Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

VODAFONE - Pachete nelimitate cu net mobil & fix - 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
2308 replies to this topic

#55
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 13.03.2005
Sid, exprimarea e putin ciudata, insa acea limitare de 3G respectiv 43,2Mbps se refera la internetul pentru tableta. La cel pentru fix nu exista limitare in sensul de FUP nici de viteza si nici de trafic. Singurul care impune limitarea e router-ul de 21 Mbps

#56
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Până nu confirmă un reprezentant al Rețelei Rețelelor eu zic să nu fi prea entuziast. Nu de alta dar doar la Vodafone ai parte de Internet promoțional cu porturi blocate pe care le poți debloca contra cost.

#57
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Nu si-a facut nimeni abonament  VODAFONE FIX ?

#58
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010
eu am cerut  sa ma sune,au zis ca ma suna in 24 de ore dar inca nu am fost sunat,am vrut sa cer mai multe informatii ,ce au trecut acolo e foarte vag.

#59
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

View Postalbastru, on 26 septembrie 2014 - 11:15, said:

Până nu confirmă un reprezentant al Rețelei Rețelelor eu zic să nu fi prea entuziast. Nu de alta dar doar la Vodafone ai parte de Internet promoțional cu porturi blocate pe care le poți debloca contra cost.
Nu, această ofertă chiar nu are "steluţe". Imediat ce apare o restricţie la internet, se poate contacta direct ANPC-ul pentru reclamă micinoasă.

#60
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Are o cunostinta la TARA ROUTER VODAFONE 3G cu 5 GB lunari parca inclusi si merge super greu netul.
Pe facebook merge bine dar pe yotube jalnic viteza'

#61
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Are nelimitat în limita a 5GB?:)

#62
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View PostVladutzU2013, on 26 septembrie 2014 - 15:41, said:

Are o cunostinta la TARA ROUTER VODAFONE 3G cu 5 GB lunari parca inclusi si merge super greu netul.
Pe facebook merge bine dar pe yotube jalnic viteza'
Are viteze de trafic in funcție de calitatea semnalului.Eventual,o de repoziționare a modemului ar face diferența.

Edited by micutuljhon, 26 September 2014 - 15:59.


#63
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

View Postalbastru, on 26 septembrie 2014 - 15:50, said:

Are nelimitat în limita a 5GB?:)

La RCS cum e?

#64
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
La digi merge bine

#65
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
De aia zic, probabil merită doar pe LTE cu adevărat sau doar în lipsă de alteva. Mă gândesc că în 2 ani maxim suie LTE 800 mhz pe puncte strategice, gen Semenic, astfel broadbandul în zone rurale nu va mai fi o problemă.

#66
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@benis, nu e ca la televizor, pui un releu pe Semenic si gata, are tot Banatul semnal la programul unu si doi. Trebuie densificare pentru a avea capacitate, acoperire decenta care nu se poate face din doua-trei puncte centrale, deci semnal suficient peste tot, nu in ultimul rand trebuie ca modemurile, flyboxurile si ce terminale o mai avea omul sa ajunga suficient de ieftine incat sa si le permita oricine. Momentan au preturi absolut prohibitive. Telefoanele cu 4G sunt ceva mai ieftine, insa nu schimbi un aparat pe care il ai deja si care e foarte departe de end of life numa' ca sa treci de pe 3G pe 4G, mai ales cand ai o cota de 2-300 MB lunar, cum se da acum la abonamente.
Deci mai au destul de lucru pe multe planuri.

Ceea ce nu inteleg la oferta asta cu net fix nelimitat de la Vodafone, e de ce se incapataneaza sa conditioneze accesul de routerul ala. Inteleg sa conditioneze de un anumit punct fix, e normal, asta e oferta. Dar sa legi si de un anumit aparat e jalnic, atata vreme cat ma vezi ca am stat si am consumat net in aria declarata initial. Poate vreau sa ma dau cu modemul meu, de ce insisti sa ma dau cu al tau?

Edited by biogood, 26 September 2014 - 20:19.


#67
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
eu nu stiu daca au capacitatea sa blocheze IMEI de SIM-ul respectiv
zona in cate stiu au mijloace tehnice sa o blocheze, dar IMEI nu cred
oricum interesant ca nici pana acum nu mi s-a raspuns de la userul oficial
iar eu pana nu vad scris negru pe alb nu cred ever nimic

#68
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postbiogood, on 26 septembrie 2014 - 20:01, said:



Ceea ce nu inteleg la oferta asta cu net fix nelimitat de la Vodafone, e de ce se incapataneaza sa conditioneze accesul de routerul ala. Inteleg sa conditioneze de un anumit punct fix, e normal, asta e oferta. Dar sa legi si de un anumit aparat e jalnic, atata vreme cat ma vezi ca am stat si am consumat net in aria declarata initial. Poate vreau sa ma dau cu modemul meu, de ce insisti sa ma dau cu al tau?
Probabil au pe stoc un număr considerabil de routere.In felul acesta,vor scăpa de ele.

View Postsind, on 26 septembrie 2014 - 22:15, said:

eu nu stiu daca au capacitatea sa blocheze IMEI de SIM-ul respectiv
zona in cate stiu au mijloace tehnice sa o blocheze, dar IMEI nu cred
oricum interesant ca nici pana acum nu mi s-a raspuns de la userul oficial
iar eu pana nu vad scris negru pe alb nu cred ever nimic
Nici nu o fac.Mizează pe înțelegere din partea clientului.Aplicația de gestionare nu blochează SIM-ul de IMEI,dar le listeaza,împreună cu ID-ul statiei 3G.Daca unul diferă,deconectare pana la următoarea perioada de facturare.Daca situația se repeta,deconectarea serviciului.

SIM-ul de date poate fi poate fi folosit doar în echipamentul terminal autorizat de Vodafone pe care îl vei primi la activare şi doar într-o singură locaţie fixă. Utilizarea Wi-Fi Acasă în orice alt echipament sau în mai multe locaţii diferite atrage după sine blocarea serviciului până la următoarea dată de facturare sau deconectarea acestuia în caz de încălcări repetate, cu plata justei despăgubiri conform documentului de termeni și condiții generale.

#69
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Si se zicea ca nu mai sunt stelute. .

#70
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
Vodafone - cand vreti voi sa fiti transparenti fata de client - va astept cu un raspuns....nu e urgent....puteti astepta cat vreti voi
pe numarul de voce sunt doar iesit din perioada contractuala....e ok :D

#71
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

View Postbiogood, on 26 septembrie 2014 - 20:01, said:

@benis, nu e ca la televizor, pui un releu pe Semenic si gata, are tot Banatul semnal la programul unu si doi. Trebuie densificare pentru a avea capacitate, acoperire decenta care nu se poate face din doua-trei puncte centrale, deci semnal suficient peste tot, nu in ultimul rand trebuie ca modemurile, flyboxurile si ce terminale o mai avea omul sa ajunga suficient de ieftine incat sa si le permita oricine. Momentan au preturi absolut prohibitive. Telefoanele cu 4G sunt ceva mai ieftine, insa nu schimbi un aparat pe care il ai deja si care e foarte departe de end of life numa' ca sa treci de pe 3G pe 4G, mai ales cand ai o cota de 2-300 MB lunar, cum se da acum la abonamente.
Deci mai au destul de lucru pe multe planuri.

Sigur că nu, dar acoperi destul. Oricum, nu văd care e problema cu accesibilitatea, ei dau net fix nelimitat la abonament de 12€ cu modem inclus. Acuma, zi-mi unde mai găsești așa o ofertă în rural.

#72
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Momentan nu mai este, sa vedem insa raspunsul Orange. Sunt sigur ca nu va intarzia sa apara.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate