Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv
 

Cura mea anuala de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#55
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
OK, un nou an, o noua dieta :P
Am ajuns din nou la 86 kg dupa un an de zile. "grosul" l-am pus odata cu sarbatorile de iarna.
Datele problemei de inceput sunt:
Greutate: 86kg
Procent de grasime: 22,2%
Apa in organism: 52,4%
Diametru burta: 100 cm.

Maine incep cu 3 zile de lactate urmate de 3 cu carne si in final 3 cu fructe. Primele masuratori le voi efectua dupa cele 9 zile.

#56
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Asa o sa te chinui toata viata? :(

#57
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
logatul ...de unde stii procente de apa / grasime?

Edited by jamalex2000, 03 February 2008 - 22:07.


#58
moro

moro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.11.2005
Are cantar smecher!

#59
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postlogatul, on Feb 3 2008, 20:57, said:

OK, un nou an, o noua dieta :P
Maine incep cu 3 zile de lactate urmate de 3 cu carne si in final 3 cu fructe. Primele masuratori le voi efectua dupa cele 9 zile.
În felul ăsta peste un an vei fi din nou la 86 de kilograme cu ...
Mănâncă mai puțin la o masă, nu mai mânca după 6 seara (poți face excepții dar nu dese) și bea apă în prostie.

Edited by m3th0dman, 04 February 2008 - 01:41.


#60
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003

View PostLaberta, on Feb 3 2008, 21:12, said:

Asa o sa te chinui toata viata? :(
Nu, doar 54 de zile. Sau daca ajung mai repede la 74 kg. Si daca nu t gandesti tot timpul la ce mananci nu e chinuiala.

View Postjamalex2000, on Feb 3 2008, 22:06, said:

logatul ...de unde stii procente de apa / grasime?
Anul trecut, spre finalul curei, am cumparat un cantar electronic cu niste senzori ce iti indica si procentul de grasime si apa din corp. Nu stiu cat de reale sunt valorile, insa pentru niste comparatii sunt ok.

View Postm3th0dman, on Feb 4 2008, 01:41, said:

În felul ăsta peste un an vei fi din nou la 86 de kilograme cu ...
Mănâncă mai puțin la o masă, nu mai mânca după 6 seara (poți face excepții dar nu dese) și bea apă în prostie.
Probabil ca da, dar am ajuns din nou la 86 doar dupa sarbatori,pana atunci aveam cam 81. Nu am cum sa mananc mai putin la masa pt ca dimineata mananc relativ putin, la pranz mai deloc pt ca sunt la munca, iar seara ajung dupa ora 7 acasa. Asta ar insemna sa ma infometez. Doar cu apa nu poti trai si sa mai ai si putere de munca & other stuff :P

#61
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
Prima masuratoare dupa primele 9 zile de dieta:
Greutate: 81,3kg (-4.7 kg)
Procent de grasime: 19,1% (-3,1%)
Apa in organism: 55,2% (+2,8%)
Diametru burta: 98 cm (-2cm)

Pana aici e bine...

#62
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
Au mai trecut 9 zile (in paranteza dreapta este totalul dupa 18 zile):
Greutate: 79,2kg (-2.1 kg) [-6,8kg]
Procent de grasime: 17,5% (-1,6%) [-4,7%]
Apa in organism: 56,6% (+1,4%) [+4,2%]
Diametru burta: 95 cm (-3cm) [-5cm]

Sper sa mentin ritmul de -2kg/ciclu si in continuare.

#63
sirviezure

sirviezure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.07.2006
Logatul sa stii ca nu e bine ce faci, nu sunt bune deloc regimurile astea, uita-te pe siteuri straine de fitness sa vezi ce trebuie sa faci ca sa slabesti corect si sa fie si de durata. Asta daca vrei sa fii sanatos, daca vrei sa slabesti si sa te ingrasi tot timpul atunci continua ce faci acum.

#64
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
m-am ingrasat mult in perioada noiembrie-ianuarie (concediu, sarbatori, mancare multa). dupa ce voi termina regimul asta, voi incepe si un program bazat pe activitate fizica mai ales ca vine vremea frumoasa.

#65
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
logatul si eu am tinut o serie din aceasa... sau aproape 2...si chiar da rezultate...da te seaca de energie....mai stau cateva zile si mai bag 1 serie /2 serii.

Eu fac si sport...si n am destula energie (nu sport da o tura in parc/ 1h la bazin)

#66
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
nu stiu daca e indicat sa o intrerupi pt un timp si apoi sa o iei de la capat intr-un interval asa de scurt. daca nu poti cate 3 zile, incearca cu 2 si scazi la 1 dupa o perioada. eu nu ma simt lipsit de enrgie, poate si pentru ca nu fac multa miscare din cauza slujbei.

#67
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,196
  • Înscris: 05.06.2006

View Postlogatul, on Feb 4 2008, 08:41, said:

Probabil ca da, dar am ajuns din nou la 86 doar dupa sarbatori,pana atunci aveam cam 81. Nu am cum sa mananc mai putin la masa pt ca dimineata mananc relativ putin, la pranz mai deloc pt ca sunt la munca, iar seara ajung dupa ora 7 acasa. Asta ar insemna sa ma infometez. Doar cu apa nu poti trai si sa mai ai si putere de munca & other stuff :P


Incearca sa mananci mai mult dimineata.
La locul de munca nu ai voie sa mananci? Mai stai si de dimineata pana seara :death:
Explica-i sefului ca daca mananci ai mai multa putere de munca, si te va lasa, ba chiar iti va da niste bani in plus la salariu  :naughty: sa-ti iei de mancare la serviciu :P :)

#68
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
nu pot manca foarte mult dimineata. in sensul ca mai mult de o omleta cu o salata de rosii si castraveti, si o cana cu lapte cu un croissant..nu pot baga in mine. Am voie sa mananc la munca, dar ce pot manca? Ori de la vreo shaormarie/pizzerie - ori sandwich-uri preparate de acasa. In primul caz e clar cam cate chestiii negative pot baga in mine. In al doilea....nu pot manca 10 sandwich-uri (nici nu mi-as permite asta zilnic_). Cat despre bani in plus de la sef ...sa nu exageram :)

#69
gigi_ciobanu

gigi_ciobanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.03.2008
multe fructe.... apa plata... si muuult sport .... asta`i secretu

#70
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
Am uitat sa ma cantaresc dupa ultima serie de 3 zile  :blush:

Dupa 29 de zile de cura:(in paranteza dreapta este totalul dupa 29 zile)
Greutate: 78,2kg (-1 kg) [-7,8kg]
Procent de grasime: 16,8% (-0,7%) [-5,4%]
Apa in organism: 57,2% (+0,6%) [+4,8%]
Diametru burta: 92 cm (-3cm) [-8cm]

Teoretic, o sa mai slabesc maxim 4 kg pana la sfarsitul curei, ceea ce ar fi excelent

#71
zbarlita_me

zbarlita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.05.2007

View Postlogatul, on Mar 4 2008, 00:36, said:

Am uitat sa ma cantaresc dupa ultima serie de 3 zile  :blush:

Dupa 29 de zile de cura:(in paranteza dreapta este totalul dupa 29 zile)
Greutate: 78,2kg (-1 kg) [-7,8kg]
Procent de grasime: 16,8% (-0,7%) [-5,4%]
Apa in organism: 57,2% (+0,6%) [+4,8%]
Diametru burta: 92 cm (-3cm) [-8cm]

Teoretic, o sa mai slabesc maxim 4 kg pana la sfarsitul curei, ceea ce ar fi excelent

Crezi ca acest regim  al tau e bun si la fete? eu am cam 54-55 Kg si 165m. As vrea sa mai dau jos vreo 4 kg si am inceput aceasta cura despre care ne tot povestesti tu:) astazi sunt in a 3-1 zi de lactate. Sincer inca nu observ nimic si nici nu cred ca voi putea sa mentin la 2 zile si apoi la 1 zi :( Este posibil ca pentru faptul ca nu sunt foarte grasa sa nu se observe daca am slabit vreun pic? Eu as vrea sa dau os 3-4 Kg dar din pacate pe moment nu se vde nimic. Si as vrea daca se va vedea sa nu se observe doar la cantar ci si pe fizic, burta, solduri etc.  Si inca o intrebare as mai avea: Dupa acest regim cam cum ar trebui sa mananc? Cum ar arata o masa corecta?

Mercic.

#72
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
pai e bun si la fete :) tu nu prea ai de unde sa dai jos si probabil de aceea e mai lent. daca au trecut doar 3 zile de cura nu it face griji. de aceea nici nu ma cantaresc decat dupa fiecare serie ca sa treaca o perioada de regim. la burta o sa se cunoasca, cel putin la mine e evident. dupa ce voi termina si seria de cate 1 zi, inca o saptamana voi manca disociat pe mese: dim lactate, pranz carne si seara fructe. apoi...fiecare cum doreste. daca te repezi in mancare e evident ca te ingrasi la loc (de unde si criticile la adresa acestor diete). eu cred ca fiecare trebuie sa aiba propriul stil de a manca, pentru ca nu avem meserii asemanatoare si activitatea fizica difera de la unu la altu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate