Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 

Nu pot instala Windows 8 , nu imi citeste DVD-ul / stick-ul .

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20 răspunsuri în acest subiect

#19
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.046
  • Înscris: 26.04.2007
Deci ai bootat laptop-ul si ai bagat USB-ul in port .... USB-ul care este defapt un flash drive USB2.0 (obligatoriu) si nu ti-a bootat.
Cu ce program ai facut USB stick-ul bootabil ?

#20
Bizarion

Bizarion

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 26.09.2014

 Mihai_3, on 26 septembrie 2014 - 14:38, said:

Deci ai bootat laptop-ul si ai bagat USB-ul in port .... USB-ul care este defapt un flash drive USB2.0 (obligatoriu) si nu ti-a bootat.
Cu ce program ai facut USB stick-ul bootabil ?
Rufus , stai putin , acum mi'am dat seama ca eu nu faceam GPT partition scheme , acuma am facut asa si functioneaza cu windows 8 :D .

Va multumesc tuturor pentru sprijin si suport .
Solutia finala : Descarci Rufus , faci stick bootabil GPT partition scheme , din bios Secure boot trebuie sa fie Disable , si functioneaza .
Multumesc .

#21
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.716
  • Înscris: 10.02.2011

 Bizarion, on 26 septembrie 2014 - 14:45, said:

acum mi'am dat seama ca eu nu faceam GPT partition scheme , acuma am facut asa si functioneaza cu windows 8 Posted Image .

Va multumesc tuturor pentru sprijin si suport .
Solutia finala : Descarci Rufus , faci stick bootabil GPT partition scheme , din bios Secure boot trebuie sa fie Disable , si functioneaza .
Multumesc .
Spoiler
Posted Image

Bine ca s-a rezolvat cu bine Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate