Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Traseu Romania-Grecia-Cipru

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BogdanDMT

BogdanDMT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2017
Salutari , vreau sa plec prin Aprile in Cipru cu masina si as vrea sa stiu ce ruta m-ar avantaja . Ce taxe de drum o sa am de plata , ce acte necesare imi trebuie si evident de ce sa ma feresc pe drum .

Din cautarile mele am vazut ca ar fi 3 puncte de trecere cu ferry-ul spre Cipru ( Grecia - Piraeus ) ( Turcia - Alanya , Tasucu ) dar nu am reusit sa gasesc un site cu detaliile ferry-boat-urilor.

Orice informatie imi va fi de folos !

Multumesc !

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,504
  • Înscris: 19.04.2009
Ii 260 EUR Tasucu-Girne ferry, 1pax+1 car, round way

Si din cate stiu, e singura ruta de ferry disponibila acum. DIn Alanya nu pleaca nimic sigur, din Grecia nu stiu dar asa era vorba ca Tasucu e singura optiune.

Sincer, zboara in cipru si inchiriaza masina.

#3
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Salut, un traseu oke ar fi: Giurgiu - ruse - veliko tarnovo - yambol - hamzabeyli (granita cu turcia) - edirne (centura) - istanbul (tii E80) - dupa Gebze tii dreapta - Orhangazi - apoi o tii pe o-22 (de pe o-5) - inegol - bozuyuk - kutahya - sandikli - isparta - antalya (centura) - tasucu (aici iei fery).

Acte: Pasaport; masina daca nu e pe numele tau, sa faci un certificat de comodat; certificatul de inmatriculare; asigurare cu cartea verde (aici sa fii atent sa fie trecute tarile Bulgaria, Turcia si Cipru);

Ceva bani cash (euroi) si cardul bucshit!

Pentru ferry cauta aici : https://www.akgunler...ilet.php?dil=en

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,504
  • Înscris: 19.04.2009
In Istanbul de la intrare O-6 pana in Sultanbeyli apoi E80

Ii ocol insa salveaza timp.

ps. sau o oprire in Istanbul

Edited by Lex404, 06 February 2017 - 14:20.


#5
ragd

ragd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2008
Ati reust sa ajungeti cu masina in Cipru  prin Turcia (Tasucu)?

Orice informatie imi este de ajutor.
Multumesc

#6
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 09.02.2004
Nu cred ca merita efortul sa mergi cu masina personala in Cipru. Cu avion, ajungi in 2h costa 2pers/dus-intors +1 bagaj de cala de 32kg cam 260E, daca urmaresti promotii gasesti si la 85/pers dublu sens. Acolo inchiriezi masina, cam 25E/zi. Do the math. Iei masina de la/de langa aeroport iti faci treaba cu ea, o aduci la aeroport, te sui in avion si esti acasa in 2 ore.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate