Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

PHP-Nuke?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Salut!
Am un forum si acuma vreau sa imi fac ceva de genul cum are softpedia pe homepage. News, Reviews etc. PHP-Nuke e varianta cea mai buna in cazul asta? De asemenea, as vrea ca PHP-Nuke sa fie direct la www.domeniu.com nu la www.domeniu.com/folder . Pot sa fac asa ceva sau trebuie cu Redirection? Acolo pe PHP-Nuke am o optiune care zice Forums, dar eu am deja un forum facut la www.domeniu.com/forum. Pot cumva sa fac cand omul apasa pe Forums la PHP-Nuke sa fie dus la forumul meu facut la www.domeniu.com/forum? Multumesc!

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
incearca sa folosesti e107 http://e107.org/news.php

#3
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006

View Postgumball3000, on Oct 22 2006, 08:41, said:

incearca sa folosesti e107 http://e107.org/news.php
Am instalat e107 dar tot nu stiu cum pot sa imi pun link de la www.domainname.com/e107 sa apese omul pe un buton forum si sa il duca la www.domainname.com/forum (un forum care deja l-am facut). Cand incerc sa fac link, ma duce la www.domainname.com/e107/forum (locatie inexistenta) in loc de www.domainname.com/forum.

Edited by emanuel7, 23 October 2006 - 08:05.


#4
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006
incearca mai bine php-fusion
si pentru modificarile care vrei sa le faci postezi la ei pe forum si te vor ajuta...este un site in limba romana care te ajuta sa modifici php-fusion.
da un search pe google.ro la php-fusion si pe prima pagina gasesti toate site-urile de care ai nevoie

#5
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006

View Postzmeutz, on Oct 22 2006, 23:12, said:

incearca mai bine php-fusion
si pentru modificarile care vrei sa le faci postezi la ei pe forum si te vor ajuta...este un site in limba romana care te ajuta sa modifici php-fusion.
da un search pe google.ro la php-fusion si pe prima pagina gasesti toate site-urile de care ai nevoie
Multumesc de sfaturi!

Nu stiu care dintre ele sa le aleg, ca nu mi se par prea diferite una de alta... Situatia mea e asa:
Am un forum la www.domain.com/forum
Vreau la home page sa imi fac ceva de genul la Softpedia home page.
Cand apasa omul pe buton Forum in PHP-nuke/fusion/e107 e posibil sa fie dus la forumul care l-am facut? Cand incerc sa pun link ma duce la home page/forum in loc sa ma duca la domain.com/forum .
Ce gresesc?

#6
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Am experimentat cu php-fusion, e107, si cu php-nuke dar vad acelasi problema. Cu programele astea forum-ul e inclus in ele (in acelasi pagina). La softpedia.com , forum-ul te duce pe o pagina separata care e complet dedicata pentru forum. Sper ca intelegeti la ce ma refer si ca ma puteti ajuta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate