Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...
 Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...
 

Televizoare Hisense in Romania ?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#91
seaman

seaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 16.12.2006
Scuzati ignoranta ! Pana la urma cat costa o calibrare si de ce dureaza atat de multe ore ?

#92
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,795
  • Înscris: 04.10.2014
Costul e variabil în funcție de necesități și nu este aici locul a fi discutat, iar durata este mare pentru că sunt mai multe aspecte de reglat, unele presupunând un proces iterativ migălos (se fac încercări repetate, iar unele reglaje ajustează una și strică alta, trebuie făcut un du-te-vino până e bine peste tot, de vină fiind implementarea deseori ciudată a reglajelor).

#93
seaman

seaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 16.12.2006

 Jean-Luc_Picard, on 10 octombrie 2020 - 16:15, said:

Costul e variabil în funcție de necesități și nu este aici locul a fi discutat, iar durata este mare pentru că sunt mai multe aspecte de reglat, unele presupunând un proces iterativ migălos (se fac încercări repetate, iar unele reglaje ajustează una și strică alta, trebuie făcut un du-te-vino până e bine peste tot, de vină fiind implementarea deseori ciudată a reglajelor).

Multumesc pentru explicatii . Probabil pentru ochii mei batrani nu mai conteaza . Am 4 televizoare Samsung din diverse generatii incepand cu cel 3D din 2011 . Desi vad diferente intre ele , nu cred ca as putea sa fac diferenta intre HDR simplu si HDR+ pe Qled .

#94
viBe95

viBe95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.09.2017
Salut,

Recent am achiziționat un Hisense H65B7500 .La acel moment nu am sesizat dar treptat la câteva zile de utilizare pe margini au apărut ce as putea descrie ca fiind dungi de culoare galbena destul de vizibile pe fond alb. Dintre cei care dețineți modele Hisense (LED) ați avut sau aveți astfel de probleme ?

https://imgur.com/a/QUr87sN

Mulțumesc !

Edited by viBe95, 15 October 2020 - 16:04.


#95
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Urgent retur!

#96
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003
Salut
Am prins un Hisense Uled 65U7QF la 2682 RON. Imi puteti spune va rog daca are cineva asa ceva si este multumit de el? Ceva impresii va rog? Am astazi la altex sa platesc pentru a finaliza comanda. Va multumesc

#97
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017

View PostDvorak, on 12 ianuarie 2021 - 12:51, said:

Salut
Am prins un Hisense Uled 65U7QF la 2682 RON. Imi puteti spune va rog daca are cineva asa ceva si este multumit de el? Ceva impresii va rog? Am astazi la altex sa platesc pentru a finaliza comanda. Va multumesc
Ceva impresii ?

#98
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Am eu,foarte multumit.IL am de  2 saptamini tot de la Altex cind a fost promotia,am facut o alegere buna,zic eu.Ca impresii,ce a zic,se vede ok.se misca repede am avut o problema la instalare,adica nu stiam cum sa instalez canalelle digitale,insa pina la urma am reusit.La un moment dat am crezut ca este defect,am vrut sa fac retur,insa cu ajutorul unor colegi de pe aici am rezolvat.Am abo.si la 4 k se vede super.

Edited by bobyploiesti, 24 January 2021 - 18:29.


#99
kiske13

kiske13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.10.2008

 Dvorak, on 12 ianuarie 2021 - 12:51, said:

Salut
Am prins un Hisense Uled 65U7QF la 2682 RON. Imi puteti spune va rog daca are cineva asa ceva si este multumit de el? Ceva impresii va rog? Am astazi la altex sa platesc pentru a finaliza comanda. Va multumesc

Am 55u7qf.
Imagine ok.
Unghi vizualizare redus.
Filme prin hdd extern si youtube au probleme cu dinamica miscarii.
La emisiuni tv non hd, nu face upscale apreciabil.

#100
kiske13

kiske13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.10.2008
Tot la 55u7qf
Conectare cu casca bluetooth bose qc este ciudat. Conectez are latency, deconectez si reconectez, merge brici.
Overall. Ieftin si bun, nu prea am vazut.

Problemele de motion la redare hdd, a rezolvat cineva cu un media player?
Ce model?

#101
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,645
  • Înscris: 14.10.2004
Xiaomi Mi Box S este o
alegere buna.
Cam 300 lei.

Edited by xymzar, 01 August 2021 - 19:47.


#102
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Detin un TV Hisense 43A7100F de aproape 6 luni dar de ieri nu mai afiseaza subtitrarea pe canalele care permit activarea / dezactivarea acesteia cu toate ca este activata. A functionat corespunzator, nu am avut problema asta pana acum.
Ce as putea sa fac? Este posibil sa se fi stricat?

#103
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Si la mine se intimpla la fel  pe canalul DTX  care nu are tot timpul titrare.Pe ce canale se intimpla sa ai probleme?

#104
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Am rezolvat prin scoaterea din priza. Dupa aceea s-a remediat problema cu subtitrarile pe canalele National Geographic, Viasat History, AMC etc., absolut toate care permit oprirea subtitrarii, nu se manifesta doar la anumite posturi.

Inca o chestie, de cand cu trecerea la ora de vara ceasul de la televizor este decalat cu o ora in urma desi in setari fusul orar este pe Automat, iar TV-ul nu imi permite sa schimb setarea: imi apare aceasta functie este indisponibila. Singura modificare pe care o pot face in legatura cu ceasul este cea referitoare la formatul orei (12/24 ore).
Asa este si la voi sau nu fac eu ceva bine pentru a putea schimba ora?

#105
IRV

IRV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 19.03.2008
Dar despre setările de culoare nu zice nimeni nimic? Mi se par ,,spălăcite,, culorile pe programele tv,chiar HD la RDS

#106
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008
Colegii care au Hisense puteti sa ma lamuriti daca modelele din 2021 si/sau 2022 au functie de timeshift (pause/play canale DTV) si PVR de inregistrare pe USB flash/hard extern?

Edited by Mirel_85, 16 February 2023 - 09:42.


#107
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
PVR de inregistrare pe USB are dar timeshift  nu are.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate