Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce router Wifi6 sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017

 danX, on 10 septembrie 2022 - 20:34, said:

TPLink AX55... il folosesc cu succes intr-un apartament de 3 camere, bate WiFi peste tot.

Am varianta mai "cheala" a lui ax 55 respectiv ax 53 - sustin, merge impecabil de 3 luni in betoane din epoca de haur plus duce constant peste 5 device-uri fara nici cea mai mica problema . I-am montat un alimentator full protection APD de 2A fata de cel original 1A

#20
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,400
  • Înscris: 26.05.2022

 ldpe, on 11 septembrie 2022 - 10:24, said:

I-am montat un alimentator full protection APD de 2A fata de cel original 1A
Cum vine asta, i-ai facut tuning?!

#21
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
"i-ai facut tuning?"
Originalul se incalzea , daca la 1A merge la limita am spus sa vedem la 2A ce se intampla  si surpriza, alimentatorul e rece .
APD (asian power device) au proprietatea de a compensa peste 2 amperi daca device-ul o cere fara sa cada in cap cum o fac alimentatoarele la kg , are protectie se supracurenti, scurtcircuit , temperatura , compensare curent . Sunt renumiti la alimentatoare laptop, camere supraveghiere etc unde trebuie alimentare non stop .
Erau pe emag de 1,5 A la o firma din S. Mare dar tare neserios , pana la urma am gasit la o firma de pc sh din oras, au ramase de la diferite echipamente si le vand la pret de bun simt 20-50 lei depinde de amperaj.

Edited by ldpe, 11 September 2022 - 10:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate