Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...
 Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C
 Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN
 Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 

Intrebare CopyRight

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BabyRed125

BabyRed125

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.08.2015
Salutare as avea si eu o intrebare , ce se intampla cand copii un videoclip si il postezi la tine in canal ?  Ce se poate intampla ?? Dat in judecata sau se inchide canalul ? as vrea sa stiu cea mai rea situatie care se poate intampla fara a baga videoclipul pentru monetizare ! HELP

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,876
  • Înscris: 25.01.2007
iti sterge clipul, daca se mai repeta, te pune sa raspunzi la un test grila, cu untrebari de genul "stii ca pirateria e grava?" si tot asa.
uneori iti scoate numai sonorul si lasa clipul, sau am clip in care mi-a scos sonorul doar in cateva tari, in rest merge.

#3
fulgerul46

fulgerul46

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 14.11.2011
Din cate imi amintesc nu te da in judecata ,in cel mai rau caz iti sterge videoclipul ( cel mai probabil) si primesti un copyright strike , la 2 copyright strike-uri iti inchide canalul

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-pe youtube daca uploadezi un videoclip blocat la nivel mondial ti-l sterge,dar fara avertisment,
-chestia nasoala e cand respectivul de la care ai copiat videoclipul iti face reclamatie
-deci poti sa ai o reclamatie sau doua ,la a treia iti sterg canalul

-eu am un canal cu o reclamatie si altul cu 2,deocamdata nu l-au sters dar am avut alte canale cu reclamatii mai multe pe care youtube le-a sters

Edited by cristirg, 30 August 2015 - 22:36.


#5
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
Am avut noroc că pentru 10 video postate, au fost doar 3 reclamații de copyright, dar au fost doar pretenții pentru profitul care revenea din reclame.
De observat că m-a depistat chiar dacă interviul respectiv era procesat de mine dintr-un dvd, și nici nu era listat ca public.
Iar eu eram sigur că nu mai există un clip cu același hashcode pe Youtube, deci pot să dorm liniștit :)

#6
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Nu contează formatul, hashcode-ul, viteza de reluare. sensul de rulare, poate să fie și de-a-ndoaselea. Youtube este foarte deștept nu îl poți păcăli. Iar dacă nu își apare copyright pe  moment nu poți dormi liniștit, poate apare oricănd. Vedeți că se dă copyright și la imagine nu numai la sunet.

Edited by gerbil, 31 August 2015 - 07:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate