Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Licenta Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 01.05.2006

View Posteiffel, on 08 februarie 2018 - 19:48, said:

Pe topicul pinuit la important am dat link catre Amazon - la comentariile... negative.
Unii s-au trezit ca licenta e limitta in timp, Altii nu au reusit sa o activeze, la altii dupa ceva  timp s-a dezactivat - licentele erau ori enterprise, ori erau furate ori s-a depasit numarul de activari permise pe o cheie. Serialul il primesti pe mail, fara factura.

Poate acasa sa merite sa te risti sa pierzi bani . Dar daca ai nevoie de ceva legal...

Tzepe sunt oriunde si oricand, dar cand ai un vanzator cu sute sau mii de vanzari si rating de 95-99% pozitiv eu zic ca poti sa ai incredere.

Unii se chinuie si deschida un computer dar sa instaleze un program deja e ingenerie mare pentru ei.

Nu stiu cum poate sa nu fie legal daca programul il downloadezi de pe site-ul Microsoft. Care iti autorizeaza downloadul doar dupa ce te-ai logat si introdus KEY-ul.

#38
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017

View PostBombalurina, on 08 februarie 2018 - 20:31, said:

Sa zicem ca-i asa, drivere de unde scoti?

de pe internet? poti sa le iei de pe site-ul fiecarui component: realtek, nvidia, etc. daca am instalat windows xp pe un pc cu i7, 32gb ram si titan x cu drivere cred ca poti usor sa instalezi windows 7 cu drivere pe un pc/laptop cu windows 10

Edited by biankapc, 08 February 2018 - 20:46.


#39
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,291
  • Înscris: 08.11.2016

View Postbiankapc, on 08 februarie 2018 - 20:46, said:

de pe internet? poti sa le iei de pe site-ul fiecarui component: realtek, nvidia, etc. daca am instalat windows xp pe un pc cu i7, 32gb ram si titan x cu drivere cred ca poti usor sa instalezi windows 7 cu drivere pe un pc/laptop cu windows 10
Daca ai reusit "performanta" asta ti-ai batut joc de acel pc. Sunt laptopuri noi care nu suporta decat windows 10 si nu au drivere pentru alt os si chiar daca reusesti sa fortezi instalarea a altceva cu drivere in compatibilitate sau alte carpeli acel laptop va merge cu frana de mana trasa. Ce-mi place cand vad tot felul de isteti care nu respecta indicatiile producatorului, fac ce-i taie capul si ulterior se vaita ca produsul e prost.

#40
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017

View PostBombalurina, on 08 februarie 2018 - 21:02, said:

Daca ai reusit "performanta" asta ti-ai batut joc de acel pc. Sunt laptopuri noi care nu suporta decat windows 10 si nu au drivere pentru alt os si chiar daca reusesti sa fortezi instalarea a altceva cu drivere in compatibilitate sau alte carpeli acel laptop va merge cu frana de mana trasa. Ce-mi place cand vad tot felul de isteti care nu respecta indicatiile producatorului, fac ce-i taie capul si ulterior se vaita ca produsul e prost.

Nu inteleg cum mi-am batut joc, fac dual-boot cu XP si 7 pe acel calculator, ambele merg perfect.
Si nu vad unde m-am plans eu ca un produs e prost deoarece nu functioneaza ceva care nu e suportat oficial de acesta. Daca merge bine, daca nu tot bine.

#41
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Driverele se pot căuta pe net după codul lor - digital signature.
Sau folosind programe ca Driver Pack Solution cu conexiune la net.

#42
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Ptr drivere aveti arie pe Hardware.
Cititi si topicul informativ de acolo - https://forum.softpe...hide-topic-nou/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate