Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Imaginatia

  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
gelumihai21

gelumihai21

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 430
  • Înscris: 23.07.2019

Quote

Psihologul face cu totul altceva

Off topic:
Doi prieteni psihologi, mergeau pe stradă. Unul cade și își rupe un picior. Al doilea se apleacă asupra lui și îl întreabă:
-Vrei să discutăm despre asta?

Quote

...dar acum, pe bune, voi nu vorbiti cu voi, adica, sunt constient ca vorbiti...dar oare ajungeti la vreo concluzie ? Sau aveti deja raspunsul , si dezbateti doar daca e buna decizia voastra ?

On topic:
Și eu "vorbesc în gând cu mine". Chestia e că nu știu să-mi răspund și nici nu mă iau în serios.

Quote

V-ati imaginat vreodata cum va fi viata voastra daca moare cineva apropiat?

Eu mă întreb cum ar fi viața celor apropiați dacă as muri eu. Sau și mai și, dacă aș ajunge legumă...

#38
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postalina_me, on 18 august 2019 - 09:17, said:




In sensul in care, daca moare fratele, imi ramane mie apartamentul... sau in sensul opus: cu cine as mai vorbi?
Cand aveam in jur de 18 ani si sora intarzia sa ajunga acasa, imi imaginam asta insa in sensul rau: ar deveni camera mea, hainele mele...
Cand cineva imi face rau, imi imaginez un scenariu de groaza pentru acea persoana...
Asta vi se intampla sau sunt eu dusa?
Păi...te gândești la "năpasta" de a rămâne cu un apartament de zeci de mii de coco sau că nu-ți poți închipui o pierdere de genu?
Eu nu mi-am pus niciodată problema însușirii bunurilor, doar cât de grea ar fi incercarea.

#39
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019

View PostAMV, on 18 august 2019 - 10:24, said:


Păi...te gândești la "năpasta" de a rămâne cu un apartament de zeci de mii de coco sau că nu-ți poți închipui o pierdere de genu?
Eu nu mi-am pus niciodată problema însușirii bunurilor, doar cât de grea ar fi incercarea.

Pana la varsta de 20 de ani ma gandeam in proportie de 80% la insusirea bunurilor 🙈
Acum e diferit

#40
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postalina_me, on 18 august 2019 - 10:44, said:



Pana la varsta de 20 de ani ma gandeam in proportie de 80% la insusirea bunurilor 🙈
Acum e diferit
Mersi pentru datele oferite gratuit, o să le adaug la studiul "de ce femeile sunt foarte materialiste înaintea vârstei de 20 ani și de ce unele sunt până mor" 😂👌

#41
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019

View PostAMV, on 18 august 2019 - 11:07, said:


Mersi pentru datele oferite gratuit, o să le adaug la studiul "de ce femeile sunt foarte materialiste înaintea vârstei de 20 ani și de ce unele sunt până mor" 😂👌

🤣 Aveam motive, nu baga toate femeile in aceeasi oala 🤪
Nu aveam voie sa ating nimic ce apartinea sorei mele decat daca le inchiriam. Aveam voie doar sa dorm in camera ei. Nu aveam voie sa beau din apa ei plata (o masura inainte sa plece de acasa).
O uram pe ea si voiam tot ce era al ei.

#42
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postalina_me, on 18 august 2019 - 11:31, said:



🤣 Aveam motive, nu baga toate femeile in aceeasi oala 🤪
Nu aveam voie sa ating nimic ce apartinea sorei mele decat daca le inchiriam. Aveam voie doar sa dorm in camera ei. Nu aveam voie sa beau din apa ei plata (o masura inainte sa plece de acasa).
O uram pe ea si voiam tot ce era al ei.
Pe aia cu măsuratul cred că am făcut-o și eu, trăgeam un marker unde era nivelul sucului de obicei, așa e când ești cu foamea în glandă 😂

#43
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019

View PostAMV, on 18 august 2019 - 11:36, said:


Pe aia cu măsuratul cred că am făcut-o și eu, trăgeam un marker unde era nivelul sucului de obicei, așa e când ești cu foamea în glandă 😂

Esti constient de faptul ca persoana pentru care faceai semnul ala bea oricum si reumplea sticla cu apa de la robinet, nu? 🤪

#44
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postalina_me, on 18 august 2019 - 11:46, said:



Esti constient de faptul ca persoana pentru care faceai semnul ala bea oricum si reumplea sticla cu apa de la robinet, nu? 🤪
cine știe, cunoaște, nu o umplea cu apă de la robinet ci de la puț că eu stau la țară 😆

#45
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Când eram copil la școala și aveam de învățat, după ce terminam de invatat și știam lecțiile, seara îmi imaginam ca mâine ma asculta și ce întrebări mi-ar pune și eu ce as raspunde. Îmi făcea plăcere, chiar, sa ma gândesc la asta.

#46
alina_me

alina_me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 13.08.2019

View Postmilovme, on 07 septembrie 2019 - 13:16, said:

Când eram copil la școala și aveam de învățat, după ce terminam de invatat și știam lecțiile, seara îmi imaginam ca mâine ma asculta și ce întrebări mi-ar pune și eu ce as raspunde. Îmi făcea plăcere, chiar, sa ma gândesc la asta.

Eu inca mai fac asta insa cand imi imaginez ceva de genul asta, stiu totul la perfectie... imi imaginez expresiile de pe chipul interlocutorilor... bineinteles, de fiecare data ii dau pe spate (doar e imaginatia mea :))
Dupa ce vizionez un film sau termin de citit o carte, imi imaginez ca sunt personajul principal si incerc un scenariu diferit...
Chiar atunci cand sunt la dentist, de ex, imi inchipui cum ar fi sa ii scape dr-ului vreun instrument si sa-mi ingaureasca limba sau sa-mi alunece pe gat 🙈
Din pacate, imaginatia mea trage mai mult la scenarii horror 😁

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate