Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Microlab

- - - - -
  • Please log in to reply
888 replies to this topic

#55
calinberindea

calinberindea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.05.2002

View Posthd15vla, on Nov 16 2007, 20:47, said:

Sistemul Microlab FM-6662 poate fi combinat cu un divx eboda 555 sau 777?

Aceeasi intrebare. Ma intereseaza si pe mine un Microlab FM-6662 pentru un eBoda 777.

Mersi

#56
calinberindea

calinberindea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.05.2002
am gasit un raspuns aici: forum eBoda 777

#57
bogdanilie1983

bogdanilie1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.08.2007
Salut ..am citit post-urile si vreau sa va spun ca ininte era hotarat sa iau un Microlab FM-6662 dar se pare ca m-a paus pe ganduri acest forum despre firma microlab.....iar la 300 de ron ar mai intra eboda r20 si genius....
Eboda mi se par emult la puterea care o dezvolta aprox 70 w fata de microlab care are 100 tot la aceeasi bani....iar geniusurile se aud bien dar nu prea tin
Voi ce mi-ait recomanda

#58
calinberindea

calinberindea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.05.2002
Ca sa nu zica "cineva" ca se face reclama la o anumita firma, aflati ca boxe Microlab se gasesc si la DC, si la pret chiar mai bun decat la Torent.
Se pare ca lumea apreciaza produsele Microlab.

Edited by antinari, 04 December 2007 - 17:18.
evită linkurile externe, dacă acestea nu sunt necesare!


#59
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
da..solo6 e deja o confirmare a raportului pret performanta excelent..sunt niste boxe stereo ce merita banii

...si cu adevarat la dcshop au preturi mai bune..dar nu au solo7...eu m-am hotarat sa iau h200....pt bass mai ales...solo6 si 7 nu au joasele atat de coborate ca h200

#60
maryuss007

maryuss007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 08.10.2006
Salut! Ma adresez celor care detin un sistem audio microlab solo 6 sa-mi spuna si mie daca necesita achizitionarea unui amplificator separat sau il au in dotare incorporat , ca pe site la ei nu specifica la acest model daca are sau nu. :cursing:

#61
mIRC_ea_m

mIRC_ea_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 07.07.2007

View Postmaryuss007, on Dec 17 2007, 21:32, said:

Salut! Ma adresez celor care detin un sistem audio microlab solo 6 sa-mi spuna si mie daca necesita achizitionarea unui amplificator separat sau il au in dotare incorporat , ca pe site la ei nu specifica la acest model daca are sau nu. :cursing:

Toate au amplificator. Unele incorporat, altele separat. In cazul Solo-6 e incorporat in boxa dreapta.

#62
simplystimpy

simplystimpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.07.2007

View PostBadBoyBlue, on Oct 10 2007, 17:10, said:

M-a cam dezamăgit Microlabu'... Am luat o pereche de SOLO-6 pt un coleg care și-a făcut majoratu'.. și după 2 zile îmi spune că i s-au ars... :( M-am simțit super nașpa, atât timp cât eu am fost cu ideea să le luăm pe acestea...

În weekend.. la garanție cu el...

   Interesant, aud de multi d-astia care isi iau 2 boxe si le pun la nu stiu ce amplificator si se "ard" boxele ca prin minune...pai cum le-a folosit? Esti absolut sigur ca nu a fost din cauza lui? cum le-a pus, cum le-a legat? Eu am de gand sa-mi iau un M820 cat de curand...fiindca merita banii la 1 milion si ceva, costa doar putin maruntis, le-am ascultat si pentru un apartament sunt arhisuficiente boxele astea... nu sunt genul sa dau "chindii" cu AC'97 si 2 JBL  si nici nu-mi place cand ma deranjeaza vecinii cu muzica de bairam, prin urmare nici eu nu ascult la maxim. Genius alea vechi de 200w PMPO le las pentru celalalt sistem :D sa paraie si la sormea la apartament.

PS. eu am acum vreo 12 posturi, se pune opinia mea la socoteala?  :P

#63
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,475
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsimplystimpy, on Dec 21 2007, 20:47, said:

Interesant, aud de multi d-astia care isi iau 2 boxe si le pun la nu stiu ce amplificator si se "ard" boxele ca prin minune...pai cum le-a folosit? Esti absolut sigur ca nu a fost din cauza lui? cum le-a pus, cum le-a legat?
PS. eu am acum vreo 12 posturi, se pune opinia mea la socoteala?  :P
Cu postul ăsta ai 13 :D opinia ar trebui să conteze, chiar dacă e vorba de primul post

#64
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View Postsimplystimpy, on Dec 21 2007, 20:47, said:

Interesant, aud de multi d-astia care isi iau 2 boxe si le pun la nu stiu ce amplificator si se "ard" boxele ca prin minune...pai cum le-a folosit? Esti absolut sigur ca nu a fost din cauza lui? cum le-a pus, cum le-a legat?
Ce amplificator, man.. că au fost puse la PC. :) De mine. Și, din câte știu, SOLO-6 au amplificator încorporat, deci părerea ta e NULĂ.

#65
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,475
  • Înscris: 08.12.2006

View PostBadBoyBlue, on Dec 24 2007, 02:13, said:

Ce amplificator, man.. că au fost puse la PC. :) De mine. Și, din câte știu, SOLO-6 au amplificator încorporat, deci părerea ta e NULĂ.
Or avea ele amplif încorporat, dar dacă tu le dai semnal deja în distorsiuni din placa de sunet, e meritul tău dacă se ard. Contează cum le folosești, deci părerea lui @simplystimpy nu e chiar nulă...
Sărbători fericite!

#66
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
A ascultat careva Solo 7?

#67
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
am nevoie de sfat.. microlab solo3 sau solo6 ? M-ar interesa mai mult bass-ul... am un sistem x-230 si vreau mai mult :D..

#68
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View Postblue_ikks, on Dec 27 2007, 23:07, said:

am nevoie de sfat.. microlab solo3 sau solo6 ? M-ar interesa mai mult bass-ul... am un sistem x-230 si vreau mai mult :D..

daca te intereseaza bassul nu cred ca solo3 sau solo6 sunt o alegere buna. nu au subwoofer ci o incinta de joase si medii si una de inalte. bass nu o sa scoti din ele cum scoti cu x-230 ;). parerea mea  :peacefingers:. incearca sa le asculti undeva. pentru bass recomand Z-2300  :D.

#69
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
hm.. daca bass nu prea obtin cu solo3 si solo6.. sa trec de la x-230 la x-530 (sau x-540) k subwooferul are cu 4W mai mult :)..se simt 4w aia?

Edited by blue_ikks, 27 December 2007 - 23:44.


#70
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

View Postblue_ikks, on Dec 27 2007, 23:43, said:

hm.. daca bass nu prea obtin cu solo3 si solo6.. sa trec de la x-230 la x-530 (sau x-540) k subwooferul are cu 4W mai mult :)..se simt 4w aia?

Dintre microlaburi solo6 e net superior. Cat despre x530 si x540...puterea subwooferului e acceasi (25w) doar ca x540 are telecomanda...si costa mai mult cu 75lei.  <_<

#71
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
eu ziceam.. daca se simte bassul de la 20 w la 25 w.. ( adica..sub de la x-230 fata de cel de la x-530 ). Dar nu prea cred, pentru ca au acelasi difuzor de 5.25 inch, doar amplificarea e diferita...

#72
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
Am luat si eu o pereche de Solo 6, ce pot sa spun...? Sunt uimitoare pentru 2 boxe de pc, au un sunet ff tare si un bass la care nu ma asteptam. Le-am probat si pe placa onboard si pe un Creative si diferentele sunt destule. Le recomand ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate