Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Microlab

- - - - -
  • Please log in to reply
888 replies to this topic

#37
schiuc

schiuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.08.2007
alte pareri???help :down:

#38
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
Putini detin boxele ca sa-si dea cu parerea, la ce magazine ai fost si nu aveau modelele respective? La DC in Unirea am vazut zilele trecute Solo-6...

#39
schiuc

schiuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.08.2007
sunt din arad. pe la magazine aveau doar sisteme 2.1 si 5.1 de la microlab.

#40
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
M-a cam dezamăgit Microlabu'... Am luat o pereche de SOLO-6 pt un coleg care și-a făcut majoratu'.. și după 2 zile îmi spune că i s-au ars... :( M-am simțit super nașpa, atât timp cât eu am fost cu ideea să le luăm pe acestea...

În weekend.. la garanție cu el...

#41
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
La garantie cu ele:|...Le-a tinut la maxim sau ce a facut?

#42
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Nu știu.. aia-i, probabil că le-a ținut.. si-așa.. nu aveau voie să moară...

Chiar le-am testat și eu la mine, pentru 2 zile.. inainte să i le duc.. că le luasem pe numele meu, și puteam să mă duc imediat cu ele, dacă depistam ceva, el fiind de la țară.. și nu mi-au dat niciun semn de ceva rău...

Păcat...

P.S. Fac gălăgie cât Geniusul ala "5000" :) doar că n-au atât bass (deh, lipsa subwoofer-ului).

Edited by BadBoyBlue, 10 October 2007 - 21:12.


#43
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
inca imi mentin parerea legata de modul discutabil de promovare a acestui "brand" judecand dupa extazul userilor cu 1-2-3 posturi cand asculta aceste boxe. superlativele, epitetele "a la arghezi" si limbajul folosit nu au cum sa fie parerea sincera a unui user dezinteresat, aratand exact ca oricare review la comanda din reviste de 0.2 RONI

din nefericire aceasta manevra a functionat, lumea a cumparat si a descoperit ca de fapt sunt niste ordinarii la fel ca oricare altele la banii lor.

teleshoping in toata regula:
"perpetua sintagma",
"ma uimesc in fiecare zi cu frecventele inalte pe care le poate reda"(serios?),
"Per total, un lucru cu care Microlab ne-a obisnuit, pret/calitate foarte bun"(mama dar ce repede se obisnuieste romanul)
"Sunt dementiale la banii pe care i-am dat"
"Un sunet cald, placut. Niste mufe aurite, cabluri izolate. Dementa. Mie mi-au placut si-mi plac la nebunie"
"Torentul nu mai are pe stoc H200, vine import de marfa peste 2 saptamani. Asa ca bagati comenzi. Fratele meu isi cumpara si el dupa ce le-a auzit"
"Am tras o fuga la xxxx singurii importatori de la noi si am cumparat sistemul M-820"( trebuia neaparat sa-mi zici ca xxx e singurul importator)
"nivelul de detalii constructive excelent"
"parca cineva mi-a scos niste dopuri din ureche"
dupa ce s-a zis de cateva ori unde se gasesc, mai apare o centrare "Stie cineva de unde as putea achizitiona un sistem 2.0 Microlab SOLO-7? Multumesc anticipat." dupa care urmeaza golul "trebuie sa iei legatura cu cei de la xxxx ca ei sunt distribuitori unici a produselor Microlab"


dupa aceasta avalansa de reviewuri orgasmice au cumparat (de adevaratelea) 3 persoane, unuia stricandu-i-se jucaria iar ceolalti 2 sunt cat se poate de retinuti in aprecieri.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

am scris aceste randuri pentru ca banuiala mea de la inceput incepe sa-mi fie confirmata de useri maicredibili si anume ca totul cu aceste xxxx nu e decat un mare fas.

#44
nechita_v_i

nechita_v_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.04.2004
Poate ca ai dreptate, dar am fost ieri la Depozitul de calculatoare si am ascultat un Microlab FC 861 si un Creative T7900. Mi-a placut mai mult cu se aude Microlab-ul.

#45
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
foarte bine ca ti-a placut.
dar nu cred ca ai trait o intalnire de gradul 3 (1 sau 0, dupa preferinte) cu nava mama cum au trait userii din discutie in momentul in care le-au auzit.

ideea este ca inainte de toata aceasta miscare (probabil a deja celebrului unic importator)  "suspectam" si eu anumite modele ca ar avea unele calitati, dar incercarea asta de manipulare ieftina a scos IMPORTATORUL si toate produsele lui din orice lista de cumparaturi pe care le voi face vreodata.
acesta este singurul mod de a taxa manipularea.

acest post a fost ultimul cand m-am "autosesizat" in legatura cu aceasta problema.
asa ca mIRC_ea_m & co aveti cale libera sa ne mai impartasiti din experientele extrasenzoriale traite.

#46
bitzan

bitzan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 24.01.2006
Am un microlab am6662 (cel cu radio) de cateva saptamani; pot sa-l compar doar cu ce am avut inainte ( un eboda si un orion) cam la acelasi pret - 300 si , fara a fi un sistem exceptional, e mai bun si decat eboda si decat orionul; nu va asteptati la un sistem hi-fi la banii astia , are un sunet clar si fara distorsiuni, nu zguduie casa sau geamurile(desi pe radio nu am rezistat sa-l dau la maxim), bass-ul moderat, tunerul bun daca ii atasezi o antena, a venit cu toate firele pentru conectare si chiar unele in plus, ai posibilitatea sa mai conectezi  tv-ul sau mp3 la el pe AUX; firele sunt cam scurte, o sa trebuiasca sa le prelungesc, difuzoarele sunt micute dar dau impresia de solid (par grele adica)
Am ezitat intrel el si un Genius la cumparare, dar am inteles ca la Genius au aparut destule probleme tehnice la scurt timp dupa achizitionare si am renuntat

#47
PaperBoyRo

PaperBoyRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 06.06.2005
microlab-ului f-320 pot sa-i pun boxe tot microlab solo 6 de exemplu?

#48
raaul

raaul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.11.2007
daca mai se uita cineva pe forumu asta....creeati o buna sursa de informatii.f multe pareri.deci micorlab M820 sau altec vs4121.daca nu ii logica comparatia...atunci are merita diferenta de 1 mil sa zicem intre cele 2? ma refer la calitatea sunetului. ar trebui sa le ascult. poate altec, microlab nu am unde.

#49
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Cum se prezinta Microlaburile astea la filme cu AC3 ?

#50
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
De ceva timp tot intalnesc produse Microlab pe la magazine... Am pus si eu ochii pe un Microlab H300 si nu stiu daca isi merita banii. (in jur de 400 RON). Configuratia e buna : sateliti 2 x 32W , subwoofer 72W, 6,5 ". Are cineva acest sistem sau l-a auzit pe undeva? Se merita?
Si cum as putea sa-l conectez la PC? Am vazut ca are mufe RCA. Imi trebuie un transformator RCA-Jack 3,5mm , nu?

Attached Files



#51
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
Se găsesc cabluri cu jack de 3,5 la un capăt și 2xRCA la celălalt.
De auzit nu știu cum se aud, și oricum nu e foarte relevant, relevant e să le asculți tu înainte să le cumperi.

#52
hd15vla

hd15vla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 24.08.2007
Sistemul Microlab FM-6662 poate fi combinat cu un divx eboda 555 sau 777?

#53
agapieadr

agapieadr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.05.2007
Salutare...
Vreau sa imi iau boxe 2.0 pana in 300RON.
Cele care mi-au atras atentzia sunt MICROLAB SOLO-6 si MICROLAB PRO-2.
Totushi nu shtiu cum se comporta nici unul din cele 2 modele....
Are cineva p'acasa unul din cele 2 modele? Daca da, spunetzi-mi shi mie ce parere avetzi despre ele, bune shi rele...
Cum se comporta?
Cum este bass-ul (cat de profund)?
s.a.m.d.

Va multzumesc mult...

#54
g2gg

g2gg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.03.2007
As vrea sa iau  5.1 MICROLAB FC-861 . Isi merita banii ?  
[ http://www.microlab.cn/product/speakers/FINECone/image/big/FC861BIG.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate