Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Siemens NX - pot oferi ajutor.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
19 răspunsuri în acest subiect

#19
probabil15

probabil15

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.362
  • Înscris: 30.05.2010
Multumesc pentru explicatii. N-am apucat sa mai citesc pe aici.

Vizualizare mesajtehnics, pe 09 octombrie 2020 - 11:37, a scris:

Salut,
Nu prea stiu exact ce doresti sa faci. Dar o sa incerc sa iti raspund. Cel mai bine este sa pui si poze cu ceva comentarii ca sa inteleg.
Vad ca la 1 si 2 este Drafting Application iar la punctul 3 este Modeling Application
1. Pentru a scoate acel chenar te duci la: Menu - Preferences - Drafting. Apoi debifezi casuta marcata de mine
2. Mai intai trebuie sa iti faci tu acel simbol pentru gauri. Drafting Tools - Define (este o iconita verde). Apoi acel simbol il adaugi intr-o librarie. Ca sa marchezi pe desen un simbol. il iei iei din librarie care se afla in partea stanga, sub Part Navigator (are simbolul a 3 carti)
3. Aici sincer nu prea stiu ce vrei. Grupurile de entitati sunt doar la nivel de model (part) nicidecum la nivel de ansambly (assembly). Adica daca faci un feature group atunci va fi vizibil doar atunci cand modelul tau este in lucru (work part).

Multumesc pentru explicatii. N-am apucat sa mai citesc pe aici.
Referitor la punctul 3: Vezi poza atasata

Eu am redenumit acel grup "raw_machining" , insa in tree inca apare ca Feature Group (115): " raw...
As vrea sa apara direct "raw_machining" cum l-am redenumit.

[ https://i.imgur.com/mk31BlR.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.866
  • Înscris: 01.11.2005
Salut.
Legat de acel grup, n-ai cum sa-l redenumesti cum doresti tu.
Pentru ca sub Model History, apar toate lucrurile care le faci (chiar si cele sterse sunt contorizate) si au denumirea entitatii urmata de numarul de ordine. Asta este ca NX sa stie ordinea in care este construit un model.
Ceea ce scrii tu in dreapta, este User Name, si il poti defini tu cum doresti astfel incat sa stii ca defapt acel Feature Grup din NX pentru utilizator defapt reprezinta "raw machinig".
Deci, nu, n-ai cum sa redenumesti acel Feature Group, ci doar sa ii dai o denumire suplimentara ca sa il poti recunoaste tu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate