Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

Skoda Octavia 1.9TDI

- - - - -
  • Please log in to reply
977 replies to this topic

#55
decanu

decanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmihai_2k2, on Aug 23 2006, 14:48, said:

Breaking news from dealer (delcar bv): masina vine cu 2 saptamani mai devreme (adica saptamana 35, cica saptamana asta pleaca transportul din Cehia)
Modificari pe parcurs:
1 m-am gandit sa cumpar si un set de genti aliaj +gume (Vredestein) pt sezonul cald

(cod articol CCH300002)Attachment attachment

2 schimbat alarma gratis de la dealer cu una Viper (+ diferenta de la mine)

AMR=~ 1 week

Cat sunt gentile de aliaj? Au semnul Skoda, ca in poza?

#56
janko

janko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.09.2006
Am Octavia 1 1.9 TDI, 90 cp. Zilele trecute a depasit limita de 100.000 km si sunt foarte multumuit de ea. interventii in service minore atat ca gravitate cat si ca pret. Consumul e croit dupa utilizator. pe acelasi drum pot sa scot si 4 si 6, depinde de cat de "grabit" sunt. Recordul de consum e 3,1 pe aprox 100 km (cluj-zalau). Daca ar fi sa o schimb, lucru pe care va trebui sa-l fac la un moment dat, as fi in stare sa-mi iau tot un Tour (poate cu 4x4).

Attached Files

  • Attached File  km.jpg   294.85K   735 downloads


#57
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005

View Postdecanu, on Sep 11 2006, 11:54, said:

Nu as vrea sa pun boxe pe placa din spate pt ca nu imi place sa se auda fix in cap, si cei din spate sa zica mereu da mai incet ca nu ne auzim...Parca din usi, datorita amplasarii, se aude mai bine. Iar in "ufar" nu cred ca o sa investesc. Deja mi-am luat un radio/mp3: http://www.be-loud.r...EER/DEH-2820MP/ , 399 lei, montaj inclus de la Media Galaxy. Mai caut boxe.
Zilele trecute am fost cu O2 prin Bucuresti si daca o conduci bland calc iti arata destul de des consum de 4-4,5/100km  :D  (masina are cam 20.000km).
Pentru cei care au primit masinile zilele astea: cat a durat exact din momentul platii pana a venit masina. Cat au fost covorasele (cele din cauciuc) - eu am inteles ca setul ar fi in jur de 100 lei (ron).
Vezi ca ai gresit. Vroiai de fapt sa spui ca iti produce 4-4,5 l la 100 km .

#58
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Prin Bucuresti adica.
Sau poate era instantaneu.

Edited by cornel001, 15 September 2006 - 15:56.


#59
decanu

decanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 31.08.2006

View Postcornel001, on Sep 15 2006, 16:54, said:

Prin Bucuresti adica.
Sau poate era instantaneu.

Era consumul instantaneu in Bucuresti.   :OK:

#60
rolfy

rolfy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.02.2003
Are cineva scartaituri in portierele spate? Le-a reparat cineva?

#61
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postrolfy, on Sep 19 2006, 17:26, said:

Are cineva scartaituri in portierele spate? Le-a reparat cineva?
Vezi ca pe aici era ceva parca despre scartaituri.

#62
decanu

decanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 31.08.2006
Nu si-a pus nimeni boxe in usile din spate? Vreau sa stiu ce dimensiuni incap in spatiile speciale (atat cele din usa, in partea de jos-pt bass, cat si cel de langa manerul de la usa-pt twiter).
Multumesc!  :rolleyes:

#63
mihai_2k2

mihai_2k2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.11.2004

View Postdecanu, on Sep 15 2006, 13:00, said:

Cat sunt gentile de aliaj? Au semnul Skoda, ca in poza?

452.70 ron+tva

Attached Files



#64
decanu

decanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 31.08.2006
Stie cineva cu ce boxe vine echipata Octavia tour - varianta fara radio, numai cu boxe pe fata si antena?
Multumesc!!!

#65
zafycom

zafycom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 04.12.2004

View Postdecanu, on Sep 28 2006, 16:28, said:

Stie cineva cu ce boxe vine echipata Octavia tour - varianta fara radio, numai cu boxe pe fata si antena?
Multumesc!!!



Vine cu Blaupunk de 4 Ohm sunt niste porcarii , sincer mai bine nu le puneau ca se fac de ras cu ele.

#66
qmadd

qmadd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 20.10.2005
Salutare.
Am si eu o intrebare. Care este diferenta intre Skoda Octavia Tour si Tour Sport? In afara de aceea de pret.

#67
decanu

decanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 31.08.2006

View Postzafycom, on Oct 7 2006, 23:56, said:

Vine cu Blaupunk de 4 Ohm sunt niste porcarii , sincer mai bine nu le puneau ca se fac de ras cu ele.


Multumesc pentru raspuns!
Si tu ce boxe ai recomanda? Am inteles ca in usi intra boxe cu diametru de 13. Am vazut ceva in targ, la Vitan: Magnat 213 (parca), cu twiter separat, cu filtru, cam 170 lei. Urmatoarele, tot de la Magnat, erau la 200 lei.

#68
decanu

decanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 31.08.2006

View Postqmadd, on Oct 9 2006, 09:45, said:

Salutare.
Am si eu o intrebare. Care este diferenta intre Skoda Octavia Tour si Tour Sport? In afara de aceea de pret.

Salut.
Pai in principiu diferenta este la motor. Apoi la scaune, tapiterie, mici detalii "sportive" la interior, si o linie sportiva la exterior. Iti poti face o idee aici: http://www.aviamotor...l=technicalinfo . E vorba de Octavia 2, dar ideea a fost aceeasi si pentru Tour.

Edited by decanu, 09 October 2006 - 11:16.


#69
syn

syn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 20.09.2006
bv..si felicitari pt toti care aveti skoda...;).pe mine ma intereseaza costurile(revizia,piesele).daca ma puteti ajuta si pe mine!plzz

PS:vreau sa-mi i-au si yo una(skoda octavia tour).ms

#70
decanu

decanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 31.08.2006
Cu bucurie vreau sa anunt ca saptamama trecuta (miercuri), au fabricat masinuta. Sa vedeme cat dureaza pana ajunge la taticu'... Sper sa vina cat mai repede!

#71
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postsyn, on Oct 9 2006, 14:47, said:

bv..si felicitari pt toti care aveti skoda...;).pe mine ma intereseaza costurile(revizia,piesele).daca ma puteti ajuta si pe mine!plzz

PS:vreau sa-mi i-au si yo una(skoda octavia tour).ms
Ia-ti, ca merita :D
Revizia la 40.000 a costat 7 mil jumate, ulei, filtre, niste becuri si tre sa ma mai uit pe factura sa vad ce au mai pus... Mult, putin, spuneti voi. (ce mi-a placut, tot ce a fost schimbat era in portbagaj)

#72
mirciu

mirciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.09.2006
:w00t: azi am ridicat bestiuta mea..o Skodita Octavia 1.9TDI 90CP...prima impresie..."va rog sa o scoateti d-voastra din boxa, ca eu unu nu ma simt in stare"....si ma uitam cu teama daca va incapea pe langa alta Skodita parcata putin mai neglijent...apoi m-am urcat si eu in ea...imi era teama sa o ating sa nu-i fac ceva sa o stric.Pana la urma....cheie, contact, motor, si...la drum....beeeeeeeeeeeeeton...nici nu am apasat bine pedala de acceleratie ca a si plecat...ce mai...imi place enorm...e o masina care cred ca ma va multumi.. :)...si, o chestie care m-a incantat la dealer...un gest minor pe langa banii pusi la bataie dar....de mare efect....dupa intocmirea tuturor formalitatilor, a dat o sticla de sampanie...mi s-a parut un gest extraordinar si ceva care incepe sa aduca a calitate germana a serviciilor...spun toate astea deoarece un vecin si-a luat un Renault Clio..dupa ce a dat ultimii bani pe care-i mai avea de dat pe una alta...l-au indesat in masina si..multumim...speram sa va mai vedem pe aici...si l-au vazut....destul de des de atunci....la service. :console:
In concluzie...am de spus doua cuvinte....sunt incantat!
Doresc ca toti posesorii acestor bijuterii indiferent ca se numesc Skoda, Dacia, Renault, etc....sunt prea multe sa le enumar, sa se bucure in liniste de masinuta lor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate