Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Imaginatia

  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Voi va imaginati diverse scenarii in asa fel incat sa nu fiti surprinsi niciodata ? E cam greu de explicat, practic, ai discutii cu tine random pe orice subiect :).

Vreau sa stiu daca sunt eu nebun, sau mai sunt si altii ca mine :|...e o logica cam tampita, dar, m-ar ajuta sa stiu ca nu sunt singurul :))))

#2
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
Da, eu deseori imi imaginez ce faci TU daca castagi maine la loto 200 meleoane de iepuroi

#3
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
eu daca alea 2 meleoane ar fi chiar iepuri Posted Image

Edited by tEo, 27 July 2019 - 15:37.


#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,911
  • Înscris: 18.12.2007

View Postjimi91, on 27 iulie 2019 - 15:17, said:

Vreau sa stiu daca sunt eu nebun, sau mai sunt si altii ca mine Posted Image...e o logica cam tampita, dar, m-ar ajuta sa stiu ca nu sunt singurul Posted Image)))

Nu esti singurul nebun. E bine?

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Orice om are ganduri pe care le dezbate in subconstient si se tot gandeste si se tot gandeste... dar sa discuti cu tine in gand, deja ar fi cazul sa treci pe la psiholog intr-o prima etapa Posted Image

#6
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postjimi91, on 27 iulie 2019 - 15:17, said:

Vreau sa stiu daca sunt eu nebun, sau mai sunt si altii ca mine Posted Image...e o logica cam tampita, dar, m-ar ajuta sa stiu ca nu sunt singurul Posted Image)))
Nu ești încă, dar mai spre bătrânețe se transformă în obsesii și fobii. Cel mai bine e să ai mintea... odihnită. Știi tu, fericiți cei săraci cu duhul...

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostTruculMagic, on 27 iulie 2019 - 16:35, said:

Orice om are ganduri pe care le dezbate in subconstient si se tot gandeste si se tot gandeste... dar sa discuti cu tine in gand, deja ar fi cazul sa treci pe la psiholog intr-o prima etapa Posted Image

Sunt constient de asta...problema e ca imi imaginez ca vorbesc cu un psiholog si sincer, chiar ma ajuta :))))..deci, nu ar mai fi nevoie de unul real :)))

#8
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Deci, sunt 2 oameni in capul tau.

#9
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postionutz_joe2009, on 27 iulie 2019 - 16:50, said:

Deci, sunt 2 oameni in capul tau.

sunt mai multi...ma subestimezi Posted Image)...dar acum, pe bune, voi nu vorbiti cu voi, adica, sunt constient ca vorbiti...dar oare ajungeti la vreo concluzie ? Sau aveti deja raspunsul , si dezbateti doar daca e buna decizia voastra ? Posted Image

Edited by jimi91, 27 July 2019 - 16:52.


#10
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Normal ca te gandesti dinainte la ce o sa se intample sau ce poate sa se intample, asta inseamna sa rationezi, altfel am fi doar niste animale ce actioneaza pur instinctual.

#11
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002

View Postjimi91, on 27 iulie 2019 - 16:47, said:


Sunt constient de asta...problema e ca imi imaginez ca vorbesc cu un psiholog si sincer, chiar ma ajuta Posted Image)))..deci, nu ar mai fi nevoie de unul real Posted Image))

si uite cum "demolezi" tu o intreaga bransa de doctori... aia "de cap"...

#12
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Un psiholog nu se poate trata singur.E regula in psihologie.

Cred totusi ca Jimi nu s-a exprimat corect.

Edited by ionutz_joe2009, 27 July 2019 - 17:08.


#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Jimi, tie daca-ti cade un psiholog pe mana il faci sa se sinucida. :)

#14
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

View PostTruculMagic, on 27 iulie 2019 - 16:35, said:

Orice om are ganduri pe care le dezbate in subconstient si se tot gandeste si se tot gandeste... dar sa discuti cu tine in gand, deja ar fi cazul sa treci pe la psiholog intr-o prima etapa Posted Image

Cand discuti cu tine gand, de fapt gandesti...

Uite, te scoli dimineata si nu ai chef sa mergi la serviciu. Iti zic in gand: "Sa mai stau 5 minute in pat?". Pentru asta trebuie sa te duci la psiholog?

Sau uite la mine: Am trecut pe langa una, si ma uitam la ea, zicand in gand "ce-as fute-o?!". In cateva secunde nu mai discutam singur cu mine in cerebel, ca aparuse un musculos langa ea, probabil gagiu-su. Care voia sa discute cu mine... Nu a mai apucat, ca am disparut mai repede ca Speedy Gonzales.

Edited by miki07, 27 July 2019 - 17:30.


#15
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
cand ma asteapta anumite evenimente mai importante , sau dezateri , da , incerc sa gandesc toate posibilitatile ..... sa am replicile in minte dinainte ....
Dar culmea ca niciodata planul de acasa nu se potriveste cu ala din targ , si pana la urma replicile scoase atunci pe loc sunt cele mai bune!

#16
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PosttEo, on 27 iulie 2019 - 17:03, said:


si uite cum "demolezi" tu o intreaga bransa de doctori... aia "de cap"...

psihologul nu e doctor ;)

#17
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

View Postjimi91, on 27 iulie 2019 - 18:17, said:

psihologul nu e doctor Posted Image
Da ce este?
La tine creca nici cardiologul nu e doctor, defapt cred ca nici un doctor nu e doctor la tine. Cred ca il ai in filozofie si in gandire mentor pe Vanghelie.

Edited by Freak404, 27 July 2019 - 18:50.


#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmihaiduban, on 27 iulie 2019 - 18:15, said:

cand ma asteapta anumite evenimente mai importante , sau dezateri , da , incerc sa gandesc toate posibilitatile ..... sa am replicile in minte dinainte ....
Dar culmea ca niciodata planul de acasa nu se potriveste cu ala din targ , si pana la urma replicile scoase atunci pe loc sunt cele mai bune!

ceva de genul, dar, putin mai exagerat, in sensul ca, situatiile respective nu exista, dar ar putea (nu vorbim de ceva SF). De exemplu, m-am facut sa plang, fara sa vreau, imaginandu-mi ca pierd pe cineva drag Posted Image...asta nu e ciudat ?

Posted Image

View PostFreak404, on 27 iulie 2019 - 18:48, said:

Da ce este?
La tine creca nici cardiologul nu e doctor, defapt cred ca nici un doctor nu e doctor la tine. Cred ca il ai in filozofie si in gandire mentor pe Vanghelie.

Doctor e psihiatrul, el face medicina, el poate sa prescrie medicamente Posted Image

Psihologul face cu totul altceva Posted Image

Nu poti sa compari 3 ani cu 9 ani de scoala Posted Image

Edited by jimi91, 27 July 2019 - 18:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate