Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Ce router Wifi6 sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,616
  • Înscris: 08.03.2017

View PostdanX, on 10 septembrie 2022 - 20:34, said:

TPLink AX55... il folosesc cu succes intr-un apartament de 3 camere, bate WiFi peste tot.

Am varianta mai "cheala" a lui ax 55 respectiv ax 53 - sustin, merge impecabil de 3 luni in betoane din epoca de haur plus duce constant peste 5 device-uri fara nici cea mai mica problema . I-am montat un alimentator full protection APD de 2A fata de cel original 1A

#20
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View Postldpe, on 11 septembrie 2022 - 10:24, said:

I-am montat un alimentator full protection APD de 2A fata de cel original 1A
Cum vine asta, i-ai facut tuning?!

#21
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,616
  • Înscris: 08.03.2017
"i-ai facut tuning?"
Originalul se incalzea , daca la 1A merge la limita am spus sa vedem la 2A ce se intampla  si surpriza, alimentatorul e rece .
APD (asian power device) au proprietatea de a compensa peste 2 amperi daca device-ul o cere fara sa cada in cap cum o fac alimentatoarele la kg , are protectie se supracurenti, scurtcircuit , temperatura , compensare curent . Sunt renumiti la alimentatoare laptop, camere supraveghiere etc unde trebuie alimentare non stop .
Erau pe emag de 1,5 A la o firma din S. Mare dar tare neserios , pana la urma am gasit la o firma de pc sh din oras, au ramase de la diferite echipamente si le vand la pret de bun simt 20-50 lei depinde de amperaj.

Edited by ldpe, 11 September 2022 - 10:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate