domainname.com/forum.

Edited by emanuel7, 23 October 2006 - 08:05.


#4
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006
incearca mai bine php-fusion
si pentru modificarile care vrei sa le faci postezi la ei pe forum si te vor ajuta...este un site in limba romana care te ajuta sa modifici php-fusion.
da un search pe google.ro la php-fusion si pe prima pagina gasesti toate site-urile de care ai nevoie

#5
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006

View Postzmeutz, on Oct 22 2006, 23:12, said:

incearca mai bine php-fusion
si pentru modificarile care vrei sa le faci postezi la ei pe forum si te vor ajuta...este un site in limba romana care te ajuta sa modifici php-fusion.
da un search pe google.ro la php-fusion si pe prima pagina gasesti toate site-urile de care ai nevoie
Multumesc de sfaturi!

Nu stiu care dintre ele sa le aleg, ca nu mi se par prea diferite una de alta... Situatia mea e asa:
Am un forum la www.domain.com/forum
Vreau la home page sa imi fac ceva de genul la Softpedia home page.
Cand apasa omul pe buton Forum in PHP-nuke/fusion/e107 e posibil sa fie dus la forumul care l-am facut? Cand incerc sa pun link ma duce la home page/forum in loc sa ma duca la domain.com/forum .
Ce gresesc?

#6
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Am experimentat cu php-fusion, e107, si cu php-nuke dar vad acelasi problema. Cu programele astea forum-ul e inclus in ele (in acelasi pagina). La softpedia.com , forum-ul te duce pe o pagina separata care e complet dedicata pentru forum. Sper ca intelegeti la ce ma refer si ca ma puteti ajuta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate