Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Note 2 - S Pen

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Salut. Am un galaxy note 2, cumparat recent nou (ce n-ar da altii sa stie de unde pot lua asa ceva nou) si am o mica problema la el. De miscat se misca impecabil, nimic de reprosat. Am facut update la 4.4.2. Nestiind cum e faza cu S Pen pana acum, nu stiu cum sa ma descurc cu functiile lui. Din ce am vazut in video-uri, poti de ex decupa o anumita parte in screen cu butonul apasat + incercuirea a ce doresti sa decupezi si sa salvezi ca screenshot. La mine nu merge, cand apropiu pen-ul de ecran, apare un punct pe ecran, il vede, dar nu pot face smecheriile astea. Trebuie sa activez ceva setari de la motion sau s pen de acolo? La motion si S pen totul e dezactivat. Multumesc.

Edited by Zark, 05 April 2018 - 00:01.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Orice samsung din seria J, A 2017 are autonomie mai buna Posted Image Si unele au ecran cu rezolutie FHD care e mult peste HD la 5.5" de pe note 2.
Mai are rost sa vorbim de compatibilitatea aplicatiilor in 2018 pe android 4.4 vs 6-7-8 ?

PS: Vezi ca ai topic dedicat pt note, intreaba acolo.

Edited by TruculMagic, 05 April 2018 - 01:25.


#3
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 23.10.2015
SPen-ul are un buton mic in lateral. Apropii de ecran si apesi butonul

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Si peste 6 ani o sa-ti cumperi din aceiasi sursa miraculoasa un Note 8 nou si o sa ne explici ce extraordinar este fata de porcaria de Note 14 care se va gasi atunci in magazine....
Chiar daca hardware-ul nu te intereseaza ar trebui sa te intereseaze macar software-ul si securitatea fiind vorba de un telefon care nu a mai primit de cativa ani buni update-uri. Acum probabil o sa ne explici ca nici securitatea nu este importanta pentru tine ...

Cat priveste functiile S-Pen ai de grija la ce videoclipuri de uiti sa fie cele pentru Note 2 .

Edited by MD, 05 April 2018 - 07:58.


#5
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017

 Zark, on 05 aprilie 2018 - 01:31, said:

nu rezista 11 ore de ecran activ.
Folosesc un J5 2017 dar l-am luat pentru telefon si mail , daca doream televizor portabil luam , in cabina la masina am desi e inutil cu antena terestra .

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 Zark, on 04 aprilie 2018 - 23:59, said:

Salut. Am un galaxy note 2, cumparat recent nou (ce n-ar da altii sa stie de unde pot lua asa ceva nou) ...
Trebuie sa activez ceva setari de la motion sau s pen de acolo? La motion si S pen totul e dezactivat. Multumesc.

Nu cred ca ar da cineva nici doi bani sa stie de unde poti sa cumperi un Note 2 nou, nici macar djl.
Daca totul e dezactivat la S pen, atunci de ce te astepti sa mearga? Nici Samsung nu mai ofera garantie pentru un model de acum 6 ani.

Baiatul asta zice ca un factory reset ar trebui sa rezolve problema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate