Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Cât de mulțumiți sunteți de telefonia mobilă de la Telekom România?

- - - - -
  • Please log in to reply
1125 replies to this topic

#739
mari234

mari234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2016
Salut!
Sunt interesat sa trec la Telekom.....au o asa zisa oferta.....as vrea sa stiu cum stau in momentul actual cu acoperirea in tara, Bucuresti, semnal metrou,viteze 4G?
Multumesc!

#740
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
În țară ai 2G Telekom și 4G prin Orange.
4G-ul lor (nu Orange) e doar în marile orașe și rar prin alte zone, vitezele sunt oarecum mari prin 4G-ul propriu, dar desigur pot fi și zone mai rele.
Semnalul la metrou... când intră metroul în tunel să nu te aștepți la miracole.
De ce nu iei o cartelă preplătită și testezi pe propria piele ce știe Telekom?

Edited by KyKyKyKy, 04 October 2016 - 00:39.


#741
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostNotEasy, on 20 septembrie 2016 - 17:05, said:

Asta e parfum, dar sa ia 6 min în plus așa că poate nu te prinzi, pentru că la apeluri parca telefonul nu afișează durata si e greu de ținut seama la 100 de min, deja e furt pe față.
Din optiunea activata pe cartela am folosit ceva trafic de internet din cota absolut minuscula oferita in comparatie cu concurenta si am urcat pe un host 60 MB de poze facute cu telefonul. Cost controlul, sau cum s-o numi serviciul de la Telekom, mi-a aratat 75 MB consumati, valoare net diferita de contorul telefonului, evident in plus, beneficiu net la buticã. Nu mai spun de minutele de voce care se duc din minut in minut, fara facturare la secunda din al doilea minut, diferenta rotunjindu-se in buzunarul Telekom. In concluzie, iar m-au furat astia pe fata. Daca prin jmekerii din astea, lamentabile in forma si in fond, cred ca isi pot mari profitul, nu ii vad bine deloc.

#742
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
D-aia mi-am luat abonament cu nelimitat ca să aibă ce să rotunjească :)

#743
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu am nevoie de abonament, in mod special nu la astia. O cartela e suficient.

Edited by biogood, 13 October 2016 - 16:17.


#744
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View Postbiogood, on 12 octombrie 2016 - 18:57, said:

Din optiunea activata pe cartela am folosit ceva trafic de internet din cota absolut minuscula oferita in comparatie cu concurenta si am urcat pe un host 60 MB de poze facute cu telefonul. Cost controlul, sau cum s-o numi serviciul de la Telekom, mi-a aratat 75 MB consumati, valoare net diferita de contorul telefonului, evident in plus, beneficiu net la buticã. Nu mai spun de minutele de voce care se duc din minut in minut, fara facturare la secunda din al doilea minut, diferenta rotunjindu-se in buzunarul Telekom. In concluzie, iar m-au furat astia pe fata. Daca prin jmekerii din astea, lamentabile in forma si in fond, cred ca isi pot mari profitul, nu ii vad bine deloc.

Vezi ca si site-ul pe care ai intrat mănâncă trafic de date inainte să uploadezi.

#745
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Am folosit un client de FTP, imposibil sa manance alt trafic in afara comenzilor uzuale FTP care oricum nu iau 15 MB in plus. Nu iau nici macar 1,5 MB in plus.

#746
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Telekom mi-a aplicat limitarea de viteză când mai aveam 29 MB.
Tare!

#747
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Te-au furat la MB, de asta s-a aplicat.

#748
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
e pare că se înmulțesc problemele cu Telekom.
Se întâmpla să am nevoie să sun diferite numere, iar apelul se deconectează înainte să sune.

#749
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Eu am abonament cu nelimitat ca sa nu apara probleme, dar nici nu am cum sa folosesc bine abonamentul. Deci ma enervez cu semnalul lor prost de numai. 4g-ul lor e slab si semnalul si mai prost. Cand am intrat in bloc se intrerupe apelul, trebuie sa stau pe balcon ca sa pot tine o conversatie. In camera am 2g si ala doar ca sa primesc mesaj de apel pierdut. Ce ma oftica este ca mai am inca un an de contract cu ei.

#750
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
eu nu mă declar prea mulțumit. ieri am activat o cartelă vdf pentur că la mine la serviciu am semnal prost voce iar net și mai prost, de  multe ori trebuie să ies din birou ca să folosesc net, spre deosebire de colegii cu orange sau vdf care nu au probleme. Mai e o zonă proastă pe drumul spre serviciu, din cei 20km de mers cu transportul în comun, unde semnal absolut deloc deși pe site la harta de acoperire pare că ar trebui să meargă numai edge, tot ar fi fost mai mult decît nimic.
Am testat cu un sim orange al unui coleg la mine în tel, asta doar la serviciu, și mergea bine netul deci am exclus telefonul ca fiind o posibilă cauză.
Păcat, aveam o ofertă bună la telekom, mai bună ca la vdf sau org, dar degeaba dacă nu-mi e de folos pe unde îmi fac eu veacu.

#751
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008

View Postopsy091, on 28 octombrie 2016 - 17:28, said:

Eu am abonament cu nelimitat ca sa nu apara probleme, dar nici nu am cum sa folosesc bine abonamentul. Deci ma enervez cu semnalul lor prost de numai. 4g-ul lor e slab si semnalul si mai prost. Cand am intrat in bloc se intrerupe apelul, trebuie sa stau pe balcon ca sa pot tine o conversatie. In camera am 2g si ala doar ca sa primesc mesaj de apel pierdut. Ce ma oftica este ca mai am inca un an de contract cu ei.
Erai pe 4G și când ai intrat în bloc s-a întrerupt apelul?!


#752
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View PostKyKyKyKy, on 30 octombrie 2016 - 14:29, said:

Erai pe 4G și când ai intrat în bloc s-a întrerupt apelul?!

Nu am fost atent daca eram pe 4g sau 3g. Ideea e ca imediat raman fara semnal si nu o patesc numai eu. Partea enervanta este ca am facut abonament pe persoana juridica deoarece eu lucrez de acasa si e aiurea sa nu am semnal la locul de munca.

#753
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
[ https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/15033654_1165714893522211_173048340_n.jpg?oh=edd80114464bc879c9d94b4cef559e8e&oe=5828B239 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Luna noiembrie - decembrie e și mai plină, dar decembrie - ianuarie și ianuarie - februarie se anunță „fierbinți” Posted Image Posted Image

#754
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Mai avem colegi din Dambovita care au probleme cu semnalul? De vreo 30 de minute e imposibil de utilizat reteaua, pica semnalul, iar cand revine nu pot efectua apeluri sau trimite sms-uri. Daca luna trecuta eram nemultumit tot cu o problema legata de retea, apelurile erau imposibil de efectuat, am revenit la sentimente mai bune dupa seara de revelion cand reteaua a functionat perfect. De obicei, de revelion eram obisnuit si impacat cu ideea ca reteaua e super aglomerata si imposibil de folosit, dar spre surprinderea mea, a functionat perfect. Imediat sun si la ei de pe o alta retea, sa vedem ce parere au, si in cat timp rezolva problema. Attached File  Screenshot_2017-01-19-14-02-38-830_com.quoord.tapatalkpro.activity.png   65.07K   37 downloadsAttached File  Screenshot_2017-01-19-14-01-54-945_com.quoord.tapatalkpro.activity.png   64.95K   34 downloadsAttached File  Screenshot_2017-01-19-14-06-36-183_com.quoord.tapatalkpro.activity.png   81.48K   34 downloads

#755
Mihai-I

Mihai-I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 09.03.2014
@flobuc : Trece telefonul pe 2G only, ar trebui sa mearga. Eu am portat la Digi din fix aceleasi motive. La ei nu am probleme cu 3G.

#756
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Nici 2G nu functiona. Abia dupa o ora au rezolvat, si din fericire, totul e ok acum. Am avut ca back-up un abo Digi. Basca am incercat sa sun la ei de pe Digi, si dupa vreo 20 de minute de asteptare, am renuntat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate