Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN
 Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...

De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...
 

Imaginatia

  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,555
  • Înscris: 30.10.2003

View Postjimi91, on 27 iulie 2019 - 15:17, said:

Vreau sa stiu daca sunt eu nebun, sau mai sunt si altii ca mine Posted Image.
Nu esti singurul. Mai sunt si altii.

#20
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002

View Postjimi91, on 27 iulie 2019 - 18:17, said:

psihologul nu e doctor Posted Image

oare de ce crezi ca am pus "aia de cap" intre ghilimele? sigur nu degeaba!

#21
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PosttEo, on 27 iulie 2019 - 19:22, said:


oare de ce crezi ca am pus "aia de cap" intre ghilimele? sigur nu degeaba!

nu asta s-a inteles :)

#22
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

View Postjimi91, on 27 iulie 2019 - 15:17, said:

Voi va imaginati diverse scenarii in asa fel incat sa nu fiti surprinsi niciodata ? E cam greu de explicat, practic, ai discutii cu tine random pe orice subiect Posted Image.

Vreau sa stiu daca sunt eu nebun, sau mai sunt si altii ca mine Posted Image...e o logica cam tampita, dar, m-ar ajuta sa stiu ca nu sunt singurul Posted Image)))
Se numeste Private speech. Este normal.
Si mai era un studiu care parea destul de credibil(in science magazine cred) in care se ajunsese la concluzia ca daca gandesti intr\o limba straina ideile ti se par mai bune cu mai mult sens.

Edited by Freak404, 27 July 2019 - 23:44.


#23
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Orice om îi e frică de gândurile din cap.

#24
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,008
  • Înscris: 18.12.2007
'gandurili', nu 'gandurile', ca sa fie uniform de corecta exprimarea.

#25
daniel2525

daniel2525

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.02.2019

View Postjimi91, on 27 iulie 2019 - 15:17, said:

Voi va imaginati diverse scenarii in asa fel incat sa nu fiti surprinsi niciodata ? E cam greu de explicat, practic, ai discutii cu tine random pe orice subiect Posted Image.

Vreau sa stiu daca sunt eu nebun, sau mai sunt si altii ca mine Posted Image...e o logica cam tampita, dar, m-ar ajuta sa stiu ca nu sunt singurul Posted Image)))
daca te imaginezi ca iesi cu o bunaciune, si cand va dati jos de pe motor, ea se duce direct in casa, DA. neaparat tre' sa iti imaginezi si partida de sex ca sa nu rada de tine colocutorul si sa te faca nebun. deci, sex-ul e rezolvarea corecta! du-te si fa sex. cu o femeie reala. in felul asta alungi stresul si-ti dispar figurile alea in care te pui ''erou principal'', din cap. :)

#26
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019
Jimi, eu sunt cea mai buna prietena a mea... nu esti nebun... cate sfaturi si palme peste cap mi-am dat in gand 🤣🤣🤣
Inca ceva... aproximativ in fiecare noapte (cand nu cad franta..  atunci adorm in 2 min), pentru a adormi, nu ma gandesc la ceva real. Intotdeauna imi imaginez o noua locatie, o noua iubire, o noua poveste... mi s-a intamplat sa ma indragostesc de foarte multe ori in vis, sa ma trezesc indragostita si sa ma gandesc la acea persoana toata ziua... eu sunt nebuna? 🤣🤣🤣

#27
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
In gand, eu vorbesc singur de cand ma stiu si nu pricep cum de altii nu fac la fel. Pai, ce se petrece in mintea lor atunci cand nu vorbesc, nu citesc si nu asculta nimic? Eu fac si pauze de lectura pentru a-mi imagina diverse. Problema e ca uneori vorbesc prea mult si uit ce-mi spusesem mai devreme :D

Dialoguri? Fireste. De exemplu, uneori anticipez discutiile de pe forum, ca mutarile inainte la sah. O data, cand m-am plictisit, i-am servit unei interlocutoare vreo sapte schimburi de replici inainte, ca sa nu mai piarda vremea cu alte postari. E important sa anticipezi reactiile celorlalti.

#28
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019
Moftware, daca nevasta te-ar intreba la ce te gandesti cand "porti o conversatie cu Margot Robbie", i-ai dezvalui adevarul sau i-ai spune ca te intrebi la cat e meciul deseara???
Am observat ca, fie femeie, fie barbat, cand sunt intrebati la ce se gandesc, majoritatea spun: la nimic.

#29
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Intr-adevar, precizez numai atunci cand se potriveste situatiei. In celelalte cazuri, dau raspunsuri scurte, indicand un domeniu general, nu intotdeauna cel real :) Gandurile sunt intime.

#30
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019
Vi s-a intamplat vreodata sa fiti constienti ca visati?
Mi se intampla destul de des insa, cand realizez asta, daca vreau sa "imi fac de cap", cad intr-o groapa si ma trezesc.

#31
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013
Stai men liniștit, toți vorbim în gând însă alții o duc la extrem, gen tu și eu.
Eu când n-aveam cu cine mă juca, mă jucam singur, îmi imaginam că joc fotbal, că eram polițist, drăcii de genul, nu mai știu până când am făcut-o, cred că până în jurul vârstei de 10 ani...
Acum ce crezi că fac când nu pot sa adorm? Îmi rulez în minte scenarii de film inventate de mine, nu sunt eu protagonistul dar rulează o poveste ca și cum eu as fi regizorul sau scriitorul și a funcționat mereu, adorm imediat.
Scriitorii cum crezi că inventează poveștile alea fabuloase? Nu în cap, probabil zi și noapte stau și meditează la ele, să le facă cât mai bune.
Nu știu dacă e tocmai sănătos, citisem undeva că creierul e conceput să ne scutească de durere, d-aia leșinăm după un șut în cap, ca să nu mai simțim durerea premergătoare loviturii. Cică d-aia au unii personalități multiple, creierul crează o personalitate reușită, din toate punctele de vedere, plină de succes cu care individul in cauză se caracterizează pentru a evita traumele și abuzurile.

PS: când om ajunge toți ăștia de pe aici la "9" să dați și voi un semn să-mi spuneți dacă sunteți de aici de pe forum, măcar să avem ce vorbi

#32
Bayley

Bayley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 09.08.2019
Vezi că leșini DUPĂ ce primești șutul in cap, nu inainte, preventiv.
Creierul nu te scutește deloc de durere la un sut in coaie, poate îți revezi teoria...

#33
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View PostBayley, on 18 august 2019 - 00:10, said:

Vezi că leșini DUPĂ ce primești șutul in cap, nu inainte, preventiv.
Creierul nu te scutește deloc de durere la un sut in coaie, poate îți revezi teoria...
Păi și eu ce-am zis? După șut leșini și la șutul in coaie nu e durerea atât de mare încât să leșini, plus că mai intervine și adrenalina.

#34
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019
V-ati imaginat vreodata cum va fi viata voastra daca moare cineva apropiat?


#35
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postalina_me, on 18 august 2019 - 08:10, said:

V-ati imaginat vreodata cum va fi viata voastra daca moare cineva apropiat?
Cred că chestia asta și-o imaginează orice om

#36
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019

View PostAMV, on 18 august 2019 - 08:35, said:


Cred că chestia asta și-o imaginează orice om


In sensul in care, daca moare fratele, imi ramane mie apartamentul... sau in sensul opus: cu cine as mai vorbi?
Cand aveam in jur de 18 ani si sora intarzia sa ajunga acasa, imi imaginam asta insa in sensul rau: ar deveni camera mea, hainele mele...
Cand cineva imi face rau, imi imaginez un scenariu de groaza pentru acea persoana...
Asta vi se intampla sau sunt eu dusa?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate