Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 

Problema windows dupa deschidere

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012

View Postxxvirusxx, on 05 august 2014 - 11:24, said:

Pai la ecran negru dupa ce apasai CTRL+ALT+DEL ar fi trebuit sa-ti apara Task Manager.
Adica apasat pe CTRL, apasat pe ALT si apesi Delete

Cum sa-i apara task manager CAND EL NU VEDE NIMIC PE ECRAN !?

#20
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014
Schimba locul in care ai atasat monitorul. Banuiesc ca ai iesire video si pe placa de baza si pe placa video dedicata .
Daca ai conectat monitorul la placa dedicata, este posibil ca din lipsa driveru-lui sa nu ai semnal.
Conecteaza monitorul la placa de baza .
Verifica si daca placa video are ventilatorul  de racire conectat , este posibil sa fi omis alimentarea acestuia .

Edited by alexman6x6, 05 August 2014 - 12:22.


#21
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009

View Postalexman6x6, on 05 august 2014 - 12:18, said:

Schimba locul in care ai atasat monitorul. Banuiesc ca ai iesire video si pe placa de baza si pe placa video dedicata .
Daca ai conectat monitorul la placa dedicata, este posibil ca din lipsa driveru-lui sa nu ai semnal.
Conecteaza monitorul la placa de baza .
Verifica si daca placa video are ventilatorul  de racire conectat , este posibil sa fi omis alimentarea acestuia .
Nu stiu ce ai spus acolo insa,
  • monituorul este conectat la placa video
  • alta intrare nu mai are unde sa pot introduce cablul de la monitor
  • Posted Image

Inainte mi-a mers windows-ul, se deschidea frumos. Insa dupa ce am instalat eu ceva legat de placa video, imi arata ecranul negru.. Si ca sa intru in  safemode sa dezinstalez ce am instalat nu pot pentru ca nu imi merge mouseul, nici tastatura.. desi laserul de la mouse este aprins

Edited by wikkiz2, 05 August 2014 - 12:45.


#22
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Fa rost de o tastatura normala pe ps2 alta varianta nu cred ca ai, in safe mode nu cred ca iti ia driverii de usb.

Edited by gerbil, 05 August 2014 - 13:44.


#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,746
  • Înscris: 15.06.2004
Ar fi trebuit, dar depinde enorm de placa de baza, dar si de versiunea de XP - ce SP are....

#24
s_cristi

s_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.11.2006
Nu ai si optiunea  - Boot in VGA Mode?
Daca nu iti apar in mod direct optiunile de Boot, tii apsat F8 imediat dupa ce iti arata BIOS-ul.

P.S Presupun ca in Safe Mode ai incercat si varianta sa scoti tastatura si mouse-ul pentru cateva secunde si apoi sa le reintroduci in mufele lor.

Edited by s_cristi, 05 August 2014 - 14:53.


#25
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Am incercat cu un mouse ps2, si tot nu-mi merge in safe mode. Am incercat si boot in vga mode si tot nu merge Posted Image
Mouseul primeste curent, ledurile sunt aprins insa nu pot sa misc sageata. Am incercat si cu mouse ps2, si prin usb..

Edited by wikkiz2, 05 August 2014 - 15:26.


#26
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este Windows-ul defect. Da-i un Repair!

#27
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,852
  • Înscris: 07.06.2014

View Postwikkiz2, on 05 august 2014 - 12:37, said:

Inainte mi-a mers windows-ul, se deschidea frumos. Insa dupa ce am instalat eu ceva legat de placa video, imi arata ecranul negru.. Si ca sa intru in  safemode sa dezinstalez ce am instalat nu pot pentru ca nu imi merge mouseul, nici tastatura.. desi laserul de la mouse este aprins

ai crapat wondowsul din cauza a ce ai instalat tu pt video, ori ai instalat ceva si la boot cand da de acel "driver" omoara windowsul si nu mai trece mai departe. banui ca este mai mult ca sigur acel ceva instalat de tine si ti l-ai omorat singur

#28
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Mai mult ca sigur e de la driverul video.. insa nu ar trebui ca atunci cand intru in safemode sa-mi mearga mouseul? daca mi-ar merge ar fi foarte usor sa dezinstalez ceea ce am instalat..

#29
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Din moment ce nu iti functioneaza macar tastatura (care ar fi trebuit sa functioneze) inseamna ca nu mai ai ce altceva sa-i faci decat sa-i dai Repair, desi o reinstalare curata ar fi cea mai adecvata, mai ales daca este vorba de Windows XP (repararea nu va rezolva neaparat problema).

#30
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View Postjeffy86able, on 05 august 2014 - 12:10, said:

Cum sa-i apara task manager CAND EL NU VEDE NIMIC PE ECRAN !?

El vede ecran negru.....
Iar in unele cazuri se activeaza si Task Manager

#31
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Ok, va multumesc frumos la toti. Ii voi da un reinstal si gata. O zi frumoasa Posted Image

#32
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Salveaza-ti datele de pe C cu un linux live CD, ca pe urma plangi pe aici ca ai pierdut date :)

#33
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Nu este problema de date, ca e cam gol. Era problema de timp, poate rezolvam rapind cu o dezinstalare de driver si gata :D

#34
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Mi-a venit o idee..
Ce ar fii sa intru pe calculator cu un live CD Ubuntu. Poate nu ma exprim bine, dar sper ca intelegeti voi.
As putea dezinsta din ubuntu driverele video? :D

#35
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,746
  • Înscris: 15.06.2004
Nu :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate