Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

HDD extern pentru TV 4k

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
traian90

traian90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 02.12.2017
Salut,

Ma intereseaza sa rulez filme 4k fara probleme de pe un HDD sau Flashdrive (1TB) pe un Samsung 55MU6102. Cam care ar fi cea mai ieftina solutie avand in vedere ca porturile USB de la TV sunt 2.0 ?

#2
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.410
  • Înscris: 08.12.2005
Eu folosesc pe al meu TV seria KU un HDD extern USB3 Seagate de 1 TB. Mai am unul de 2 GB Maxtor, care merge fără probleme. Ambele portabile. Stick-uri cât cuprinde 64 GB, 32 GB, toate USB3. Folosesc un hub USB ieftin. N-ai nevoie de alimentare suplimentară.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am un T95Z plus,  KODI, ...etc. Merge impecabil in 4k. Am folosit stick-uri high speed 64 Gb sau hdd 2.5, 1 Tb, USB 2.0.

Editat de bumpocbum, 02 mai 2018 - 14:22.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.663
  • Înscris: 15.06.2004
Tinand cont ca vietza unui HDD e mult mai mare decat a unui port USB 2.0... orice HDD extern de 2.5" va fi bun, numai sa ai cablu in Y sau sa-l pui in mufa speciala ptr HDD a TV-ului - la Samsung una singura suporta voltaj mai mare - scrie in manual care.

Nu poti folosi HDD 3.5" extern ptr ca necesita alimentare separata - are nevoie si de 12 V.
La stick-uri - cam tot ce stie USB 3.0 si e de marca va fi suficient de rapid. Cele USB 2.0 pot fi mult mai lente.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate