Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Licenta Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 01.05.2006

View Posteiffel, on 08 februarie 2018 - 19:48, said:

Pe topicul pinuit la important am dat link catre Amazon - la comentariile... negative.
Unii s-au trezit ca licenta e limitta in timp, Altii nu au reusit sa o activeze, la altii dupa ceva  timp s-a dezactivat - licentele erau ori enterprise, ori erau furate ori s-a depasit numarul de activari permise pe o cheie. Serialul il primesti pe mail, fara factura.

Poate acasa sa merite sa te risti sa pierzi bani . Dar daca ai nevoie de ceva legal...

Tzepe sunt oriunde si oricand, dar cand ai un vanzator cu sute sau mii de vanzari si rating de 95-99% pozitiv eu zic ca poti sa ai incredere.

Unii se chinuie si deschida un computer dar sa instaleze un program deja e ingenerie mare pentru ei.

Nu stiu cum poate sa nu fie legal daca programul il downloadezi de pe site-ul Microsoft. Care iti autorizeaza downloadul doar dupa ce te-ai logat si introdus KEY-ul.

#38
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017

View PostBombalurina, on 08 februarie 2018 - 20:31, said:

Sa zicem ca-i asa, drivere de unde scoti?

de pe internet? poti sa le iei de pe site-ul fiecarui component: realtek, nvidia, etc. daca am instalat windows xp pe un pc cu i7, 32gb ram si titan x cu drivere cred ca poti usor sa instalezi windows 7 cu drivere pe un pc/laptop cu windows 10

Edited by biankapc, 08 February 2018 - 20:46.


#39
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,282
  • Înscris: 08.11.2016

View Postbiankapc, on 08 februarie 2018 - 20:46, said:

de pe internet? poti sa le iei de pe site-ul fiecarui component: realtek, nvidia, etc. daca am instalat windows xp pe un pc cu i7, 32gb ram si titan x cu drivere cred ca poti usor sa instalezi windows 7 cu drivere pe un pc/laptop cu windows 10
Daca ai reusit "performanta" asta ti-ai batut joc de acel pc. Sunt laptopuri noi care nu suporta decat windows 10 si nu au drivere pentru alt os si chiar daca reusesti sa fortezi instalarea a altceva cu drivere in compatibilitate sau alte carpeli acel laptop va merge cu frana de mana trasa. Ce-mi place cand vad tot felul de isteti care nu respecta indicatiile producatorului, fac ce-i taie capul si ulterior se vaita ca produsul e prost.

#40
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017

View PostBombalurina, on 08 februarie 2018 - 21:02, said:

Daca ai reusit "performanta" asta ti-ai batut joc de acel pc. Sunt laptopuri noi care nu suporta decat windows 10 si nu au drivere pentru alt os si chiar daca reusesti sa fortezi instalarea a altceva cu drivere in compatibilitate sau alte carpeli acel laptop va merge cu frana de mana trasa. Ce-mi place cand vad tot felul de isteti care nu respecta indicatiile producatorului, fac ce-i taie capul si ulterior se vaita ca produsul e prost.

Nu inteleg cum mi-am batut joc, fac dual-boot cu XP si 7 pe acel calculator, ambele merg perfect.
Si nu vad unde m-am plans eu ca un produs e prost deoarece nu functioneaza ceva care nu e suportat oficial de acesta. Daca merge bine, daca nu tot bine.

#41
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Driverele se pot căuta pe net după codul lor - digital signature.
Sau folosind programe ca Driver Pack Solution cu conexiune la net.

#42
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Ptr drivere aveti arie pe Hardware.
Cititi si topicul informativ de acolo - https://forum.softpe...hide-topic-nou/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate