Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv
 

Sa-l ajutam pe Alexandru sa traiasca

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Acest anunt nu este o frauda, nu este o inselatorie, este doar dorinta unui utilizator al unui forum auto de a-si ajuta nepotelul.
Pentru cei care nu pot ajunge la banca, si vor sa doneze din putinul care il au, Duminica 6 Decembrie, o zi Sfanta, ora 15:00 la Casa Poporului, membrii catorva forumuri auto se vor intalni pentru a face o colecta!


Mituc - Clubc4:
"Viata baietelului in virsta de 6 luni al verilor mei depinde de realizarea unui transplant de ficat. Copilul a fost diagnosticat de medici din SUA cu atrezie biliara, iar singura sa salvare este un transplant de ficat. Parintii au reusit sa gaseasca o clinica in Belgia, unde medicii sint dispusi sa il consulte pe Alexandru si apoi sa decida daca ii pot face un transplant de ficat de la donator viu. Parintii au nevoie de 87.000 de euro pentru interventia de transplant de la centrul medical din Bruxelles. Ajuta-i pe acesti tineri parinti sa lupte pentru viata copilului lor!

Scrisoarea parintilor

"In data de 21 mai 2009 s-a nascut Alexandru, fiul nostru, moment de mare bucurie si emotie pentru noi
toti. A avut la nastere 3.150 kg si 49 cm fara nici un fel de simptome. Dupa icter a ramas cu galben la ochi, am intrebat doctorul si ne-a zis ca o sa treaca. Asta era la 2 luni. La 3 luni am constatat ca nu ne trece galbenul de la ochi si am inceput sa ne facem griji .

La testul de bilirubinie am aflat ca bilirubina totala este 10,3 iar directa 7,03 si indirecta 3.27 in conditiile in care cea totala ar trebui sa fie maxim 1,2.

A doua zi pe data de 9 septembrie 2009 am fost programati la un gastro-enterolog( Dr. Tano) de la Spitalul Joe DiMaggio, care dupa un consult scurt si revizuirea analizelor ne-a internat de urgenta in aceasi zi la acelasi spital datorita nivelului foarte ridicat al enzimelor (alk phos 1029 ) precum si timpul de coagulare foarte ridicat (PT -75 si PTT- 55)

Diagnosticul a fost imprecis se oscila intre colestaza neonatala cauzata de virusul CMV sau o malformatie congenitala (atrezie de cai biliare, procentual 50% una sau alta).
Dupa 2 saptamani am facut biopsie la ficat si au fost trimise felii la Dr. Dale C. Snover patolog la Fairview Southdale Hospital Edina, Minnesota recunoscut patolog. De la el rezultatele au venit tot neconcludente.

Un alt set
de teste de biopsie a fost trimis Dr-lui Lesley Smith patolog la Jackson Memorial Hospital Miami.

In data de 30 septembrie 2009, (dupa 3 saptamani la un spital fara un diagnostic précis), am fost transferati la Jackson Memorial Hospital unde, dupa o saptamana de presupuneri, discutii, teste si experimente am fost convinsi de doctori sa facem operatie numita Cholangiograma prin care, ziceau doctorii ca, am avea sansa unei reconstructii a cailor biliare si portale.

Dupa o asteptare de 5 ore in care ne agatam cu disperare de ultima noastra speranta ca am putea evita transplantul. dr. Neville ne-a comunicat ca Alexandru nu are format canalul biliar comun ceea ce face imposibila drenarea corespunzatoare a ficatului, ficatul avind un drenaj anormal prin canalele limfatice.


In data de 12 octombrie 2009 am fost lasati acasa urmand sa fim pusi pe lista de transplant lucru care s-a si intamplat. Costurile unei operatii in SUA sunt foarte ridicate putand ajunge pana la suma de 500.000 usd asigurarea medicala acoperind o parte din costuri.

Intre timp am aflat despre posibilitatea realizarii transplantului de la donator in viata am citit despre cazurile recente din Romania, Sebastian si Ioana recent operata. Aceasta optiune este exclusa in Florida nemaifiind realizat un transplant de la donator in viata de 10 ani.

In perioada in care am stat in spital fara diagnostic precis am trimis e-mail-uri Dr-lor. Irinel Popescu, Lazar si Sokal din Bruxelles de la Saint Luc si peste tot unde am stiut, cu toate analizele sa aflam diagnosticul. In urma corespondentei avute cu centrul medical din Belgia, am fost acceptati pentru o evaluare si un posibil transplant, dar cu plata in prealabil a sumei de 87.000 euro. Aceasta suma reprezinta interventiile chirurgicale donator si receptor, cele 3 luni de stricta observatie dupa interventie dar nu include costurile de sedere la un centru
de cazari in incinta spitalului.

Tinand cont ca suma din Belgia este mult mai mica si avem mai mult sprijin acolo incercam sa facem tot posibilul pentru a-l opera pe Alexandru in Bruxelles.

Cu stima Codruta si Adrian Sangeorzan"

http://newsiasi.ro/e...ment/Stirea-zil ... iasca.html
http://www.acasatv.r...isiuni/daca-nu- ... comentarii
http://alexlivertransplant.weebly.com/
http://bisericasfant...ime.blogspot.co ... andru.html

CONTURILE PENTRU DONATII IN ROMANIA:
Titular Cont: Sangeorzan Codruta, Banca BCR, Sucursala Nasaud
RO39RNCB0040015712980003 – EUR
RO82RNCB0040015712980005 – RON
RO55RNCB0040015712980006 – USD

BABY ALEX US BANK ACCOUNT :
ACCOUNT #: 8980 3451 9850 bank of america
HALLANDALE FL zipcode 33009
NAME: Alexandru Sangeorzan "

Edited by MATRIXU, 24 November 2009 - 10:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate