Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

OTP Bank - Inchidere cont

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
Buna seara. Am si eu niste neclaritati in legatura cu un cont de la aceasta banca. Mi-a venit un plic in care sunt instiintat ca pe data de 13 decembrie contul imi va fi inchis din cauza inactivitatii. Ok, nici o problema, chiar imi doresc ca contul sa imi fie inchis. Dar imi apare ca as fi datornic si cu o anumita suma de plata...probabil ca din comisioane umflate... In fine.. Datoria aceea unde o pot achita? Cum o pot achita? Mentionez ca nu am OTP Bank in oras..pot achita online?

Attached Files


Edited by aditzuuu, 07 December 2021 - 18:44.


#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,414
  • Înscris: 08.02.2011
Bagi suma aia in cont si le spui sa o opreasca folosind un simplu transfer de la orice banca vrei tu.

#3
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
Pai daca bag suma in cont nu redevine contu activ? Daca bag suma, poate nu imi mai inchid astia contu pe 13 decembrie

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Bagi suma in cont si apoi transmiti cerere de inchidere cont, ce e asa complicat?
P.s: cand ai facut contul nu ti s-au parut umflate comisioanele?

#5
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
Asa am facut..am platit acum datoria prin transfer bancar si le-am trimis mail de inchidere a contului.
Acum care e treaba...contul respectiv e contul lui taica-meu. Nu a facut taica-meu contul acela personal. L-au facut angajatorii, ca sa isi primeasca banii acolo. A primit 1-2 salarii si apoi s-a schimbat treaba.Nu a mai primit salariul in acel cont. Taica-miu a uitat pe urma de contul acela si naaa..  ne-am trezit dupa cativa ani cu plicu de mai sus acasa.

Edited by aditzuuu, 07 December 2021 - 19:56.


#6
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 03.05.2019
Fii serios. Fara semnatura titularului nimeni nu ii face cont. Contul titularului. Cine accepta contractul si termenii si conditiile? Firma sau titularul?

#7
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 26.06.2009

View Postaditzuuu, on 07 decembrie 2021 - 18:43, said:

probabil ca din comisioane umflate...
Nu sunt comisioane umflate, ci comisioane datorate :-) Te-au comisionat "conform contract". Ca nu esti de acord cu asta este o alta problema.

Suni la banca, iti dau exact contul si virezi suma restanta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate