Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

HDD extern pentru TV 4k

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
traian90

traian90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.12.2017
Salut,

Ma intereseaza sa rulez filme 4k fara probleme de pe un HDD sau Flashdrive (1TB) pe un Samsung 55MU6102. Cam care ar fi cea mai ieftina solutie avand in vedere ca porturile USB de la TV sunt 2.0 ?

#2
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Eu folosesc pe al meu TV seria KU un HDD extern USB3 Seagate de 1 TB. Mai am unul de 2 GB Maxtor, care merge fără probleme. Ambele portabile. Stick-uri cât cuprinde 64 GB, 32 GB, toate USB3. Folosesc un hub USB ieftin. N-ai nevoie de alimentare suplimentară.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am un T95Z plus,  KODI, ...etc. Merge impecabil in 4k. Am folosit stick-uri high speed 64 Gb sau hdd 2.5, 1 Tb, USB 2.0.

Edited by bumpocbum, 02 May 2018 - 14:22.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Tinand cont ca vietza unui HDD e mult mai mare decat a unui port USB 2.0... orice HDD extern de 2.5" va fi bun, numai sa ai cablu in Y sau sa-l pui in mufa speciala ptr HDD a TV-ului - la Samsung una singura suporta voltaj mai mare - scrie in manual care.

Nu poti folosi HDD 3.5" extern ptr ca necesita alimentare separata - are nevoie si de 12 V.
La stick-uri - cam tot ce stie USB 3.0 si e de marca va fi suficient de rapid. Cele USB 2.0 pot fi mult mai lente.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate