Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

sunt abonat dar fara contract semnat

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Sincer nu inteleg de ce te-ai abonat daca nu esti multumit chiar din prima zi. Posted Image Daca sunt probleme ele pot fi rezolvate dar daca nu esti din start multumit de ceva trebuia sa alegi alt operator.

Edited by Kalman2007, 26 November 2014 - 23:33.


#20
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postgigsnet, on 26 noiembrie 2014 - 20:10, said:

tom_1133 eu nu stiu de unde le scoti mai ale partea asta:
Nu iti face griji ca vei ramane cu contractul dintre tine si UPC nesemnat, vor veni mai devreme sau mai tarziu ei la tine sa te puna sa semnezi contractul !
Si cand se va intampla asta, sa ai mare grija ca nu iti vor aduce acelasi contract pe care l-ai incheiat verbal la telefon, ci unul cu servicii in plus si un abonament mai mare fata de cel initial.
La ora actuala astea's practicile la romtelecom, rds si -cred eu- la UPC
De unde si pana unde ai ajuns la concluzia asta daca tu nici macar nu beneficiezi de servicii si nici nu ai facut vreodata un abonament cu operatorul in cauza. Cum iti poti da cu parerea la ceva de care nu ai cunostinta ?
osd321 din cate am reusit sa imi dau seama tu nu mai stii ce servicii ai contractat sau cum ? Cea mai usoara varianta este sa suni si sa explici problema ta. Rezolvarea iti garantez ca o vei primi.
Ai dreptate intr-o mana, insa in cealalta te inseli grosolan.
De ce ?

Pentru ca @initiatoru' a comandat/facut un contract verbal cu UPC la telefon.
Cand au venit baietii la el acasa sa instaleze echipamentul, trebuia sa-i inmaneze doua copii ale contractul (o copie a titularului, cealalta copie a companiei UPC) pentru a le semna.
Daca nu i-au adus cele doua copii ale contractului echipa ce ia montat echipamentul, trebuia sa-l informeze ca el  -titularul-  trebuie sa se duca la cel mai apropiat sediu UPC pentru a semna contractul.

Asadar, ce nu are sens ce am zis pana acum ?



View Postosd321, on 26 noiembrie 2014 - 23:00, said:

sa rezolvat poti rezilia  un contract in 14 zile de la semnarea lui ,  cum al meu nu exista  voi rezilia ceva ce nu exista maine

nu mam referit ca nu stiu ,logic ca stiu ,nu am un contract in care sa vad  ce include totul +  imi vreau  drepturile  ,eu nam semnat nici un contract   ,doar primire echipamente atat
nu pot fi obligat sa semnez ceva ce nu vreau  , nam semnat nici un contract  , maine reziliez contractul ca pot mia zis un operator upc la telefon  ,rds nu face dastea
Fiecare cu ce crede el de cuvinta Posted Image
Daca UPC ofera servicii mai ieftine decat concurenta, poate ca trebuia sa lasi de la tine chestia cu semnarea contractului.
Il semnai mai tarziu, peste o saptamana, o luna  Posted Image

Ti-am si zis, eu cred ca aia de la UPC au fost neatenti/neglijenti ca nu au inmanat cele doua copii echipei ce a venit la domiciliul tau sa instaleze echipamentul, acestia nici nu te-au informat sa te duci la cel mai apropiat sediu UPC ori macar sa telefoneze ei la centru sa-i informeze despre lipsa contractului ce trebuie semnat de tine.

Daca nu iti convine ca astia de la UPC si-au batut joc de tine cu contractul,  au dat dovada de neseriozitate, atunci cred si eu ca merita sa reziliezi contractul cu ei;
nu de alta, da' daca n-au fost in stare obtina semnatura pe contractul dintre UPC si tine, cine stie ce probleme ai fi avut in viitor din partea lor Posted Image


View PostKalman2007, on 26 noiembrie 2014 - 23:33, said:

Sincer nu inteleg de ce te-ai abonat daca nu esti multumit chiar din prima zi. Posted Image Daca sunt probleme ele pot fi rezolvate dar daca nu esti din start multumit de ceva trebuia sa alegi alt operator.
@Initiatoru' nu este multumit de UPC ca nu i-au inmanat cat mai repede contractul pentru al semna.
Pe deoparte are dreptate sa rezilieze contractul cu UPC deoarece s-au dovedit de la inceput ca fiind neseriosi.

#21
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Eu aș vrea să am parte doar de furnizori de telecomunicații la care pot să nu semnez nimic, ar fi ideal.

#22
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Colegule, nu e numai problema ta dacă nu ştii să scrii, ar trebui să îţi ceri scuze pentru asta, nu să fii arogant.

#23
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014

View Postbenis, on 27 noiembrie 2014 - 12:14, said:

Colegule, nu e numai problema ta dacă nu ştii să scrii, ar trebui să îţi ceri scuze pentru asta, nu să fii arogant.

De acord, subscriu pentru ambii comentatori in cauza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate