Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Scut metalic sub motor - recomandat sau nu ?

* * * - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
57 răspunsuri în acest subiect

#55
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.631
  • Înscris: 08.03.2017
"cel metalic e posibil sa vibreze sa scoata zgomote ?
Daca este original sau confectionat de firma nu vibreaza absolut nimic , eventual daca e legat cu "soricei".

#56
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.874
  • Înscris: 17.09.2003
Scut metalic original la Renault Captur II nu se gaseste, doar aftermarket. Am intrebat la reprezentanta si la Renault si mi s-a zis clar : masina are garda la sol destul de inalta si nu recomanda montarea unui scut metalic aftermarket.

#57
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.631
  • Înscris: 08.03.2017
Problema cu garda la sol destul de inalta e relativa in anumite situatii , cum am mai mentionat , depinde pe unde ai de gand sa circuli .
La o masina am garda la sol 82,5 cm si daca ma bag sub ea mai vad julituri si lovituri , totul e relativ Posted Image

#58
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.291
  • Înscris: 05.06.2006
Scutul de plastic sau cel metalic , la o masina care nu a fost prevazuta cu asa ceva si circula doar pe sosele mi se pare ca punga cu care erau protejate telecomenzile tv in trecut (poate unii o mai fac si acum) .Totusi , inafara faptului ca arata urat , macar nu facea niciun alt rau telecomenzii.

Un scut , neproiectat cum trebuie ,neagreat de catre producator ,  poate conduce la un consum ridicat sau la modificarea sigurantei. In cazul unei coliziuni frontale/laterale, energia cinetica poate sa nu mai fie absorbita in totalitate de compartimentul motorului , ea transferandu-se mai departe catre bord , habitaclu.

Editat de polizei, 23 august 2022 - 11:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate