Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!
 La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 

Lumea fara Facebook

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
112 răspunsuri în acest subiect

#55
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 553
  • Înscris: 18.05.2014

View PostOmulLLORT, on 22 noiembrie 2014 - 01:07, said:

de cand ai dat de net ?Posted Image
inainte de fb a fost hi5
Primul pc in 2005, un presario 2500, iar netul, da...intr-adevar am mai asteptat pana la el, dar asta pentru ca-mi placea sa fiu pustan cu mucii la nas si sa ma joc afara, nu sa raman izolat in fata calculatorului.
Pe hi5 " te bucurai"  de taranci semi-imbracate sau semi-dezbracate cu banda adeziva lipita de tavan plina cu muste.

#56
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.220
  • Înscris: 14.01.2010

View PostLunaCrystal, on 22 noiembrie 2014 - 10:58, said:

Usor doar daca parintii va lasau si daca erati si din accelasi cartier/localitate. Altfel nu prea cred ca era asa usor.


pai si ce ma interesau pe mine persoanele din alta localitate pentru fotbal....sau alt cartier...normal ca cele mai multe jocuri si lucruri in copilarie le faceai cu gasca de prieteni din cartier...pe care daca nu il lasa parintii pe afara pe cate vreunu...asta era...degeaba aveai telefon sau facebook...ca afara tot nu il scoteai...

Editat de yo_suporter, 24 noiembrie 2014 - 02:08.


#57
mad_boy

mad_boy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 726
  • Înscris: 05.03.2009
il mai scoteam mergand cu totii si strigand pe la porti : "tanti mama lu xulescuuuu!!!, il lasati pe xulescu afaraaa?!?!"

#58
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.735
  • Înscris: 30.10.2003
Daca nu era FB azi ii uram lui Ponta cat mai putine zile la Cotroceni.
Dupa cum observati FB nu se rezum ala like-uri la mancare, fete dezbracate sau cocalarism.
Meritul lui cel mai important este raspandirea informatiei intrun mod foarte rapid.
Datorit FB, manipularea mass mediei devine mult mai greoaie. Firmele, politicienii isi pot expune cu usurinta planurile viitoare, iar orice pas gresit e sanctionat. Si cel mai important se pot aduce dovezi. Oricine cu un rahat de smartphone poate sa dovedeasca ca un popa cere mita. Iar cu FB informatia ajunge la utilizator instant.
Cat despre cocalari si manele pe FB, cine se aduna se aseamana. E loc pentru toata lumea pe net.

#59
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.002
  • Înscris: 18.09.2008
Si la voi merge fb greu?

#60
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.624
  • Înscris: 20.10.2006
Pe Opera da, in special pe providerul de internet fix, deseori imi incarca doar headerul, trebuie sa apas refresh de multe ori pana sa mearga.

#61
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.756
  • Înscris: 06.09.2014

View PostFoxKids, on 22 noiembrie 2014 - 13:52, said:

Primul pc in 2005, un presario 2500, iar netul, da...intr-adevar am mai asteptat pana la el, dar asta pentru ca-mi placea sa fiu pustan cu mucii la nas si sa ma joc afara, nu sa raman izolat in fata calculatorului.
Pe hi5 " te bucurai"  de taranci semi-imbracate sau semi-dezbracate cu banda adeziva lipita de tavan plina cu muste.
Las-o asa, ca nu a depins in nici un fel de tine. Si cu internet ieseam afara, chiar ne organizam mai usor cu yahoo messenger.
Nu e acelasi lucru ? Doar ca treaba a devenit mai accesibila si s-a extins, inainte isi dadeau "comment" copii de 10-18 ani, acum sunt 10-69 ani.

#62
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 553
  • Înscris: 18.05.2014

View PostOmulLLORT, on 27 noiembrie 2014 - 14:48, said:

inainte isi dadeau "comment" copii de 10-18 ani, acum sunt 10-69 ani.
Pentru ei facebook-ul/internetul e prea mult timp liber.

Nu stiu, probabil ai si tu dreptate, n-a depins de mine. Daca as fi stat izolat in casa, la pc, ar fi trezit semne de intrebare pentru ai mei. Dar acum e o lipsa de interes din toate partile...
O chestie ciudata, la biblioteca nu e coada la imprumutat carti, e coada la internet. Cartile zac in rafturi, tastaurile se tocesc. Fain.

Editat de FoxKids, 27 noiembrie 2014 - 16:00.


#63
SerrWaff

SerrWaff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.150
  • Înscris: 27.12.2014
Ca orice tehnologie, are beneficii si pericole. Depinde de fiecare la ce foloseste facebook, internet etc. Uite ca un nene deploreaza ca nu mai sunt "cozi" la biblioteca. Poate lumea citeste pe kindle/laptop, ai acces instant la jde mii de titluri pe internet.

#64
Costa2

Costa2

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 18.10.2011
Sigur o sa fie la fel viata. Daca nu e facebook sigur se gaseste altceva.

Editat de Costa2, 05 ianuarie 2015 - 10:15.


#65
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.297
  • Înscris: 04.05.2013
Cum tehnologia avanseaza rapid va apare altceva.

#66
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.266
  • Înscris: 08.10.2010
Lumea e retardata si se isterizeaza total gratuit cu facebook-ul asta. Aia care au trecut de faza cosurilor pe fata au prins si era non-facebook. Cu ce era mai buna si mai interesanta? Cu nimic.

#67
Teologu

Teologu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 253
  • Înscris: 05.01.2015
Am prins sfarsitul erei hi5, era mișto, din cate imi aduc aminte, acum insa Facebook e o gluma proasta. Macar a fost folositor la alegeri. ;)

#68
SerrWaff

SerrWaff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.150
  • Înscris: 27.12.2014
E excelent facebook, si pentru agatat piti, si pentru vazut filme si poze haioase cu pisici si pentru news feed. Acu' daca ai news feed la cancan.ro, e o treaba. Poti sa ai la wired magazine, de ex.

#69
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.297
  • Înscris: 04.05.2013
Ce ma intriga pe "facebuci" sunt postarile de genul  "ma simt bine cu/Sunt satisfacuta cu/merg la toaletacu etc.
de parca am fi interesati noi ceilalti ce face pipita in fiecare minut.

#70
Teologu

Teologu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 253
  • Înscris: 05.01.2015
Aia-i pentru stalk-eri.

#71
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostByblos4, on 21 noiembrie 2014 - 22:23, said:

Lumea fara Facebook, ar fi mai buna sau nu? Ma refer la viata oamenilor.

O lume fara un news feed abundand cu tate de dimineata? Nu...

#72
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.297
  • Înscris: 04.05.2013
Ar fi o solutie!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate