Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!
 Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...
 La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...
 

Lumea fara Facebook

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#109
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Facebookul e o unealta extraodinrara. E un plus, nu un minus.
Pentru prosti, orice unealta poate deveni o problema. Da-i prostului o surubelnita si-si scoate cohiul cu ea, dupa care urla ca surubelnitele sint creatia diavolului. Da-i prostului o masina de gaurit si si-o baga in genunchi dupa care urla ca numai prostii folosesc masini de gaurit ca uite ce se poate intimpla.

 laski, on 08 martie 2015 - 15:49, said:

Eu zic din experienta proprie sau a unor prieteni. Lipsa unui cont de facebook in anumite medii/cercuri de prieteni te cam face anormal. Cand toata lumea are facebook nu poti face tu nota discordanta fara consecinte.


De fapt nimanui nu-i pasa daca ai tu fb sau nu, numai ca nu te astepta sa-ti trimita anunturile care se fac pe grupul FB prin posta.
Oamenii normali nu inteleg de ce n-ai avea cost de FB. Nu costa nimic si are enorm de multe plusuri. E ca si cum n-ai avea pahare in casa ca ti-e frica ca devii alcoolic.

#110
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,639
  • Înscris: 20.10.2006
Subscriu.

 eiffel, on 09 martie 2015 - 09:42, said:

Care toata lumea ? Ca sa nu zic ce-i aia facebook...
Si cred ca nu stii cate conturi sunt false, sau ale unor companii...

La punctul celalalt :


Sunt partial de acord. Daca nu ai cont de facebook, dosarul tau de la NSA e cam gol... Nu prea existi ptr ei...
1. Depinde prin ce medii te invarti. Daca esti trecut de 45 de ani da probabil e ok si fara facebook. In schimb in cazul tinerilor alta e situatia.

2. Crezi tu. Dosarul ala daca esti important fie cu fie fara facebook tot nu e gol.

Edited by LunaCrystal, 09 March 2015 - 21:18.


#111
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Am facebook dar fac parte din generația Tapatalk, îmi plac mult forumurile. Pe facebook urmăresc doar anumite pagini iar  facebook messenger îl folosesc să comunic cu prietena mea. Pe wallul meu sunt numai share-uri concursuri, sunt vânător de concursuri :lol: Am un vecin care îl sharuiește constant pe Poptămaș :lol:

#112
M_Plex

M_Plex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 15.04.2015
Ştim cu toţii cum era fără reţelele de socializare. Nu putem contesta faptul că există anumite avantaje pe care le-au adus reţelele de socializare, dar sunt singur că dacă n-ar exista, oamenii nu ar fi atât de antisociali ca în zilele de azi.

#113
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,661
  • Înscris: 19.04.2009
Din capitolul: romanii si internetul


De vreo 20 de minute am inceput sa primesc notificari pe FB, total aiurea... Ghiciti cu ce:
X-sulescu e safe, "Marked himself safe" la Nepal Earthquake, May 12


:facepalm:

Altii, s-au marcat in zona dar nu au apasat "safe"
She says she's in the affected area.                                  Mark Safe

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate