Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Note 2 - S Pen

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Salut. Am un galaxy note 2, cumparat recent nou (ce n-ar da altii sa stie de unde pot lua asa ceva nou) si am o mica problema la el. De miscat se misca impecabil, nimic de reprosat. Am facut update la 4.4.2. Nestiind cum e faza cu S Pen pana acum, nu stiu cum sa ma descurc cu functiile lui. Din ce am vazut in video-uri, poti de ex decupa o anumita parte in screen cu butonul apasat + incercuirea a ce doresti sa decupezi si sa salvezi ca screenshot. La mine nu merge, cand apropiu pen-ul de ecran, apare un punct pe ecran, il vede, dar nu pot face smecheriile astea. Trebuie sa activez ceva setari de la motion sau s pen de acolo? La motion si S pen totul e dezactivat. Multumesc.

Edited by Zark, 05 April 2018 - 00:01.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Orice samsung din seria J, A 2017 are autonomie mai buna Posted Image Si unele au ecran cu rezolutie FHD care e mult peste HD la 5.5" de pe note 2.
Mai are rost sa vorbim de compatibilitatea aplicatiilor in 2018 pe android 4.4 vs 6-7-8 ?

PS: Vezi ca ai topic dedicat pt note, intreaba acolo.

Edited by TruculMagic, 05 April 2018 - 01:25.


#3
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,854
  • Înscris: 23.10.2015
SPen-ul are un buton mic in lateral. Apropii de ecran si apesi butonul

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002
Si peste 6 ani o sa-ti cumperi din aceiasi sursa miraculoasa un Note 8 nou si o sa ne explici ce extraordinar este fata de porcaria de Note 14 care se va gasi atunci in magazine....
Chiar daca hardware-ul nu te intereseaza ar trebui sa te intereseaze macar software-ul si securitatea fiind vorba de un telefon care nu a mai primit de cativa ani buni update-uri. Acum probabil o sa ne explici ca nici securitatea nu este importanta pentru tine ...

Cat priveste functiile S-Pen ai de grija la ce videoclipuri de uiti sa fie cele pentru Note 2 .

Edited by MD, 05 April 2018 - 07:58.


#5
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,587
  • Înscris: 08.03.2017

 Zark, on 05 aprilie 2018 - 01:31, said:

nu rezista 11 ore de ecran activ.
Folosesc un J5 2017 dar l-am luat pentru telefon si mail , daca doream televizor portabil luam , in cabina la masina am desi e inutil cu antena terestra .

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007

 Zark, on 04 aprilie 2018 - 23:59, said:

Salut. Am un galaxy note 2, cumparat recent nou (ce n-ar da altii sa stie de unde pot lua asa ceva nou) ...
Trebuie sa activez ceva setari de la motion sau s pen de acolo? La motion si S pen totul e dezactivat. Multumesc.

Nu cred ca ar da cineva nici doi bani sa stie de unde poti sa cumperi un Note 2 nou, nici macar djl.
Daca totul e dezactivat la S pen, atunci de ce te astepti sa mearga? Nici Samsung nu mai ofera garantie pentru un model de acum 6 ani.

Baiatul asta zice ca un factory reset ar trebui sa rezolve problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate