Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Playboy TV va fi inlocuit cu Pink'O TV la U.P.C. România din data de 15.10.a.c.

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Bineinteles. Blue Hustler e ceva erotic din cate stiu, parca te-ai uita pe filmele de la TV 1000 (noaptea) Posted Image Am vazut si Super One partajat cu MusicMix, tot ceva erotic cenzurat tot.

Edited by Kalman2007, 22 September 2014 - 14:37.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsatanistu, on 21 septembrie 2014 - 19:11, said:

... alfa_alfa, adauga asta in istoria gafelor UPC.

E o gafă, mai ales că cică Pink ăsta nu e Soft, din câte am înțeles.

#21
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Cine doreste softcore sa se uite la filmele de pe TV 1000 :lol: UPC se da pe hardcore numai. Oricum Playboy a ramas numai la Ines si Telekom dar numai noaptea, nu cred ca e o coincidenta ca a cam disparut din grile.

#22
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Si ce mai plangea Cable Man cand a iesit Playboy de la RCS. Posted Image Posted Image Posted Image

#23
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,382
  • Înscris: 21.11.2008
Ca sa fiu 'rau de gura', sa se introduca ceva <Fisting ceanal> sau <Creampie ceanal>...  Posted Image

Retin ca parca in '90 fusese Scandal ca TV.R. daduse un Hardcore 'fisting' cu bagare de mana pana la cot...  Posted Image  Posted Image

Edited by Lopatar, 22 September 2014 - 16:33.


#24
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Aia da, ar fi extra hardcore Posted Image Unii cred ca s-ar speria ca l-ar considera horror. Bine ca nu introduc unul pentru gay Posted Image

Edited by Kalman2007, 22 September 2014 - 16:49.


#25
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
de cativa ani, playboy e o gluma proasta, aproape numai show-uri de retardati. inainte dadeau cele mai bune filme si serii softcore, acum nimic! nu cred ca va fi regretat de multi....   insa ar fi/ar fi fost bine sa bage in locul sau tot un canal softcore, pt ca sunt suficiente hard, adica toate celelalte

#26
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Nu-mi place ce se întâmplă în ultima vreme la UPC. Se scot canale bune, iar noi mai vrem sa intre ceva?

#27
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postmariusnorbert, on 22 septembrie 2014 - 17:54, said:

Nu-mi place ce se întâmplă în ultima vreme la UPC. Se scot canale bune, iar noi mai vrem sa intre ceva?
Se si baga canale bune, vezi Digi24.

#28
codrinantonovici

codrinantonovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 07.10.2006
da, dupa ce i-a fortat instanta :))) operatorii de cablu devin niste glume sinistre a ceea ce au fost odata...

#29
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
De maine dispare Playboy TV din grila.

#30
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Drum bun :)

#31
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Posted Image

Attached Files



#32
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,999
  • Înscris: 14.08.2007
Ce sa zic, Playboy avea in mod clar nisa lui care nu poate fi acoperita de Blue Hustler sau vreun canal tipic softcore. Insa pe de alta parte pentru cei care au doar SD acum au 3 canale hardcore din care unul singur 16:9 (celelalte emit de obicei jenant cu bare negre deasupra si dedesubt, dar 4:3). Asa ca un 16:9 hardcore ar fi un plus pentru fanii hardcore (care banuiesc ca sunt mult mai numerosi decat cei softcore). E pacat intr-un fel cand strici o nisa, personal nu m-am uitat la Playboy decat foarte putin, dar e clar ca un canal hardcore e cu totul altceva decat ce dadea Playboy (care era un canal de lifestyle mai mult de fapt, nici macar softcore nu poate fi numit, lifestyle erotic sa zicem).

Eu nu inteleg faza asta cu emis semnal 16:9 in 4:3 cu bare negre sus/jos. Asta mi se pare culmea prostiei la transmisiile TV. Daca scalezi asa ceva ajungi la o imagine de foarte slaba calitate. In schimb pe cam orice TV cu tub cat de cat recent (ultimii 15 ani) ai buton de 16:9.

Edited by utopium, 16 October 2014 - 08:28.


#33
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postutopium, on 16 octombrie 2014 - 08:26, said:

Ce sa zic, Playboy avea in mod clar nisa lui care nu poate fi acoperita de Blue Hustler sau vreun canal tipic softcore. Insa pe de alta parte pentru cei care au doar SD acum au 3 canale hardcore din care unul singur 16:9 (celelalte emit de obicei jenant cu bare negre deasupra si dedesubt, dar 4:3). Asa ca un 16:9 hardcore ar fi un plus pentru fanii hardcore (care banuiesc ca sunt mult mai numerosi decat cei softcore). E pacat intr-un fel cand strici o nisa, personal nu m-am uitat la Playboy decat foarte putin, dar e clar ca un canal hardcore e cu totul altceva decat ce dadea Playboy (care era un canal de lifestyle mai mult de fapt, nici macar softcore nu poate fi numit, lifestyle erotic sa zicem).

Eu nu inteleg faza asta cu emis semnal 16:9 in 4:3 cu bare negre sus/jos. Asta mi se pare culmea prostiei la transmisiile TV. Daca scalezi asa ceva ajungi la o imagine de foarte slaba calitate. In schimb pe cam orice TV cu tub cat de cat recent (ultimii 15 ani) ai buton de 16:9.

Culmea prostiei? Inseamna ca toata lumea e proasta, mai putin antena1 si prima tv, care transmit fara acele dungi! In rest, toate televiziunile care au oameni care gandesc, transmit in formatul cu dungi (vezi televiziunile germane, americane...)! Televizoarele 16:9 stiu sa le scoata si sa arate o imagine normala, in timp ce, majoritatea televioarelor 4:3 care primesc semnal 16:9 fara dungi, raman cu acea imagine urata lunguiaţa, de vezi un meci de fotbal si zici ca e de baschet, cu teren ingust si jucatori inalti!
http://www.protv.ro/...matul-16-9.html "Pentru televizoarele mai vechi 4:3, ProTV va emite o informatie de semnalizare al aspectului imaginii (WSS) care va determina televizorul sa afiseze imaginea corecta, nedeformata."

Iar Playboy-ul era ok, prezenta si filmari de la sedinte foto, era un erotic soft care mai greu se gaseste pe net; in schimb, de hardcore e plin netul, nu era nevoie neaparat si la tv!

Edited by cristi712, 12 December 2014 - 20:05.


#34
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Eu la Playboy ma uitam ca acolo mai incercau si o discutie da' la Pink asta nu ma pot uita. Una doua imi aduc aminte de bancul ala cu baluba de pe vremea lu' Ceasca (nu NeaCeasca ca el e tanar :lol: )

#35
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postcristi712, on 12 decembrie 2014 - 19:59, said:

Culmea prostiei? Inseamna ca toata lumea e proasta, mai putin antena1 si prima tv, care transmit fara acele dungi! In rest, toate televiziunile care au oameni care gandesc, transmit in formatul cu dungi (vezi televiziunile germane, americane...)! Televizoarele 16:9 stiu sa le scoata si sa arate o imagine normala, in timp ce, majoritatea televioarelor 4:3 care primesc semnal 16:9 fara dungi, raman cu acea imagine urata lunguiaţa, de vezi un meci de fotbal si zici ca e de baschet, cu teren ingust si jucatori inalti!
http://www.protv.ro/...matul-16-9.html "Pentru televizoarele mai vechi 4:3, ProTV va emite o informatie de semnalizare al aspectului imaginii (WSS) care va determina televizorul sa afiseze imaginea corecta, nedeformata."

Iar Playboy-ul era ok, prezenta si filmari de la sedinte foto, era un erotic soft care mai greu se gaseste pe net; in schimb, de hardcore e plin netul, nu era nevoie neaparat si la tv!

El se referea la altceva, mai exact ceea ce face acum Discovery World si Discovery ID, emisiunile sunt filmate 16:9, dar ei aplica sigla pe benzile negre facute special de ei, transformand postul intr-un penibil 4:3. Ca sa transforme postul in 16:9 trebuie sa mute sigla inauntrul imaginii si sa transmita fara benzi.
Un alt exemplu si mai bun e Animal Planet SD, care transmite 4:3, cu benzi negre si sigla pe banda, si Animal Planet HD, care are aceelasi program si aceleasi emisiuni in aceelasi timp, dar transmite cu sigla in imagine. Daca ai UPC te prinzi la ce m-am referit comutand de pe Animal Planet SD pe Animal Planet HD.

#36
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,999
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcristi712, on 12 decembrie 2014 - 19:59, said:

Iar Playboy-ul era ok, prezenta si filmari de la sedinte foto, era un erotic soft care mai greu se gaseste pe net; in schimb, de hardcore e plin netul, nu era nevoie neaparat si la tv!
Nu neg (eu unul nu ma uitam, dar am prins cate o faza cu ceva show-uri cu gagici trimise prin diverse zone ale lumii la sedinte foto), avea nisa lui. Doar zic ca nu e asa mare varietate sa ai 3 canale hardcore (SD) daca unul singur emite 16:9 iar celelalte cu bara neagra deasupra. Scuza cu netul e plin e din cu totul alt domeniu, netul e net, TV-ul e TV. Asa pe net poti gasi cam orice de la TV, care mai e sensul TV-ului atunci? Acum sunt 2 hardcore 16:9 (SD) deci a crescut numarul de optiuni, desi Pink'o e slabut ca si "calitate" din ce am vazut. Pentru multi care au contracte vechi HD-ul nu a fost inclus automat. Eu doar contestam ca existau mai multe optiuni "reale" pt adulti, din punctul meu de vedere e penibil si complet fara sens sa emiti letterboxed, e ca si cum ai vrea sa emiti intentionat la calitate mai proasta.

Nu prea ai inteles cum functioneaza chestia asta cu emisia letterbox. Din punctul meu de vedere un canal care emite letterbox nu e urmaribil pe 16:9, personal am renuntat sa ma uit la Discovery si Travel Channel SD din cauza asta (cand erau letterboxed), azi m-am uitat pentru prima data dupa multa vreme la Discovery SD pentru ca in 16:9 e ok chiar si SD. In schimb un canal emis 16:9 poate fi usor urmarit si pe 4:3 si oricum arata mai bine decat letterbox, pentru ca e emis la calitate mai buna ... se face downscale ca sa-l faci 16:9 pe 4:3, pe cand la un letterbox trebuie sa faci upscale ca sa-l faci pe tot ecranul pe 16:9.

Oricum, daca ma intrebati pe mine, Playboy nu era canal de adulti, ci canal de lifestyle. Asta nu era ceva rau, doar ca nu se incadra prea bine in acel pachet.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate